Skocz do zawartości

G70 pierwsze rendery


p0sitiv

Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej mnie w tym paszkwilu dziwi, że są ludzie, którym się to auto bardzo podoba. To jest dla mnie kosmos po prostu, ile to auto pozytywnych komentarzy dostaje, będąc tak okrutnie spieprzonym projektem.

 

Ja widziałem ten design już w zeszłym roku i mi się podoba w wersji all-black :D


Szkoda że wszędzie na premierę wsadzili obłe i7, bo ten zderzak w wersji bazowej wygląda strasznie.


attachment.php?attachmentid=2863207&d=1650365003

 

Czekam jeszcze na nowe, potencjalnie brzydkie M2, ale jako tako Mercedes staje się powoli moim pierwszym wyborem jako auto do jazdy na co dzień. W zasadzie nawet z żoną gadałem już, że dla Cayenne Turbo dobrym zamiennikiem by było G63 za jakieś 2-3 lata, jak prosiak zacznie być stary i dobije do 200tys km.

 

Też nie planuje kontynuować drogi z BMW. Na pewno bede dorzucał jakieś starocie do "kolekcji", ale na daily coraz bardziej myślę o jakimś Mercedesie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie nowe BMW najlepiej wyglądają w czarnym, bo mniej wtedy widać, co jest nie tak w projekcie auta :(


Ciekawe czy w EU wszyscy chętnie zapomną o benzynie w 7er, czy jednak będą cisnęli BMW o dostępność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beda „zwykle silniki”. Oczywiscie dziennikarzyna sie nie przylozyl. Z profilu Bawaria Motors:



W ofercie pojawią się cztery wersje napędowe:

➡️ 740d xDrive - diesel o pojemności 3 litrów i mocy 300 KM

➡️ i7 xDrive60 - elektryk o mocy 544 KM

➡️ 750e xDrive - benzynowa hybryda PHEV o mocy 490 KM

➡️ M760e xDrive - benzynowa hybryda PHEV o mocy 571 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie w tym paszkwilu dziwi, że są ludzie, którym się to auto bardzo podoba. To jest dla mnie kosmos po prostu, ile to auto pozytywnych komentarzy dostaje, będąc tak okrutnie spieprzonym projektem.


I z tego co zrozumiałem, nie będzie już wersji krótkiej i długiej, będzie już tylko jedna, bardzo długa (539cm!!). Do tego szersza i wyższa, więc aparycją na żywo zbliży się do Rollsa. Co znaczy też, że BMW 5 będzie musiało być znów cięższe i większe. Brak benzyn w europie idiotyczny, pewnie chodzi o średnie spalanie sprzedawanej floty.


Kiedy premiera nowej 5tki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beda „zwykle silniki”. Oczywiscie dziennikarzyna sie nie przylozyl. Z profilu Bawaria Motors:



W ofercie pojawią się cztery wersje napędowe:

➡️ 740d xDrive - diesel o pojemności 3 litrów i mocy 300 KM

➡️ i7 xDrive60 - elektryk o mocy 544 KM

➡️ 750e xDrive - benzynowa hybryda PHEV o mocy 490 KM

➡️ M760e xDrive - benzynowa hybryda PHEV o mocy 571 KM

 

To nie są "zwykłe" silniki, tylko PHEV. Ameryka dostała czyste benzyny i V8, my nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katastrofa - nawet E65 nie było tak trudne w odbiorze w momencie debiutu (tu dopiero LCI sprawiło, że auto zaczęło wyglądać dobrze).


Mega ciężka bryła, fatalny przód, kompletnie nijaki tył. Trudno mi znaleźć choćby jeden element nadwozia, który budziłby jakiekolwiek pozytywne emocje.

Brak nadziei, że się opatrzy (być może przód z czasem spowszednieje, ale klockowata sylwetka i nudny tył - tu raczej zachwytu już nie będzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na tą premierę. Decyzja podjęta, zamawiam Panamerę GTS.

Z BMW zostaje E38 i jeszcze jakiś czas E31.

Panamera to zdeczko inne auto, mniej komfortu, a więcej sportu, ale w gruncie rzeczy bardzo dobry wybór. Ja generalnie bardzo lubię wersje GTS u Porsche, bo to takie optimum przyjemności, gdzie osiągi Turbo tak są do niczego poza szpanem.


A co do ciężkiej bryły nowej 7er, tak właśnie mi się przypomniało, moja żona bardzo szanuje moje G12, ale ma OGROMNE opory, żebym tym jeździć na miasto, bo za duże. Nie wyobrażam sobie dokładać do tego jeszcze kilkanaście centymetrów długości. Zależy jeszcze od ceny, ale może BMW chce żeby klienci 7er przenieśli się do 5er, a na 7er zostali tylko Ci topowi? Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
smutne bo następny nowy samochód i tak dużo budzi wątpliwości do wyglądu zewnętrznego serii 7.Dla mnie tragedia i jak seria 3,5 nowa będzie podobna to aż serce boli że po BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrowersyjne mają być tylko modele 7.

Potwierdzają to seria 3 LCI, nowe X1 czy rendery serii 5, wykonane na bazie zdjęć szpiegowskich.

https://www.bmwblog.com/2022/05/10/bmw-i5-electric-sedan-confirmed-for-2023-launch/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak dla mnie, to auto to tragedia. Nie wiem czy da się przyzwyczaić do tak złego projektu.

 

No nic, czekam zwyczajowo już na LCI :D

Nie byłbym taki pewny, LCI X7 pogorszyło auto :P


A co do nowych 3/5 - moim zdaniem za duży wolumen sprzedaży jest tych aut, żeby mogli sobie tak eksperymentować jak z rzadkimi modelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym taki pewny, LCI X7 pogorszyło auto :P


A co do nowych 3/5 - moim zdaniem za duży wolumen sprzedaży jest tych aut, żeby mogli sobie tak eksperymentować jak z rzadkimi modelami.

 

Ja rozumiem ten design language na nowej 7, ale za to co zrobili z X7 - designerzy powinni trafić do więzienia :mrgreen:


3-5 mają mieć "spokojny" design bo sie zarząd wystraszył po LCI G11 reakcji klientów i zakazał eksperymentowania na mainstreamowych modelach. G30 LCI według tych samych źródeł miało w inicjalnej wersji większy grill (i wyglądało jak "mini" G11 LCI), ale właśnie decyzją góry go zmniejszyli na kilka mies przed finlanym klepnięciem do produkcji.


PS. Z dobrych wieści poza XM będzie jeszcze niebawem decyzja o produkcji modelu z tymi samymi jednostkami napędowymi i pozycjonowaniem "nad 7" - to ma być luksuowe coupe 4ry drzwi, którym aktualna seria 8 nigdy nie była :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.