Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam na auto od czerwca 2021 i sprzedawca nigdy mi nie wspomniał co się dzieje z moim autem mam wrażenie ze o mnie zapomniano :)


Mcars Kraków

To polecam jednak zadzwonić i przypomnieć o sobie. Ja czasami miałem wrażenie, że gdybym nie zadzwonił, to sprzedawca sam z siebie by się nie skontaktował, a w moim przypadku była taka potrzeba, bo niektóre rzeczy wskoczyły na restrykcje w międzyczasie.


Generalnie strasznie to frustrujące, że niektórzy zamówili później, a zdążyli już odebrać swoje samochody, pomimo tego że usuwałem wszystko co było na restrykcjach.

Edytowane przez knrdk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zarabiscie u mnie - z marca przeniesli mi na kwiecien a dzis informacja ze juz nawet nie may tylko czerwiec...samochod kupiony koncem sierpnia 2021...


?Hi Ryszard and Beata,



I am so sorry to be the bearer of news, but your car has moved again and is now showing due in June.



I have chased and chased but due to the supply issues of chips and wiring looms, we cannot get BMW to build the car any faster. All I can do is keep chasing it and update you as I get updates from BMW.



Kind Regards,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dla was ale dla mnie jest to niewyobrażalne jak tak duża korporacja jak BMW może być całkowicie zależna od jednego dostawcy kabelków na Ukrainie. Panowie z zarządu chyba nie zapoznali się z pojęciem dywersyfikacji dostaw. Ważne, żeby tabelki w excelu się zgadzały...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dla was ale dla mnie jest to niewyobrażalne jak tak duża korporacja jak BMW może być całkowicie zależna od jednego dostawcy kabelków na Ukrainie. Panowie z zarządu chyba nie zapoznali się z pojęciem dywersyfikacji dostaw. Ważne, żeby tabelki w excelu się zgadzały...

 

Wcale nie jest. Różne fabryki mają różnych dostawców z różnych krajów. Po prostu ta jedna w Monachium która robi 3-er zaopatrywała się u dostawcy, który miał fabryki w Ukrainie. Ale z tego co informowali, produkcja została już przeniesiona i wznowiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dla was ale dla mnie jest to niewyobrażalne jak tak duża korporacja jak BMW może być całkowicie zależna od jednego dostawcy kabelków na Ukrainie. Panowie z zarządu chyba nie zapoznali się z pojęciem dywersyfikacji dostaw. Ważne, żeby tabelki w excelu się zgadzały...

 

Wcale nie jest. Różne fabryki mają różnych dostawców z różnych krajów. Po prostu ta jedna w Monachium która robi 3-er zaopatrywała się u dostawcy, który miał fabryki w Ukrainie. Ale z tego co informowali, produkcja została już przeniesiona i wznowiona.

 


Otóż to. Fabryk jest kilka, zresztą zajęło im dwa tygodnie, żeby przenieść produkcję do innej. Niestety takich problemów przez ostatnie 2 lata namnożyło się znacznie więcej. W dupie jest cały Świat i jeszcze trochę czasu upłynie, zanim wszystko zostanie wyprostowane, a z tego, co wiadomo sytuacja się jeszcze pogarsza.

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja zamowilem 5 ke co prawda ale u was sie wiecej dzieje na forum. Otoz moj status sie nie zmienia od kilku tygodni. 8 sie produkuja a inne sprzety nie. O co tu kaman?

 

Niektorym tutaj status nie zmienia sie od roku wiec kilka tygodni to luzik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja zamowilem 5 ke co prawda ale u was sie wiecej dzieje na forum. Otoz moj status sie nie zmienia od kilku tygodni. 8 sie produkuja a inne sprzety nie. O co tu kaman?

 

Niektorym tutaj status nie zmienia sie od roku wiec kilka tygodni to luzik ;)

Ja rowniez czekam od wrzesnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja zamowilem 5 ke co prawda ale u was sie wiecej dzieje na forum. Otoz moj status sie nie zmienia od kilku tygodni. 8 sie produkuja a inne sprzety nie. O co tu kaman?

 

Niektorym tutaj status nie zmienia sie od roku wiec kilka tygodni to luzik ;)

 


Zmienia sie ale w drugą strone.Dzis po roku czekania i statusie 111 na 14-ty tydzien handlowiec napisał ze spada spowrotem na 105 z data ch... wie jaką :mad2: :mad2: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem początkiem sierpnia m340i z laserami, HUD, HK, zrezygnowałem z kamer 360 a zamiast nich wziąłem kamerę cofania, później musiałem albo zrezygnowac z aktywnego tempomatu stop&go albo rozszerzyć do systemu asystującego professional i zdecydowałem się rozszerzyć żeby zachować aktywny tempomat stop&go. Termin odbioru mam do końca kwietnia, ale narazie nic nie wiem czy samochód się wyprodukuje w terminie, czy raczej już mogę się nastawiać że raczej będzie miał opóźnienie. Narazie nie mam informacji od sprzedającego o statusie samochodu, ani o tym żeby miało być opóźnione więc czekam na jakieś informacje, niestety na pytanie o status samochodu nie dostałem odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na auto od czerwca 2021 i sprzedawca nigdy mi nie wspomniał co się dzieje z moim autem mam wrażenie ze o mnie zapomniano :)


Mcars Kraków

 


Ja czekam od kwietnia i też MCars Kraków,napisz do mnie na priv który to handlowiec....

 

Nie mogę wysłać wiadomości prywatnej.

Napisz do mnie na Fb Stefan Imadło zdjęcie z motorem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pozostalo wstawic kolor indyvidual. Czytajac- to chyba ma znaczenie

 

nie ma znaczenia. Dlaczego bidulki 318i za 150 tys zł się produkują codziennie jak bułki w piekarni a m340i za 350 tys zł nie? Bo kolor nie ten? eeeeee

 

Ja zamawiałem początkiem sierpnia m340i z laserami, HUD, HK, zrezygnowałem z kamer 360 a zamiast nich wziąłem kamerę cofania, później musiałem albo zrezygnowac z aktywnego tempomatu stop&go albo rozszerzyć do systemu asystującego professional i zdecydowałem się rozszerzyć żeby zachować aktywny tempomat stop&go. Termin odbioru mam do końca kwietnia, ale narazie nic nie wiem czy samochód się wyprodukuje w terminie, czy raczej już mogę się nastawiać że raczej będzie miał opóźnienie. Narazie nie mam informacji od sprzedającego o statusie samochodu, ani o tym żeby miało być opóźnione więc czekam na jakieś informacje, niestety na pytanie o status samochodu nie dostałem odpowiedzi

 

Ja widzę 2 odpowiedzi dlaczego nie podają Ci statusu zamówienia:

- Twój sprzedawca jest wyjątkowo olewatorski i leniwy

lub

- Dealer u którego zamówiłeś auto, od dnia zamówienia nie otrzymał jeszcze wolnego slotu na Twoje auto i nie wprowadzili go w ogóle do systemu. Innymi słowy, Twoje zamówienie jest cały czas tylko na papierze i czekasz nie wiadomo na co. Mój dealer wysyła mi zdjęcie z systemu średnio co 2 tygodnie bo sam jest ciekaw czy fabryka cokolwiek zmieniła w moim zamówieniu. Takie zdjęcie powinien dostawać każdy:


image002.png

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Waszych zamówieniach dużą rolę odgrywa też Dealer, tzn. jakie miał sloty / kwoty produkcyjne.


Ja zamawiałem nieco wcześniej i inny model, ale tak samo sprzedawca mówił ile ma wolnych miejsc produkcyjnych. Stąd niektórzy czują się pokrzywdzeni, bo zamówili wcześniej, a czekają dłużej.


Generalnie kupujemy nowe auto od "mirka handlarza" tylko pod krawatem. Później u niego dochodzimy ewentualnego roszczenia gwarancyjnego, a jest to wszystko pod plakietką BMW tylko, że nie ma żadnego formalno prawnego powiązania tych działalności gospodarczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 330xd zamówiona w październiku, planowa produkcja na połowę kwietnia ma już VIN wczoraj się dowiedziałem.

Rozumiem, że to już pewniak i wystarczy jeszcze kilka tyg. poczekać?

Jeśli nie spadnie z lawety po drodze :D

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przy Waszych zamówieniach dużą rolę odgrywa też Dealer, tzn. jakie miał sloty / kwoty produkcyjne.


Ja zamawiałem nieco wcześniej i inny model, ale tak samo sprzedawca mówił ile ma wolnych miejsc produkcyjnych. Stąd niektórzy czują się pokrzywdzeni, bo zamówili wcześniej, a czekają dłużej.


Generalnie kupujemy nowe auto od "mirka handlarza" tylko pod krawatem. Później u niego dochodzimy ewentualnego roszczenia gwarancyjnego, a jest to wszystko pod plakietką BMW tylko, że nie ma żadnego formalno prawnego powiązania tych działalności gospodarczych.

 

Dokładnie, sloty są kluczowe. W większości przypadków są zarezerwowane i modyfikowane pod konkretne zamówienie. Ja zamówiłem w kwietniu 2021, końcem lipca auto było u dealera. W moim przypadku akurat osoba która mi to realizowała miała rezerwacje jeszcze z jesieni 2020.

Gdyby zamówienie poszło bez rezerwacji to pewnie czekałbym jak niektórzy :shock:


Nie miało znaczenia, czy biorę bieda wersję czy dopasioną wersję z mocną benzyną. Czekałbym tyle samo.

Trzeba pamiętać, że nie jesteśmy jedyni, zamówienia spływają od wielu dealerów z UE i nie tylko. Jeśli jakiś z PL zawali, lub zebrał więcej zamówień niż miał dostępnych slotów to część się nie zalapie. Tutaj logika podpowiada że dealer powinien pchać najpierw wersję droższe, z uwagi na wymiar czysto ekonomiczny. Czy tak jest? Cholera wie :roll:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Waszych zamówieniach dużą rolę odgrywa też Dealer, tzn. jakie miał sloty / kwoty produkcyjne.


Ja zamawiałem nieco wcześniej i inny model, ale tak samo sprzedawca mówił ile ma wolnych miejsc produkcyjnych. Stąd niektórzy czują się pokrzywdzeni, bo zamówili wcześniej, a czekają dłużej.


Generalnie kupujemy nowe auto od "mirka handlarza" tylko pod krawatem. Później u niego dochodzimy ewentualnego roszczenia gwarancyjnego, a jest to wszystko pod plakietką BMW tylko, że nie ma żadnego formalno prawnego powiązania tych działalności gospodarczych.

 

Dokładnie, sloty są kluczowe. W większości przypadków są zarezerwowane i modyfikowane pod konkretne zamówienie. Ja zamówiłem w kwietniu 2021, końcem lipca auto było u dealera. W moim przypadku akurat osoba która mi to realizowała miała rezerwacje jeszcze z jesieni 2020.

Gdyby zamówienie poszło bez rezerwacji to pewnie czekałbym jak niektórzy :shock:


Nie miało znaczenia, czy biorę bieda wersję czy dopasioną wersję z mocną benzyną. Czekałbym tyle samo.

Trzeba pamiętać, że nie jesteśmy jedyni, zamówienia spływają od wielu dealerów z UE i nie tylko. Jeśli jakiś z PL zawali, lub zebrał więcej zamówień niż miał dostępnych slotów to część się nie zalapie. Tutaj logika podpowiada że dealer powinien pchać najpierw wersję droższe, z uwagi na wymiar czysto ekonomiczny. Czy tak jest? Cholera wie :roll:

 


Jesli tak jest to może dealer powinnien imformować że nie ma slotów,trzeba czekać na auto X miesięcy lub lat a nie pierd...ć i obiecywać gruszki na wierzbie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przy Waszych zamówieniach dużą rolę odgrywa też Dealer, tzn. jakie miał sloty / kwoty produkcyjne.


Ja zamawiałem nieco wcześniej i inny model, ale tak samo sprzedawca mówił ile ma wolnych miejsc produkcyjnych. Stąd niektórzy czują się pokrzywdzeni, bo zamówili wcześniej, a czekają dłużej.


Generalnie kupujemy nowe auto od "mirka handlarza" tylko pod krawatem. Później u niego dochodzimy ewentualnego roszczenia gwarancyjnego, a jest to wszystko pod plakietką BMW tylko, że nie ma żadnego formalno prawnego powiązania tych działalności gospodarczych.

 

Dokładnie, sloty są kluczowe. W większości przypadków są zarezerwowane i modyfikowane pod konkretne zamówienie. Ja zamówiłem w kwietniu 2021, końcem lipca auto było u dealera. W moim przypadku akurat osoba która mi to realizowała miała rezerwacje jeszcze z jesieni 2020.

Gdyby zamówienie poszło bez rezerwacji to pewnie czekałbym jak niektórzy :shock:


Nie miało znaczenia, czy biorę bieda wersję czy dopasioną wersję z mocną benzyną. Czekałbym tyle samo.

Trzeba pamiętać, że nie jesteśmy jedyni, zamówienia spływają od wielu dealerów z UE i nie tylko. Jeśli jakiś z PL zawali, lub zebrał więcej zamówień niż miał dostępnych slotów to część się nie zalapie. Tutaj logika podpowiada że dealer powinien pchać najpierw wersję droższe, z uwagi na wymiar czysto ekonomiczny. Czy tak jest? Cholera wie :roll:

 


Jesli tak jest to może dealer powinnien imformować że nie ma slotów,trzeba czekać na auto X miesięcy lub lat a nie pierd...ć i obiecywać gruszki na wierzbie

 

Zgadza się tylko to jest chyba tak jak to kiedyś mi to wyjaśnił szef ekipy budowlanej, która realizuje, a bardziej realizowała dla mnie inwestycje - Pyta Pan w poniedziałek kiedy ruszamy, to mówię, że w czwartek, a następnie w środę przesyłam informacje, że jednak się nie uda i będziemy w kolejny poniedziałek. Tym samym będzie Pan mniej marudził niż gdybym od razu powiedział że za tydzień..


A do tego dochodzi jeszcze fakt, że mało kto się teraz wycofa, bo po pierwsze takiej oferty obecnie nie dostanie, a po drugie nawet jeśli gdzieś coś zamówi to i tak szybciej przyjedzie jednak pierwotne zamówienie.

 

Co znaczy status 165?

Mam info ze moja 220 wyplynela z Meksyku 8.03, ma dotrzec do Hamburga. Ktos moze tez czeka na ten transport?;)

 

165 - "transit"

Tabela kodów: https://f30.bimmerpost.com/forums/attachment.php?attachmentid=2257264&d=1583893335

 

No to nieźle, wygląda na to że zamiast BMW przyślą Forda Transit :mrgreen:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy status 165?

Mam info ze moja 220 wyplynela z Meksyku 8.03, ma dotrzec do Hamburga. Ktos moze tez czeka na ten transport?;)

 

Moje M240 też już płynie, ale dopiero od kilku dni. Czas transportu - 41 dni do Hamburga, potem ok. 10 dni do Polski + przygotowanie w salonie i wydanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje M240 też już płynie, ale dopiero od kilku dni. Czas transportu - 41 dni do Hamburga, potem ok. 10 dni do Polski + przygotowanie w salonie i wydanie.

 

To mnie w salonie powiedzial sprzedawca ze kolo 20 kwietnia bedzie do odbioru, czyli wychodzi ze lacznie 42 dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.