Skocz do zawartości

X5 B57D30O0 vs B58B30M0

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej,


przymierzam się do zakupu X5, używki, rocznikowo 2018-2019. Silnik albo 3.0 diesel (B57D30O0, 265KM) albo 3.0 benzyna (B58B30M0, 340KM). Gdybym kupował dla siebie to pewnie bym brał diesla ze względu na przebiegi - trzaskam 30-40kkm rocznie, natomiast to ma być samochód żony która raczej jeździ po mieście plus samochód na większe wyjazdy.


No i teraz mam dylemat czy brać diesla i po prostu 2 razy na tydzień go zabierać żeby się przedmuchał czy jednak uderzyć w benzynę (która będzie tańsza w zakupie i ew. serwisie).


Jakie macie doświadczenia z tymi silnikami? Czy tego diesla można bezpiecznie podkręcić na >300KM (bo jednak 265KM w takim klocu to trochę mało)? Jak wam wygląda spalanie w mieście/na trasie? Przyznam że o ile żona jeździ mocno zachowawczo to ja raczej jadąc w trasy preferuję jazdę wieczorami/nocą z prędkością 180-200km/h i trochę obawiam się że ta 3-litrowa benzyna będzie wtedy palić jak smok.


Czy te silniki mają jakieś znane już wady lub usterki z którymi trzeba się liczyć przy zakupie?

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Kolejny troll na forum?

Samochód dla żony ale 265kM to za mało?

Przyznam że o ile żona jeździ mocno zachowawczo to ja raczej jadąc w trasy preferuję jazdę wieczorami/nocą z prędkością 180-200km/h

To mocno nielegalne. Zmień marzenia bo stracisz prawko w wyimaginowanym BMW.

Opublikowano
  • Autor
Nie rozumiem czemu nazywasz mnie trollem. Samochodem ma jeździć na co dzień żona i wozić dziecko, natomiast ja będę go potrzebował żeby jeździć nim na wakacje albo na wypady na kitesurfing (gdzie zwykle nie jadę sam, a samochód jest załadowany pod dach sprzętem). I tak, zwykle jadę wtedy na noc, zwykle pustą ekspresówką, W terenie zabudowanym jeżdżę przepisowo, a z tego co kojarzę to poza terenem zabudowanym prawa jazdy się w Polsce za przekroczenie prędkości nie zabiera. I zwykle jadę min. 180km/h. Dlatego jest dla mnie istotne jakie spalanie ma wtedy 3-litrowa benzyna, a jakie diesel.
Opublikowano
Jeśli będziesz jeździł kilka razu do roku w trasę na wakacje to bierz benzynę.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Przy 180-200km/h trzylitrowy diesel pali 14-15l a trzylitrowa benzyna 18-20l.
Opublikowano
Nie rozumiem czemu nazywasz mnie trollem. Samochodem ma jeździć na co dzień żona i wozić dziecko, natomiast ja będę go potrzebował żeby jeździć nim na wakacje albo na wypady na kitesurfing (gdzie zwykle nie jadę sam, a samochód jest załadowany pod dach sprzętem). I tak, zwykle jadę wtedy na noc, zwykle pustą ekspresówką, W terenie zabudowanym jeżdżę przepisowo, a z tego co kojarzę to poza terenem zabudowanym prawa jazdy się w Polsce za przekroczenie prędkości nie zabiera. I zwykle jadę min. 180km/h. Dlatego jest dla mnie istotne jakie spalanie ma wtedy 3-litrowa benzyna, a jakie diesel.

 

W myśl nowych przepisów prawo jazdy za 50+ zabiera się już wszędzie. Nie wiem tylko czy to już aktualne czy od stycznia.

Opublikowano
Nie rozumiem czemu nazywasz mnie trollem. Samochodem ma jeździć na co dzień żona i wozić dziecko, natomiast ja będę go potrzebował żeby jeździć nim na wakacje albo na wypady na kitesurfing (gdzie zwykle nie jadę sam, a samochód jest załadowany pod dach sprzętem). I tak, zwykle jadę wtedy na noc, zwykle pustą ekspresówką, W terenie zabudowanym jeżdżę przepisowo, a z tego co kojarzę to poza terenem zabudowanym prawa jazdy się w Polsce za przekroczenie prędkości nie zabiera. I zwykle jadę min. 180km/h. Dlatego jest dla mnie istotne jakie spalanie ma wtedy 3-litrowa benzyna, a jakie diesel.

 

W myśl nowych przepisów prawo jazdy za 50+ zabiera się już wszędzie. Nie wiem tylko czy to już aktualne czy od stycznia.

 

Tak miało być, ale na razie nie przegłosowali.

Opublikowano
Cóż za dobre wieści :mrgreen:
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Cóż za dobre wieści :mrgreen:

 

Jak dobrze pamietam to Ty Zermax cierpiales 3 miesiace bez prawka, prawda? Widzisz, wciaż mozesz od czasu do czasu skorzystać z tej Twojej petardy pod butem tylko żeby to było poza terenem zabudowanym :wink:

Opublikowano
Cóż za dobre wieści :mrgreen:

 

Jak dobrze pamietam to Ty Zermax cierpiales 3 miesiace bez prawka, prawda? Widzisz, wciaż mozesz od czasu do czasu skorzystać z tej Twojej petardy pod butem tylko żeby to było poza terenem zabudowanym :wink:

 

Tak dobrze pamiętasz :mrgreen:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Ja jeżdżę Pb i nie zamieniłbym na ON.

Nie robię rocznie dużo bo to drugie auto, wiec dla mnie motor idealny

Spalanie od początku (80% miasto) 13.1L

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.