Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie spokojnie bmw nie zrobi przerwy w produkcji tak popularnego modelu myślcie racjonalnie.

Jeszcze przez wakacje na bank będzie produkowany przedlift a polifty tak jaj sugerował kolega Marcin jakoś na jesieni powinny się pojawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli od lipca startuje lci na produkcji, a jest kolejka zamówień, to najprawdopodobniej będzie produkowany miks wszystkiego.

Czyli cześć prelci a cześć lci.

Kwestia tkwi w tym jak będą to rozdzielać, komu proponować lci a komu pre?

W sierpniu przerwa technologiczna, a po premierze należy kusić nowym modelem wiec nie będzie tak iż nowe wozy pojawia się w październiku.

Obstawiam iż wszystko zależy od dostępności podzespołów. Wszak pod nasze zamówienia BMW tez składało zamówienia u kooperantów.


To przypuszczalnie powinno gładko przejść, ale… jest duży niepotrzebny chaos powodujący nerwy u klientów, a twym wszystkim cwaniaczkowate osoby od dealerów….


Zobaczymy co dalej. Na razie 14 miesięcy od zamówienia…. (3 stingery już zdołałbym odebrać…. Lub 3 inne auta ze stanów przytargac…)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem ostatnio na jeszcze jeden pomysł. Czy sądzicie że Dealer mógłby robić pod górkę że nie wziąłem ich finansowania przez BMW Lease tylko z innego banku? Nie zarobią dodatkowych (około) 40 tys zł na kosztach leasingu. To w sumie sporo. Domyślam się że to może być jeden z powodów przez który tyle czasu teraz czekam na moje auto. To pewnie dlatego pani od leasingów BMW tak bardzo napierała w grudniu i styczniu żeby tylko podpisać umowę leasingową :D Jak pięknie się wszystko spina w całość. Nie sądzicie? Czyli: „Nie chciałeś nam dać 40 tys zł od których mielibyśmy fajną premię to teraz spadaj i czekaj”.
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem ostatnio na jeszcze jeden pomysł. Czy sądzicie że Dealer mógłby robić pod górkę że nie wziąłem ich finansowania przez BMW Lease tylko z innego banku? Nie zarobią dodatkowych (około) 40 tys zł na kosztach leasingu. To w sumie sporo. Domyślam się że to może być jeden z powodów przez który tyle czasu teraz czekam na moje auto. To pewnie dlatego pani od leasingów BMW tak bardzo napierała w grudniu i styczniu żeby tylko podpisać umowę leasingową :D Jak pięknie się wszystko spina w całość. Nie sądzicie? Czyli: „Nie chciałeś nam dać 40 tys zł od których mielibyśmy fajną premię to teraz spadaj i czekaj”.

 

Czasami warunkiem zamówienia oraz ew. rabatu jest ich finansowanie fabryczne, z tym się akurat często spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem ostatnio na jeszcze jeden pomysł. Czy sądzicie że Dealer mógłby robić pod górkę że nie wziąłem ich finansowania przez BMW Lease tylko z innego banku? Nie zarobią dodatkowych (około) 40 tys zł na kosztach leasingu. To w sumie sporo. Domyślam się że to może być jeden z powodów przez który tyle czasu teraz czekam na moje auto. To pewnie dlatego pani od leasingów BMW tak bardzo napierała w grudniu i styczniu żeby tylko podpisać umowę leasingową :D Jak pięknie się wszystko spina w całość. Nie sądzicie? Czyli: „Nie chciałeś nam dać 40 tys zł od których mielibyśmy fajną premię to teraz spadaj i czekaj”.

 

Czasami warunkiem zamówienia oraz ew. rabatu jest ich finansowanie fabryczne, z tym się akurat często spotkałem.

 

Nie ma to żadnej wartości prawnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem ostatnio na jeszcze jeden pomysł. Czy sądzicie że Dealer mógłby robić pod górkę że nie wziąłem ich finansowania przez BMW Lease tylko z innego banku? Nie zarobią dodatkowych (około) 40 tys zł na kosztach leasingu. To w sumie sporo. Domyślam się że to może być jeden z powodów przez który tyle czasu teraz czekam na moje auto. To pewnie dlatego pani od leasingów BMW tak bardzo napierała w grudniu i styczniu żeby tylko podpisać umowę leasingową :D Jak pięknie się wszystko spina w całość. Nie sądzicie? Czyli: „Nie chciałeś nam dać 40 tys zł od których mielibyśmy fajną premię to teraz spadaj i czekaj”.

 

Dla handlowca nie ma to żadnego znaczenia. Jego pracodawca jest dealer, a celem po prostu sprzedaż. Czy ten samochód kupisz za gotówkę, czy w kredycie, czy w leasingu dla handlowca nie robi różnicy bo i tak ma samochód sprzedany.

Finansowanie to zupelnie inna działka, zazwyczaj zupełnie nie związana z salonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma znaczenie- dostałem kiedyś oferte zrabatowaną dość dobrze, ale z zastrzeżeniem finansowania BMW F - na absurdalnych warunkach. Poprosiłem o ofertę uzwględniającą moje finansowanie - bo mam dobre warunki, poza tym mam tam duzo leasingów i nie do końca chcę wchodzić we współprace z kolejnym leasigiem. Dostalem info, zebym podesłał swoje finansowanie - i wtedy albo zrobią takie same warunki , badz jesli nie beda w stanie - wyraza zgode na moje. Wyslalem kalkulacje i gość ani mi nic nie odpisał, ani nie odebrał telefonu. Inna sprawa , że salony mają tez umowy z leasingami zewnętrznymi i tez dostają od nich prowizje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma znaczenie- dostałem kiedyś oferte zrabatowaną dość dobrze, ale z zastrzeżeniem finansowania BMW F - na absurdalnych warunkach. Poprosiłem o ofertę uzwględniającą moje finansowanie - bo mam dobre warunki, poza tym mam tam duzo leasingów i nie do końca chcę wchodzić we współprace z kolejnym leasigiem. Dostalem info, zebym podesłał swoje finansowanie - i wtedy albo zrobią takie same warunki , badz jesli nie beda w stanie - wyraza zgode na moje. Wyslalem kalkulacje i gość ani mi nic nie odpisał, ani nie odebrał telefonu. Inna sprawa , że salony mają tez umowy z leasingami zewnętrznymi i tez dostają od nich prowizje.

 

Potwierdzam. Obecnie są salony, które nawet gotówki nie przyjmują za auto, autentyczna historia koleżanki, która w zeszłym miesiące zamawiała auto w salonie pewnej uznanej japońskiej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma znaczenie- dostałem kiedyś oferte zrabatowaną dość dobrze, ale z zastrzeżeniem finansowania BMW F - na absurdalnych warunkach. Poprosiłem o ofertę uzwględniającą moje finansowanie - bo mam dobre warunki, poza tym mam tam duzo leasingów i nie do końca chcę wchodzić we współprace z kolejnym leasigiem. Dostalem info, zebym podesłał swoje finansowanie - i wtedy albo zrobią takie same warunki , badz jesli nie beda w stanie - wyraza zgode na moje. Wyslalem kalkulacje i gość ani mi nic nie odpisał, ani nie odebrał telefonu. Inna sprawa , że salony mają tez umowy z leasingami zewnętrznymi i tez dostają od nich prowizje.

 

Dokładnie, podwójny zarobek auto + zawyżone finansowanie. BMW na 100% współpracuję z ING oraz PKO i możliwe też z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW rozważa zmianę modelu sprzedaży z dealerskiej na bezpośrednią. Dealerzy będą mieli stałą odgórną marże za każdy model a nie zmienną jak to jest teraz. Jest to najpewniej pokierowane patologiami jakich sami doświadczamy w procesie negocjacyjnym i sprzedażowym. Może dla tego dealerzy starają się ugrać jak najwięcej na machlojkach z konwersjami na LCI. Szkoda że nie wprowadzili tego rok temu kiedy zamawiałem samochód :/ Src: https://www.bmwblog.com/2022/05/24/bmw-mini-considering-direct-sales-europe/ Edytowane przez Mack92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW myśli nad zmianą modelu sprzedaży z dealerskiej na bezpośrednią. Dealerzy będą mieli stałą odgórną marże za każdy model a nie zmienną jak to jest teraz. Jest to najpewniej pokierowane patologiami jakich sami doświadczamy w procesie negocjacyjnym i sprzedażowym. Może dla tego dealerzy starają się ugrać jak najwięcej na machlojkach z konwersjami na LCI. Szkoda że nie wprowadzili tego rok temu kiedy zamawiałem samochód :/ Src: https://www.bmwblog.com/2022/05/24/bmw-mini-considering-direct-sales-europe/

 

Też zaproponowali ci konwersję na LCI? Na jakich warunkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW myśli nad zmianą modelu sprzedaży z dealerskiej na bezpośrednią. Dealerzy będą mieli stałą odgórną marże za każdy model a nie zmienną jak to jest teraz. Jest to najpewniej pokierowane patologiami jakich sami doświadczamy w procesie negocjacyjnym i sprzedażowym. Może dla tego dealerzy starają się ugrać jak najwięcej na machlojkach z konwersjami na LCI. Szkoda że nie wprowadzili tego rok temu kiedy zamawiałem samochód :/ Src: https://www.bmwblog.com/2022/05/24/bmw-mini-considering-direct-sales-europe/

 

Też zaproponowali ci konwersję na LCI? Na jakich warunkach?

 

Na razie czekam na informację. Cały czas mam nadzieje, że nie zostanę oszukany tak jak inni. Moje zamówienie od października zeszłego roku jest na 047.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładaj najgorszego, z tego co słyszę to większość salonów potrafi jednak zachować się na poziomie i zrobić konwersje bezkosztowo. Sam czekam od listopada i patrząc na to jak się mają sprawy - naiwny byłem ze dostanę to auto na czerwiec. Daj proszę koniecznie znać jeśli otrzymasz jakieś propozycje od swojego sprzedawcy - im więcej mamy informacji, tym łatwiej będzie nam negocjować lepsze warunki. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem od dealera. Moje zamówienie prelift z 11.2021 się nie wyprodukuje. Będzie za to na 100% LCI, ale nie wiadomo kiedy xD Powinno być w tym roku. Właśnie podpisałem aneks. Dostałem gratisy w postaci dodatkowego wyposażenia: harman kardon i ładowanie bezprzewodowe. Cena auta bez zmian. Nie jest to traktowane jako nowe zamówienie, tylko po prostu aneks do zamówienia z 11.2021: "Zmiana modelu na 41FF BMW M340i xDrive Sedan".


BTW. Kto to znowu w BMW Inchcape Wrocław odbiera nowe 318i/320i/330i i się nie chwali? Jak wjeżdżałem do Dealera to go tam nie było. Po 1h wyjeżdżam a tu stoi świeżo rozładowane z lawety takie cacko ;D Długo czekałeś?


IMG-0944.jpg

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie informacje od doradcy o statusie 152, także mam nadzieję, że do połowy czerwca zdążę odebrać auto :D

Zamówienie z 09.21r., pierwotna data odbioru to 15.02.22r. Za opóźnienie dostałem jeszcze 4.7k na wykorzystanie w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem od dealera. Moje zamówienie prelift z 11.2021 się nie wyprodukuje. Będzie za to na 100% LCI, ale nie wiadomo kiedy xD Powinno być w tym roku. Właśnie podpisałem aneks. Dostałem gratisy w postaci dodatkowego wyposażenia: harman kardon i ładowanie bezprzewodowe. Cena auta bez zmian. Nie jest to traktowane jako nowe zamówienie, tylko po prostu aneks do zamówienia z 11.2021: "Zmiana modelu na 41FF BMW M340i xDrive Sedan".


BTW. Kto to znowu w BMW Inchcape Wrocław odbiera nowe 318i/320i/330i i się nie chwali? Jak wjeżdżałem do Dealera to go tam nie było. Po 1h wyjeżdżam a tu stoi świeżo rozładowane z lawety takie cacko ;D Długo czekałeś?


IMG-0944.jpg

 

Dealer stanął na wysokości zadania, w sumie pozytywne zaskoczenie. Może na gwiazdkę dojedzie pod choinkę :D Gratulacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem od dealera. Moje zamówienie prelift z 11.2021 się nie wyprodukuje. Będzie za to na 100% LCI, ale nie wiadomo kiedy xD Powinno być w tym roku. Właśnie podpisałem aneks. Dostałem gratisy w postaci dodatkowego wyposażenia: harman kardon i ładowanie bezprzewodowe. Cena auta bez zmian. Nie jest to traktowane jako nowe zamówienie, tylko po prostu aneks do zamówienia z 11.2021: "Zmiana modelu na 41FF BMW M340i xDrive Sedan".

 

Jaki kolor wybrałeś na LCI? Bo naszego "skromnego złotego" już nie ma... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Szary Skyscraper M. Ten co na M4 i M3 jeździ. Akurat mieli pod salonem M4 w tym kolorze i 4GC jakiegoś klienta w kolorze Szary Brooklyn M więc mogłem sobie porównać. W chwili gdy zobaczyłem na żywo Szary Brooklyn M to wiedziałem że Skyscraper bardziej mi się podoba. Brooklyn jest trochę za jasny i taki jakiś dziwny. Nie podobał mi się. Skyscraper będzie ciut ciemniejszy niż Oxide Grey, taki stalowy. Może być. Frozen Pure Grey też mi się nie podoba więc zostaje tylko Szary Skyscraper =) Ewentualnie Szary Dravit też jest mega... ale trochę za ciemny wg mnie. Jeździłem czarnym autem i mam dosyć ciemnych kolorów :D
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Szary Skyscraper M. Ten co na M4 i M3 jeździ. Akurat mieli pod salonem M4 w tym kolorze i 4GC jakiegoś klienta w kolorze Szary Brooklyn M więc mogłem sobie porównać. W chwili gdy zobaczyłem na żywo Szary Brooklyn M to wiedziałem że Skyscraper bardziej mi się podoba. Brooklyn jest trochę za jasny i taki jakiś dziwny. Nie podobał mi się. Skyscraper będzie ciut ciemniejszy niż Oxide Grey, taki stalowy. Może być. Frozen Pure Grey też mi się nie podoba więc zostaje tylko Szary Skyscraper =) Ewentualnie Szary Dravit też jest mega... ale trochę za ciemny wg mnie. Jeździłem czarnym autem i mam dosyć ciemnych kolorów :D

 

Fajnie. Ja tez mysle przy zmianie na LCI (jak sie okaze ze trzeba) nad Skyscraperem. Albo jeszcze myslalem zeby zupelnie nie zmienic i pojsc w Tanzanite. Ale musze na zywo obejrzec bo podobno duzo ciemniejszy jest w realu niz na zdejciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Szary Skyscraper M. Ten co na M4 i M3 jeździ. Akurat mieli pod salonem M4 w tym kolorze i 4GC jakiegoś klienta w kolorze Szary Brooklyn M więc mogłem sobie porównać. W chwili gdy zobaczyłem na żywo Szary Brooklyn M to wiedziałem że Skyscraper bardziej mi się podoba. Brooklyn jest trochę za jasny i taki jakiś dziwny. Nie podobał mi się. Skyscraper będzie ciut ciemniejszy niż Oxide Grey, taki stalowy. Może być. Frozen Pure Grey też mi się nie podoba więc zostaje tylko Szary Skyscraper =) Ewentualnie Szary Dravit też jest mega... ale trochę za ciemny wg mnie. Jeździłem czarnym autem i mam dosyć ciemnych kolorów :D

 

Fajnie. Ja tez mysle przy zmianie na LCI (jak sie okaze ze trzeba) nad Skyscraperem. Albo jeszcze myslalem zeby zupelnie nie zmienic i pojsc w Tanzanite. Ale musze na zywo obejrzec bo podobno duzo ciemniejszy jest w realu niz na zdejciach.

 

Szary skysraper jest wg mnie najlepszym kolorem do LCI, Szary Brooklyn M jest zbyt pastelowy dla mnie. Ja miałem zamówiony w Pre Lci Portimao, ale jest go strasznie dużo na ulicy i wiem, że i tak go nie będę miał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Szary Skyscraper M. Ten co na M4 i M3 jeździ. Akurat mieli pod salonem M4 w tym kolorze i 4GC jakiegoś klienta w kolorze Szary Brooklyn M więc mogłem sobie porównać. W chwili gdy zobaczyłem na żywo Szary Brooklyn M to wiedziałem że Skyscraper bardziej mi się podoba. Brooklyn jest trochę za jasny i taki jakiś dziwny. Nie podobał mi się. Skyscraper będzie ciut ciemniejszy niż Oxide Grey, taki stalowy. Może być. Frozen Pure Grey też mi się nie podoba więc zostaje tylko Szary Skyscraper =) Ewentualnie Szary Dravit też jest mega... ale trochę za ciemny wg mnie. Jeździłem czarnym autem i mam dosyć ciemnych kolorów :D

 

Fajnie. Ja tez mysle przy zmianie na LCI (jak sie okaze ze trzeba) nad Skyscraperem. Albo jeszcze myslalem zeby zupelnie nie zmienic i pojsc w Tanzanite. Ale musze na zywo obejrzec bo podobno duzo ciemniejszy jest w realu niz na zdejciach.

 

U mnie, jeśli będzie zmiana na LCI też będę musiał zmienić. A jako, że czarne miałem już dwie, niebieską F31 jeżdzę od 6,5 roku a Dravit Grey, który był moim pierwszym wyborem, kiedy weszła M340, wziął mój kumpel 1,5 roku temu i już mi się przejadł, padło na Aventurine Red. Bo w końcu czerwone są zawsze najszybsze a czerwone auto miałem ostatnio w 98-02 i była to Astra GSI :-) Jak nie trafię preLCI to będzie Merlbourne Red. Ten i ten w pełnym pakiecie czerni i czarnymi 19" wygląda wg mnie pięknie i mało popularnie :-)

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ciekawy ile czasu aktualnie od wyprodukowania do dostarczenia do dilera to dokładnie 3 tygodnie. Produkcja 04.05, dzisiaj na placu u dilera :)

 

Zazwyczaj były to dwa tygodnie, jeśli dostałeś obecnie w trzy, to i tak miałeś szczęście. Z tego co wiem bywa jeszcze dłużej.

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kolorami to dziwnie czasami bywa. Obecnie moja F31 to Melbourne Red. I jak patrzę na LCI z rozszerzonym Shadow Line to jestem zakochany. Ale z drugiej strony czerwień mi się znudziła już, mimo że to szybki i „bezpieczny” kolor. Więc postawiłem na Portimao. Jednak jeździ tego coraz więcej. Ale gdy pokazali LCI w kolorze Brooklyn Grey, to się zakochałem. Ten kolor, dla niektórych za jasny, dla innych zbyt pastelowy, dla mnie jest rewelacją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.