Skocz do zawartości

Rabaty na nową serie 4


Milovic

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście że likwidacja fizycznych przycisków to oszczędność. Bo wystarczy tylko jedna wiązka od tableta podłączona do modułów sterujących. A tak każdy przycisk musiał mieć swój kabel. Wydaje się, że to grosze, ale jak się pomnoży razy ilość aut i ilość przycisków, wychodzą km oszczędności.

 

Nie przesadzaj że każdy przycisk ma swój kabel. Przecież to elektronika i sygnał idzie cyfrowy wiec nie ma takiej potrzeby. Po demontażu panelu klimatyzacji która ma multum przycisków wpina się wtyczkę z raptem kilkoma kablami.

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jak w tytule - ciekawi mnie czy i ile można dostać rabatu na 440xi cabrio, oraz jaki jest teraz czas oczekiwania (na pewno hak, laser i pełny pakiet asystentów). Oczywiście zapytam o to przy najbliższej wizycie w salonie, ale zawsze warto zapytać i tu. Nie wiem też, gdzie je produkują, ale chyba w DE. 4 lata temu czekałem na X3 jakoś 3 miesiące, z czego miesiąc była na statku, ale wtedy i terminy i rabaty były inne. Chętnie dowiem się też jak się tym jeździ w trasy - czy zrobienie 1200km (po autostradach) to jakiś wyczyn czy bardziej przyjemność.

Jeżeli zły dział lub było to przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoją G26 M440ix czekałem 6 m-cy. I to były dolne widełki czasu oczekiwania jaki mi podali w salonie. Ostateczny termin miałem wpisany zdaje się na koniec maja. Więc nie było tragedii, ale czekanie po 2-3 m-co to obecnie przeszłość.


Serię 4 nadal produkują w DE, tym bardziej wersje M (wszystkie). Restrykcje są płynne, ale w mniejszym stopniu dotykają właśnie serii M niż zwykłych. Kwestia wartościowana klienta. Co do rabatów to ja miałem w sierpniu zeszłego roku na poziomie 7,5% + dodatki do auta. Obecnie z tego co się orientuję, jeżeli jesteś już klientem konkretnego dealera i masz z nim dobre relacje, ale nie jesteś klientem flotowym (tj. kupującym 20-30 aut min), to możesz liczyć tak do 10% max. Ale tutaj też wiele zależy od twoich umiejętności negocjacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo1976 - nie potrzebuję sportowego samochodu, tylko relatywnie wygodnego kabrioletu, którym można przejechać 1200km, a potem jeździć po miejscu na wakacjach. Wystarczyłby 30i, ale chcę mieć R6, więc to jedyne wyjście - dlatego nie M4, która jest mniej wygodna, głośniejsza, i dla mnie zwyczajnie nie ma sensu - choć mi się podoba. Idąc tą droga można zapytać: jak M4 to po co cabrio? przecież coupe lżejsze...


Spotter - dzięki za odpowiedź - 10% to już fajny rabat, wychodziłoby, że cale wyposażenie mam "gratis". Będę rozmawiał z dealerem, u którego kupiłem obecny samochód, ale oczywiście floty nie mam. Czas oczekiwania do przeżycia, mam teraz zamówiony inny samochód, na który czekam już 9 miesiąc, a jeszcze nie wjechał na taśmę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tytule - ciekawi mnie czy i ile można dostać rabatu na 440xi cabrio, oraz jaki jest teraz czas oczekiwania (na pewno hak, laser i pełny pakiet asystentów). Oczywiście zapytam o to przy najbliższej wizycie w salonie, ale zawsze warto zapytać i tu. Nie wiem też, gdzie je produkują, ale chyba w DE. 4 lata temu czekałem na X3 jakoś 3 miesiące, z czego miesiąc była na statku, ale wtedy i terminy i rabaty były inne. Chętnie dowiem się też jak się tym jeździ w trasy - czy zrobienie 1200km (po autostradach) to jakiś wyczyn czy bardziej przyjemność.

Jeżeli zły dział lub było to przepraszam

 

koko666, odpowiadając na Twoje pytanie o trasy to zdecydowanie polecam i bez problemu można wygodnie podrożować - na majówkę byłem w Chorwacji i we Włoszech, wróciliśmy na raz 1300 km w tym pierwsze 700 km bez dachu. 430i std zawias 18". Z zamkniętym dachem jest wyjątkowo cicho, to nie cabriolety sprzed 25 lat - mam też E36 cabrio i tam z zamkniętym dachem jest mega głośno. Jazda top down z windshottem też bardzo komfortowa, nam przyjemnie się jechało nawet przy 140 km/h. Polecam wziąć wentylowany fotel (przyjemnie gdy jedziesz bez dachu w słońcu) i ogrzewanie szyi i kierownicy - niektórym się wydaje, że cabrio to tylko auto na 30 stopni ale prawda jest taka że jak ma się grzany fotel, szyję i kierownicę to fajnie jeździć nawet przy kilkunastu stopniach bez dachu. Pakiet asystentów też bardzo polecam.


Czas realizacji - auto zamawiane w grudniu odebrane w kwietniu. Też jest hak i asystenci, tylko bez laserów (lampy podstawowe). Jest nawet webasto co w cabrio pewnie nietypowe :D No i kamery 360 a na to niedawno chyba też były jakieś restrykcje.


Specka nietpowa bo dość dobrze wyposażona ale bez mpaku :)

 

N2peP4E.jpg

 

KRaqhLt.jpg

 

Pozdrawiam

Paweł

E30 325i 2d '88 - classic

E36 325i '92 Smurf na tor - klik!

E36 320i '97 cabrio

E87 130i '06 daily car - klik!

MX-5 ND '19 track car

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

JA kupiłem model G26 M440i dla zony cena normalnie o około 15% w dół ale to chyba jako stały klient i juz sporo aut kupiłem u nich SIKORA.


Ostatnio widziałem dostępny u nich model o którym piszesz z dobra cena o około 65tys PLN mniej w kolorze szarym i zielonym. Szary wygląda bardzo fajnie ..... zadzwoń do PAni Doroty . to ci przedstawi ofertę 691 335 483

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś miałby do polecenia handlowca z rozsądnymi rabatami? 
W Poznaniu standardowo bardzo słabo pod tym względem (7%) 

Z drugiej strony jak teraz % wychodzą comfort lease? Aktualna oferta przy 0% wpłaty to 138% - przy maksymalnej wpłacie to 125%. Przy konfigu po rabatach na 335 tyś rata netto to 5 100 - dla porównania w audi to 3 500 netto przy tych samych parametrach finansowania - różnica jest kolosalna i zastanawiam się z czego ona wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 6.07.2023 o 11:16, Metths napisał(a):

Czy ktoś miałby do polecenia handlowca z rozsądnymi rabatami? 
W Poznaniu standardowo bardzo słabo pod tym względem (7%) 

Z drugiej strony jak teraz % wychodzą comfort lease? Aktualna oferta przy 0% wpłaty to 138% - przy maksymalnej wpłacie to 125%. Przy konfigu po rabatach na 335 tyś rata netto to 5 100 - dla porównania w audi to 3 500 netto przy tych samych parametrach finansowania - różnica jest kolosalna i zastanawiam się z czego ona wynika.

rabat około 10% do ogarnięcia bez problemu ,

finansowanie to zdzierstwo i kiedyś jeszcze było opłacalne przy pełnej amortyzacji a teraz pół vat , potem cały oddasz albo kombinujesz , max do 150K netto masakra jak nie musisz dawać zarobić mośko.... to kupuj za gotówkę wyjdzie rabat ponad 10% + koszty finansowania zero 😛

  • Lubię to 1
male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2023 o 11:16, Metths napisał(a):

Czy ktoś miałby do polecenia handlowca z rozsądnymi rabatami? 
W Poznaniu standardowo bardzo słabo pod tym względem (7%)

Ja w Poznaniu wynegocjowałem ponad 10%, ale myślę że 12-14 jest aktualnie realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez niczego. Tak przynajmniej myślę, bo w jednym miejscu od wejścia zaoferowano mi 10% (akurat nie w Poznaniu), ale mogę oczywiście mylić się. Z własnego doświadczenia mogę też powiedzieć, że Sikora oferuje spore rabaty, oczywiście nie od razu tylko po negocjacjach, ale też jest okrutnie napastliwy w kwestii szybkiego podpisania umowy, potrafi wydzwaniać dzień w dzień i nie rozumie, co tzn. że podejmiesz decyzję w takim i takim terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 10.09.2023 o 12:58, Henzir napisał(a):

Panowie, podobno w BMW nie ma gwarancji ceny. Czy komuś się zdążyło że dealer przy odbiorze zażyczył sobie więcej niż było umówione?

tak było tutaj opisywanych kilka takich przypadków , kwestia też jak się dogadało z handlowcem , ja miałem stałą cenę mimo że były podwyżki ...

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.