Skocz do zawartości

parowanie telefonu z bluetooth


davidwebb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Ten kod jest na module bluetooth, musisz się do niego dostać w aucie i naklejona nalepka tam będzie na pudle.

Bez tego nic nie zrobisz.

For all you X5 dudes with the speak button in the centre console to pair your Bluetooth phone you need to do this:
1. Turn your ignition key to the fully off position.
2. Hold down the speak button in the center console.
3. Still holding down the speak button in the console turn the key to position 1 keep holding the speak button FOR 3 SECONDS.
4. Bluetooth in the X5 is now in the "Pairing Mode".
5. Now pair your phone as per maker's instructions.
6. Turn key to off position to complete.
You can pair up to 5 phones with your BMW and most Bluetooth phones work for basic calling etc., though not all are "fully compatible" giving all functions.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zależy o jakich nowych telefonach mówisz.

ULF udało mi się sparować z w miarę nowym androidem, iphone 5s i 6...

Tyle, że robiłem to INPĄ bo zgodnie z instrukcją, po wciśnięciu przycisku, nie działało.


W każdym razie czy to będzie ULF czy nowszy i tak te funkcjonalności BT są mizerne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udalo mi sie sparowac

tylko nie chce wykonywac polaczenia

jesli mam w ksiazce telefonicznej jakis numer bez kierunku +48 to sam mi zmienia numer na 0 z przodu i nie nawiazuje polaczenia znaczy wybiera i tak jakby dzwonil ale po sekundzie przerywa polaczenia a numer juz w telefonie mma zmieniony z tym 0 na poczatku


czy ktos moze mi powiedziec co trzeba zrobic aby w ogole moc sie do kogos dodzwonic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego jak masz 13gen Ulfa to może jakoś to będzie działa iPhona można sparować nawet z 3 gen. Wszystkie pozostałe gen parują się ale przy wykonywaniu połączenia rozłączają się! Zmień na TCU i będzie po problemie, pobiera nawet książkę telefoniczną na ekran navi, aktualnie mam połączony Xiaomi redmi note 7 android 10 i działa rewelacyjnie.
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szumrak, możesz zdradzić co i jak, żeby zmienić moduł i żeby działało?
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy Panowie. Ja mam ULF 6 albo 7 generacji (nie pamietam już), sparowany mam IPhone 8 i wszystko działa super. Dobra jakość połączenia, nie zrywa ani nic z tych rzeczy. Książkę telefoniczna też odczytuje bez problemów.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak jak pisałem iPhone łączy się z 3 gen. Ale mało kto w Polsce jest zwolennikiem iPhona. A kupować telefon pod zestaw głośnomówiący to trochę słaba opcja. Muszę jeszcze sprawdzić ale tcu jest chyba plug and Play z ulfem. Tylko ważna sprawa, trzeba szukać TCU z dopiskiem I-bus (z dopiskiem most nie pasuje bo komunikacja w nim jest po światłowodzie) pierwsze parowanie nowego tel trzeba wymusić pasoftem, jak nie ma w aucie DSP to trzeba w pliku .MAN usunąć wpis o DSP wtedy tcu korzysta z własnego wzmacniacza, oraz trzeba ustawić parowanie telefonu komórkowego na aktywne.
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

jestem starej daty i nie bardzo sie orientuje mozecie mi wyjasnic co to jest ten ULF, DSP i TCU

zestaw w bmw mam wg kodo 0644 bluetooth

telefon mam juz dosc stary samsunga chyba na androidzie 5 albo 6

telefon sie paruje z autem ale nie nawiazuje polaczen (tak jak opisalem wybiera numer dodajac 0 na pocztaku numeru i po chwile konczy wybieranie numeru) i nie kopiuje ksiazki telefonicznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Więc tak, ULF to moduł by wkładany z reguły na Europę, i działa z nowymi telefonami jak u ciebie. Powinien znajdować się nad czytnikiem nawigacji (lewy tylny błotnik), DSP wzmacniacz z cyfrowym korektorem dźwięku (jeśli go posiadasz masz przycisk na radiu DSP lub taką pozycję na wyświetlaczu, TCU to moduł w którym także jest dostępna funkcja bt i działa sprawnie z obecnymi telefonami.
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Ten przycisk to komendy głosowe i parowanie telefonu.

Żeby sparować to jak dobrze pamiętam, wciskasz przycisk w podłokietniku, trzymając włączasz zapłon i po 3 sekundach puszczasz przycisk, jak wyszukasz połączenia bt na telefonie to powinieneś znaleźć BMW...... (Miejsce kropek to cyfry)

Daj cały Vin,

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kod sprawdzisz inpą, lub musisz dokopać się do modułu i na naklejce jest kod. Jeżeli masz moduł ULF to on i tak nie będzie działał z nowymi telefonami na androidzie.
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.