Skocz do zawartości

Parujące reflektory LED/Laser


Byrka20

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie, kupuje się nowe drogie auto z nową technologią a tam bubel. Człowiekowi przypominają się czasy starych aut co co ze starości reflektory parowały.

wszystkie reflektory mogą parować bo nie są hermetycznie zamknięte...

ot prawo fizyki mówiące o punkcie rosy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo kupić sobie z ameryki, anie nówka z salonu :8)



Powiem wam, że mi też parują w F30, ale tam brakuje uszczelki i to z mojej winy. Moim zdaniem macie cos zepsute

bo w Fkach niektóre też miały taki problem a niektóre nie. U mojego kolegi w Eklasie jest tak samo jak opisujace.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to fakt, że niektóre F30/F10/G20/G30 w ogóle nie parują a inne nagminnie. W moim odczuciu to jakaś niedoróbka fabryczna i żadne nie powinny parować. Jak parują to BMW powinno naprawiać/wymieniać, ale w ASO z uporem maniaka twierdza "ten typ tak ma i wszystko w normie"

Niestety Audi, BMW, Mercedes (mam BMW i Mercedesa) to już nie ta jakość co kiedyś. Coraz więcej elektroniki, bajerów, ale jakościowo, coraz więcej taniej "chińszczyzny".

zastanawiałem się nad kupnem G30 nie nowe z salonu, ale takie 2-3 lata i poprostu się boję, bo coraz więcej wpisów na różnych forach (i naszym i zagranicznych), że po 3 latach/200 tys. to skarbonka bez dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

powtórzę - lampy nie są szczelne, a parować będą bo to fizyka...

to że do tej pory ci nie parowały to oznacza tylko że miałeś szczęście...

ja odebrałem niedawno auto dla żony, i miało zaparowane reflektory, po kilku dniach jazdy już nie parują tak bardzo. Zrobi się lato i w ogóle nie będzie problemu. A te wiatraki to chłodzenie diód i elektroniki - duża jasność powoduje duże zapotrzebowanie na prąd, a to generuje ciepło. Nawet przy tak oszczędnych technologiach jak LED czy laser...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

to nie normy BMW, bo akurat tego w normach BMW, ani koncernu VW ani Daimlera nie ma... za to jest np. test kawy z mlekiem i test coca coli :)

to chodzi zwyczajnie o możliwość wyrównania ciśnień wynikających z różnych temperatur, wysokości itd... a to jest możliwe tylko gdy reflektor nie jest szczelny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że znajomy się ze mnie śmieje (ma audi z led) "to twoje zaparowane BMW"... To samo miasto te same warunki pogodowe, mnie parują nagminnie, jemu nigdy...

I teraz wytłumacz takiemu wyższość BMW na Audi :D

 

Daj mi dwa tygodnie :) podeśle fotki nowego A4 sąsiadki i swojego G21. U mnie aktualnie idealnie, a u niej pół lampy zaparowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pisał, że różnica temperatur itp.


Ja swoje klosze i lampy czyszczę pod ciśnieniem z myjki :8) jak bym napisał z jakiej odległości to byście mnie zjedli z butami,za bardzo nie dbam o to... i do tej pory nie mam nic zaparowanego. :lol:

Auto myje w każdą porę ranie wieczorem, cieplo zimno itd :) Ja bym powojował, jesli furka ma zostac u mnie na dluzej i mam ja wykupic to nie ma zmiłuj :)

Nowe lampy proszę. Wiem, że BMW może napisać podanie/list do BMW Niemiec z prosbą o nowe lampy ja bym spróbował (mój kolega starał się o to, pogwarancyjnie, niestety olał sprawę)


Dla potwierdzenia swojej teori, Kupowalem mojemu koledze e klase i wracałem fką i e klasą, pojechalem na myjnie i jego ledy juz zparowane.

Balem sie ze kupilem mu auto po konkertnym dzwonie, a furka z 2018 i bezwypadek

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podbijam temat. Ponieważ u mnie lampy nie parowały, ale zaczeły i to w F30 (przez 100K przebiegu nie parowaly)

Na 100% na własne życzenie. Wymieniałem kierunki (żarówki) i widzę, że nawet po poprawnym zamknięciu tam nie ma

specjalnie zabezpieczenia przed wilgocią/wodą. Sprawdźcie czy jest to u was szczelne, bo to chyba zrodlo problemow z parowaniem :)

Chodzi o te miejsce w nadkolu.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten problem w Leonie z LEDami :) VAG nawet ma na to 12 stronicową odpowiedź dla klientów i po pierwszej zimie właściwie problem ustał, albo był mało zauważalny. Piewszej zimy parowały jak w rozbitku, ale trzeba się przyzwyczaić. To, że komuś teraz nie parują to nie znaczy, że następnej zimy nie będą. Duże znaczenie mają trasy, wilgotność, garażowanie auta itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, generalnie problem znany w niemal każdym samochodzie. Sąsiadka ma Audi A4 i od początku jej parują.

Ostatnio będąc w serwisie BMW, przechodziłem obok 4 róznych modeli - nowe, stare - i w każdym były lekko przyparowane.


Olać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

A co powiecie na to jedna sucha druga cała zaparowała i nie znika. Dzisiaj już się skropliła wewnątrz. Samochód stał tylko na deszczu. Zamierzam reklamować...

PS. Moje poprzednie konto to deusexe. Niestety dostęp utracony po zmianie serwerów...

20230801_152155.JPG

20230801_152148.JPG

Edytowane przez deusexe2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 3.08.2023 o 16:52, deusexe2 napisał(a):

A co powiecie na to jedna sucha druga cała zaparowała i nie znika. Dzisiaj już się skropliła wewnątrz. Samochód stał tylko na deszczu. Zamierzam reklamować...

PS. Moje poprzednie konto to deusexe. Niestety dostęp utracony po zmianie serwerów...

20230801_152155.JPG

20230801_152148.JPG

ja bym też reklamował , w żadnej nie miałem tego problemu ... 😞

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.08.2023 o 08:58, Randall napisał(a):

Dostaniesz nową lampę, miałem tak samo kiedyś w F20, wymienili i to na przedłużonej gwarancji.

A możesz dać namiar gdzie Ci wymienili? Mi pomimo wykupionej gwarancji Premium Selection na 2 lata (jeszcze 6 miesięcy) odmówili w PL, poszło pismo do Niemiec i będą partycypować w 80% + robocizna u nas. Mam dopłacić 3,5k. Sprawa idzie do Rzecznika.

 

Edytowane przez deusexe2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez problemu została wymieniona przednia lewa lampa pod koniec 2021 roku na standardowej gwarancji. Tylko nie parowała, a dzienne światło wypadło, ze swojego miejsca i opierało się o klosz. (serwis w Gorzowie). Więc taki poziom zaparowania też powinien być uznany... jednak mimo wszystko dużo zależy od doradcy.

6ff0d43911e3.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.