Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
[quote name="jjj28"



Ja czekam już 9 msc

U Ciebie problemem mogą być fotele carbon bo wielu handlowców nie przyjmuje takich konfiguracji. Przy obecnych stopach i systemie podatkowym zakup takiego auta to i tak strzał w kolano. Mnie to calkowicie ostudziło i czekam na zasadzie będzie to będzie nie to nie. Zakup za gotówkę też nie ma sensu bo odpiszemy 1x150tyś a od sprzedaży zapłaci się całość. Nie ma na to dobrego wyjścia.

 


Na dziś na restrykcji sa tylko „sterowanie gestami”.


Można wziąć auto bez wpłaty z jak najmniejsza raty i z mega wykupem' date=' wtedy przy sprzedaży unikniesz tych chorych podatków[/quote]

 

To było dobre wyjście w zeszlym roku ale teraz przy obecnym wiborze taki leasing to okolice 130% (przed podwyżkami wibor 110%) czyli nawet używając 2 lata i dalej cesja zapłacisz 60tyś odsetek 2.5k miesięcznie wyrzucone w błoto a to nie koniec podwyżek.

Nie ma dobrego rozwiązania w tym chorym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było dobre wyjście w zeszlym roku ale teraz przy obecnym wiborze taki leasing to okolice 130% (przed podwyżkami wibor 110%) czyli nawet używając 2 lata i dalej cesja zapłacisz 60tyś odsetek 2.5k miesięcznie wyrzucone w błoto a to nie koniec podwyżek.

Nie ma dobrego rozwiązania w tym chorym kraju.

 

Ale trzeba pamietać że wartości aut nowych rosną i aut 2-3 letnich tak samo albo jeszcze bardziej wzrosną.Może tak być że wartości rezydualne za trzy lata będą te min 5-10% wartości wyższe jak kiedyś.To gdzieś może zrekompensuję wyższe raty,oczywiście pod warunkiem że jakimiś kombinacjami uda się go wykupić lub zostawiasz dla siebie na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wziąć auto bez wpłaty z jak najmniejsza raty i z mega wykupem, wtedy przy sprzedaży unikniesz tych chorych podatków

Unikniesz tylko jeśli nie wykupisz, a przy drogich autach i tak odliczysz "prawie nic".

 

Chyba nie ma złotego środka dziś :/

Zastanawiałem się, czy nie zapłacić całości od razu i odliczyć do150tys, tyle tylko, że kasa zniknie z konta od razu, a przy sprzedaży i tak się zapłaci podatki od kwoty sprzedaży.

Raty leasingowe rosną jak na drożdżach, ale przynajmniej kasą można obrócić, a ze względu na rosnące ceny aut może się okazać, że wcale na nim nie stracimy na wartości, więc może to trochę zrekompensuje koszt leasingu :/


W którą stronę idziecie ? :D

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, po prawie 8-cach...

 


Ja czekam już 9 msc

U Ciebie problemem mogą być fotele carbon bo wielu handlowców nie przyjmuje takich konfiguracji. Przy obecnych stopach i systemie podatkowym zakup takiego auta to i tak strzał w kolano. Mnie to calkowicie ostudziło i czekam na zasadzie będzie to będzie nie to nie. Zakup za gotówkę też nie ma sensu bo odpiszemy 1x150tyś a od sprzedaży zapłaci się całość. Nie ma na to dobrego wyjścia.

 

A myślisz ze stopy będą spadną w najbliższym czasie ? Prognozy ekonomistów mówią ze do połowy roku będą jeszcze rosły a o spadkach się mówi w połowie 2023

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślisz ze stopy będą spadną w najbliższym czasie ?

 

Nie ma na to szans przez najbliższe 2-3 lata, na ten moment mamy inflację mocno ponad 10%

 

Ja to wogole mam zagwozdke bo od tego roku jestem na ryczałcie i bije się tak na prawdę tylko o połowę VATu od 150tys :) Nie wiem wogole czy wciągać samochód w działalność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wogole mam zagwozdke bo od tego roku jestem na ryczałcie i bije się tak na prawdę tylko o połowę VATu od 150tys :) Nie wiem wogole czy wciągać samochód w działalność...

no to chyba bym sobie darował :)

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wogole mam zagwozdke bo od tego roku jestem na ryczałcie i bije się tak na prawdę tylko o połowę VATu od 150tys :) Nie wiem wogole czy wciągać samochód w działalność...

no to chyba bym sobie darował :)

 

Każdy musi sobie sam policzyć, co jednemu się opłaca dla innego nie ma sensu. Ja osobiście wolę mieć cash na ręce niż się go pozbywać, zwłaszcza w niepewnych czasach, tym bardziej że cash on cash return mam nadal lepszy niż koszt kapitału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy musi sobie sam policzyć, co jednemu się opłaca dla innego nie ma sensu. Ja osobiście wolę mieć cash na ręce niż się go pozbywać, zwłaszcza w niepewnych czasach, tym bardziej że cash on cash return mam nadal lepszy niż koszt kapitału.

 

Pewnie dlatego ze nic nie zrozumialem z tego co napisales - kupie prywatnie za gotowke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wziąć auto bez wpłaty z jak najmniejsza raty i z mega wykupem, wtedy przy sprzedaży unikniesz tych chorych podatków

Unikniesz tylko jeśli nie wykupisz, a przy drogich autach i tak odliczysz "prawie nic".

 

Chyba nie ma złotego środka dziś :/

Zastanawiałem się, czy nie zapłacić całości od razu i odliczyć do150tys, tyle tylko, że kasa zniknie z konta od razu, a przy sprzedaży i tak się zapłaci podatki od kwoty sprzedaży.

Raty leasingowe rosną jak na drożdżach, ale przynajmniej kasą można obrócić, a ze względu na rosnące ceny aut może się okazać, że wcale na nim nie stracimy na wartości, więc może to trochę zrekompensuje koszt leasingu :/


W którą stronę idziecie ? :D

 

Ja wziąłem we wrześniu leasing ze stałym oprocentowaniem i przez to nieco wyższą ratą. Wpłata własna dość spora, rata wykupu jeszcze większa, rata leasingowa mała. Leasing na 3 lata. Po jego zakończeniu biorę kolejny leasing na 2-3 lata na kwotę wykupu. 3 lata w nowym M340i to dla mnie trochę za krótko, to auto idealne na 6 lat :-)

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślisz ze stopy będą spadną w najbliższym czasie ?

 

Nie ma na to szans przez najbliższe 2-3 lata, na ten moment mamy inflację mocno ponad 10%

 

Ja to wogole mam zagwozdke bo od tego roku jestem na ryczałcie i bije się tak na prawdę tylko o połowę VATu od 150tys :) Nie wiem wogole czy wciągać samochód w działalność...

 

Mam to samo. Nie ma sensu raczej wciągać auta w działalność. Odliczysz ale potem będzie problem ze sprzedażą i i tak będzie trzeba oddać VAT z tego co kojarzę.

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam auto zamówione w grudniu i ciągle status 47. Zastanawiam się czy ktoś z Was też tyle czeka na coś powyżej 100.

Czy istnieje ryzyko, że BMW po prostu nie potwierdzi zamówienia?

 

Ja zamawiałem 320i we wrzesniu i auto nadal ma status 47, czyli o ile dobrze rozumiem bmw nie potwierdzilo przyjecia zamówienia tym samym nie zadeklarowalo, że zamówienie zostanie zrealizowane.


W międzyczasie diler kilkukrotnie zapewnial mnie ze wynegocjowana cena jest nadal aktualna i bedzie aktualna nawet, jezeli auto wyjdzie juz jako lift. Dlatego zaczynam sie zastanawiac, czy sprzedawca nie wali w pręta bo kto niby jest gwarantem ceny skoro bmw nie potwierdzilo przyjecia zamówienia, przeciez salon nie dołoży nagle ~30k PLN roznicy miedzy starym, a nowym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze


Ja wziąłem we wrześniu leasing ze stałym oprocentowaniem i przez to nieco wyższą ratą. Wpłata własna dość spora, rata wykupu jeszcze większa, rata leasingowa mała. Leasing na 3 lata. Po jego zakończeniu biorę kolejny leasing na 2-3 lata na kwotę wykupu. 3 lata w nowym M340i to dla mnie trochę za krótko, to auto idealne na 6 lat :-)

Na jakiem etapie produkcji - status-jest Twoje auto ? Leasing masz w CL BMW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam auto zamówione w grudniu i ciągle status 47. Zastanawiam się czy ktoś z Was też tyle czeka na coś powyżej 100.

Czy istnieje ryzyko, że BMW po prostu nie potwierdzi zamówienia?

 

Ja zamawiałem 320i we wrzesniu i auto nadal ma status 47, czyli o ile dobrze rozumiem bmw nie potwierdzilo przyjecia zamówienia tym samym nie zadeklarowalo, że zamówienie zostanie zrealizowane.

Moje 320i zamówione 17/01 dostało wczoraj VIN i przechodzi na produkcję .... nie żebym Cię denerwował.....

Wersja w mpakiecie + 4 pakiety dodatkowe (brak tylko zimowego) + harman i jakieś tam pierdoły.


Jakieś restrykcje miałeś ?

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja zamówiłem 8 Grudnia i tez nadal mam status 047

Leasing od bmw wpłacone 45% jako opłata wstępna

Generalnie zapewniają mnie cały czas ze umowa zamówienia jest wiążąca i albo wyprodukuje się jeszcze przed liftem albo podtrzymanie ceny na lifcie.

zobaczymy ,,,

 

Przyznam, że nietypowo, wpłaciłeś kasę przed tym jak auto przyjechało do dealera ?

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie słuchy doszły od pracownika BMW że zamykają znowu fabrykę na 2 tygodnie w związku ze świętami.

 

Jeśli to prawda to chyba trochę nieodpowiedzialnie, mają kolejki z zamówieniami na pól roku do przodu a oni obie przerwy świąteczne dwutygodniowe robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowienie z Września, status 047. Nic tylko pozazdrościć tym, którzy odebrali furke po 3-4 miesiącach...

Co do leasingu to mi BMW zaproponowało z marszu raty ze stałą stopą. Jedyny pozytywny aspekt w tym zamówieniu :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Coś mnie słuchy doszły od pracownika BMW że zamykają znowu fabrykę na 2 tygodnie w związku ze świętami.

 

Jeśli to prawda to chyba trochę nieodpowiedzialnie, mają kolejki z zamówieniami na pól roku do przodu a oni obie przerwy świąteczne dwutygodniowe robią

Proces zatrzymania produkcji to kilka dni. To samo proces uruchomienia. Żeby tego uniknąć musieli by pracować bez przerwy w święta co jest raczej nie realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja wziąłem we wrześniu leasing ze stałym oprocentowaniem i przez to nieco wyższą ratą. Wpłata własna dość spora, rata wykupu jeszcze większa, rata leasingowa mała. Leasing na 3 lata. Po jego zakończeniu biorę kolejny leasing na 2-3 lata na kwotę wykupu. 3 lata w nowym M340i to dla mnie trochę za krótko, to auto idealne na 6 lat :-)

Na jakiem etapie produkcji - status-jest Twoje auto ? Leasing masz w CL BMW ?

 

Od 21 marca, status 112, produkcja była na 14-ty tydzień, czyli aktualny. WIadomo, że to już nie nastąpi. Dziś wysłałem maila do mojego sprzedawcy ale nie mam odpowiedzi, pewnie też czeka aż się coś zmieni w statusie z początkiem następnego. CL w BMW, ale na warunkach z września 21.

Edytowane przez Wookie71

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.