Skocz do zawartości

F31-Wymiana Oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam Chciałbym was zapytać jaki olej powinienem wybrać ? Bmw F31-316d 2014 Diesel 2.0
Opublikowano
Najlepiej zalać tym co fabryka zaleca czyli 5W30 LL04. Osobiście polecam Liqui Moly TopTec 4200. Ilu użytkowników tyle opinii. Do silnika wchodzi 5.2 litra. Kup sobie bańkę 5 litrów i litrówkę na dolewkę.
BMW F31 318d 143pk aut.
Opublikowano
Najlepiej zalać tym co fabryka zaleca czyli 5W30 LL04. Osobiście polecam Liqui Moly TopTec 4200. Ilu użytkowników tyle opinii. Do silnika wchodzi 5.2 litra. Kup sobie bańkę 5 litrów i litrówkę na dolewkę.

 

5.2l to według katalogu - w rzeczywistości wlejesz ok. 4.5l

Opublikowano
  • Autor
Dzięki Panowie za pomoc to moje pierwsze Bmw szukam osoby która odpowie mi na kilka pytań co do tego samochodu :)
Opublikowano
5.2l to według katalogu - w rzeczywistości wlejesz ok. 4.5l

 

4.5? No bez przesady. Trzeba zlewać trochę dłużej i 5 litrów zleci. Chyba, że silnik spalił te pół litra to ok, wtedy masz po prostu mniej oleju w silniku. Tak jak napisałem. Zlewa ile da rady, wlewa 5 litrów i litrówka na dolewkę do bagażnika. Mi z reguły po 9-10 tysiącach komputer woła o dolanie litra, ale tak się kończy ganianie autostradami z prędkościami 180km/h na tym silniku.

BMW F31 318d 143pk aut.
Opublikowano
4.5? No bez przesady. Trzeba zlewać trochę dłużej i 5 litrów zleci.

 

Zeszło Ci tyle? Jak kolega wymieni, to niech się pochwali ile u niego wyszło :)

 

Mi z reguły po 9-10 tysiącach komputer woła o dolanie litra, ale tak się kończy ganianie autostradami z prędkościami 180km/h na tym silniku.

 

Mi nic nie woła i nie kojarzę, żeby na bagnecie tez jakoś specjalnie ubywało, a lecę nieraz drogami szybkiego ruchu :wink:

Opublikowano
  • Autor
Czy któryś z was posiada dokładnie ten sam model co ja ? jesli tak to chciałbym zadać kilka pytań odnośnie tego samochodu.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
4.5? No bez przesady. Trzeba zlewać trochę dłużej i 5 litrów zleci.

 

Zeszło Ci tyle? Jak kolega wymieni, to niech się pochwali ile u niego wyszło :)

 

4,5 l - to stary olej nie był dokładnie spuszczony lub (wysysany odkurzaczem ), albo o 0,5 l za mało wlane. Tj.tylko do ok. połowy stanu na bagnetu.

W B47 po prawidłowym, dokładnym opróżnieniu starego leju z miski wchodzi równe 5 l . Dwa milimetry przed max. stanem na bagnecie.

Opublikowano
Potwierdzam. W B47 jak zleje do konca to wchodzi dokladnie 5 butelek litrowych i dolewam jeszcze jakies 100ml zeby byl na max.
Opublikowano

Zamówiłem dzisiaj do swojego N47 ten olej MEGUIN MEGOL COMPATIBLE 5W30 wcześniej zalewałem Millers Oils EE Longlife 5W40 5L zobaczymy jak się sprawdzi :D

Dostawa 4 dni z Niemiec

Opublikowano
Super wybór :wink:
Opublikowano

Czy ktoś z was zmienił z Liquimoly 4600 na MEGUIN MEGOL COMPATIBLE 5W30 i może podzielić się swoimi spostrzeżeniami: cichsza praca, mniejsze spalanie?

MEGUIN MEGOL jest zdecydowanie tańszy od Liquimoly.

Opublikowano

Odpowiednikiem LM top tec 4600 jest MEGUIN Efficiency SAE 5W-30 , MEGUIN Compatibile to LM TT 4200


"Meguin blenduje oleje dla Liqui Moly, to jest ten sam co w butli Top Tec. Po prostu nie doplacasz do marketingu. Meguin istnieje od 1847 roku, od lat blendowal oleje dla Liqui Moly. Dopiero w 2006 roku Liqui Moly stal sie posiadaczem udzialow Meguina."

Opublikowano
A czy oni tez produkują oleje dla Norauto ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.