Skocz do zawartości

X5 B57D30O0 vs B58B30M0


jezior90

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,


przymierzam się do zakupu X5, używki, rocznikowo 2018-2019. Silnik albo 3.0 diesel (B57D30O0, 265KM) albo 3.0 benzyna (B58B30M0, 340KM). Gdybym kupował dla siebie to pewnie bym brał diesla ze względu na przebiegi - trzaskam 30-40kkm rocznie, natomiast to ma być samochód żony która raczej jeździ po mieście plus samochód na większe wyjazdy.


No i teraz mam dylemat czy brać diesla i po prostu 2 razy na tydzień go zabierać żeby się przedmuchał czy jednak uderzyć w benzynę (która będzie tańsza w zakupie i ew. serwisie).


Jakie macie doświadczenia z tymi silnikami? Czy tego diesla można bezpiecznie podkręcić na >300KM (bo jednak 265KM w takim klocu to trochę mało)? Jak wam wygląda spalanie w mieście/na trasie? Przyznam że o ile żona jeździ mocno zachowawczo to ja raczej jadąc w trasy preferuję jazdę wieczorami/nocą z prędkością 180-200km/h i trochę obawiam się że ta 3-litrowa benzyna będzie wtedy palić jak smok.


Czy te silniki mają jakieś znane już wady lub usterki z którymi trzeba się liczyć przy zakupie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolejny troll na forum?

Samochód dla żony ale 265kM to za mało?

Przyznam że o ile żona jeździ mocno zachowawczo to ja raczej jadąc w trasy preferuję jazdę wieczorami/nocą z prędkością 180-200km/h

To mocno nielegalne. Zmień marzenia bo stracisz prawko w wyimaginowanym BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu nazywasz mnie trollem. Samochodem ma jeździć na co dzień żona i wozić dziecko, natomiast ja będę go potrzebował żeby jeździć nim na wakacje albo na wypady na kitesurfing (gdzie zwykle nie jadę sam, a samochód jest załadowany pod dach sprzętem). I tak, zwykle jadę wtedy na noc, zwykle pustą ekspresówką, W terenie zabudowanym jeżdżę przepisowo, a z tego co kojarzę to poza terenem zabudowanym prawa jazdy się w Polsce za przekroczenie prędkości nie zabiera. I zwykle jadę min. 180km/h. Dlatego jest dla mnie istotne jakie spalanie ma wtedy 3-litrowa benzyna, a jakie diesel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu nazywasz mnie trollem. Samochodem ma jeździć na co dzień żona i wozić dziecko, natomiast ja będę go potrzebował żeby jeździć nim na wakacje albo na wypady na kitesurfing (gdzie zwykle nie jadę sam, a samochód jest załadowany pod dach sprzętem). I tak, zwykle jadę wtedy na noc, zwykle pustą ekspresówką, W terenie zabudowanym jeżdżę przepisowo, a z tego co kojarzę to poza terenem zabudowanym prawa jazdy się w Polsce za przekroczenie prędkości nie zabiera. I zwykle jadę min. 180km/h. Dlatego jest dla mnie istotne jakie spalanie ma wtedy 3-litrowa benzyna, a jakie diesel.

 

W myśl nowych przepisów prawo jazdy za 50+ zabiera się już wszędzie. Nie wiem tylko czy to już aktualne czy od stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu nazywasz mnie trollem. Samochodem ma jeździć na co dzień żona i wozić dziecko, natomiast ja będę go potrzebował żeby jeździć nim na wakacje albo na wypady na kitesurfing (gdzie zwykle nie jadę sam, a samochód jest załadowany pod dach sprzętem). I tak, zwykle jadę wtedy na noc, zwykle pustą ekspresówką, W terenie zabudowanym jeżdżę przepisowo, a z tego co kojarzę to poza terenem zabudowanym prawa jazdy się w Polsce za przekroczenie prędkości nie zabiera. I zwykle jadę min. 180km/h. Dlatego jest dla mnie istotne jakie spalanie ma wtedy 3-litrowa benzyna, a jakie diesel.

 

W myśl nowych przepisów prawo jazdy za 50+ zabiera się już wszędzie. Nie wiem tylko czy to już aktualne czy od stycznia.

 

Tak miało być, ale na razie nie przegłosowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cóż za dobre wieści :mrgreen:

 

Jak dobrze pamietam to Ty Zermax cierpiales 3 miesiace bez prawka, prawda? Widzisz, wciaż mozesz od czasu do czasu skorzystać z tej Twojej petardy pod butem tylko żeby to było poza terenem zabudowanym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż za dobre wieści :mrgreen:

 

Jak dobrze pamietam to Ty Zermax cierpiales 3 miesiace bez prawka, prawda? Widzisz, wciaż mozesz od czasu do czasu skorzystać z tej Twojej petardy pod butem tylko żeby to było poza terenem zabudowanym :wink:

 

Tak dobrze pamiętasz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.