Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

https://bimmer.work/

Czy chodzi o "(S)6P1 Temp. Entfall Remote Software Upgrade"?


Hmm, właśnie się zorientowałem że dekoder VIN pokazuje, że moje G21 wyprodukowało się z relingami/obramowaniami shadowline czarne na wysoki połysk... Miało być (i tak mam w zamówieniu...) satynowane aluminium... Ciekawe jak się wytłumaczą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważność umów podpisanych w BMW FS to 6 miesięcy. Musi wtedy zostać wpłacona opłata początkowa i dalej można czekać na auto inaczej trzeba od nowa się starać.

 

Pytał ktoś/potwierdzał u swojego dealera? Ja pierwsze słyszę takie coś, przy podpisywaniu zamówienia i leasingu mówili, że czynsz inicjalny dopiero jak auto będzie już w salonie i tyle. Ale aż zadzwonię jutro się upewnić i dam znać co powiedzą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jako powód wskazana jest wojna na Ukrainie, to pewnie nie wcześniej niż jej koniec. Chyba, że znajdą innego dostawcę części, ale pewnie mało prawdopodobne.

 

Byla mowa w mediach o 2 tyg, przestawiaja sie na dostawy z innych rejonow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic nie wiadomo bo muszą czekać na koniec konfliktu lub przenieść produkcję więc to raczej potrwa.

 

Nie chce mi sie wierzyć ze taki koncern będzie czekał na zakończenie wojny... i nie będzie szukał alternatyw w dostawach,

Czy zdajesz sobie ile tam ludzi pracuje ? myślisz że będą czekać miesiącami zanim na Ukrainie wszystko się uspokoi żeby wznowić produkcje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic nie wiadomo bo muszą czekać na koniec konfliktu lub przenieść produkcję więc to raczej potrwa.

 

Nie chce mi sie wierzyć ze taki koncern będzie czekał na zakończenie wojny... i nie będzie szukał alternatyw w dostawach,

Czy zdajesz sobie ile tam ludzi pracuje ? myślisz że będą czekać miesiącami zanim na Ukrainie wszystko się uspokoi żeby wznowić produkcje ?

 

Otóż to. Money rules the world. Beda szukac innego zrodla. Dajcie im chwile, przestawia sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co czarować, że sytuacja się poprawi momentalnie. Dotkniętych tym problemem jest kilku producentów więc nawet przestawienie innych fabryk nie od razu zaspokoi wszystkie potrzeby. Leoni posiadało dwie fabryki w Ukrainie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 16 lutego bylo potwierdzenie ze samochod bedzie do odebrania pod koniec marca . Dzisiejsza informacja od BMW to do konca kwietnia...


?Hi Ryszard and Beata,



I hope you are both well?



I just wanted to send an update - I am so sorry but the production of your car has gone back slightly due to the situation in Ukraine and delays on parts.



It is showing due with me middle to end of April.



I will keep chasing it for you and as soon as I have any further news I will let you know.



Once again, huge apologies.



Kind Regards,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem info od dealera zgodne z tym co mówił kolega z fabryki czyli przerwa produkcyjna spowodowana wojną na Ukrainie. Moje m3 miało 111 i produkcja 13.03 aktualnie jest 105

Moje 330i miało do wczoraj status 111 i dostałem info od handlowca ze status zmienił się na 112. Produkcja również na 13/03.

Nie wiem jak sytuacja dziś wyglada, ale może się nic nie zmieniło, heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam status 111 i miał być termin produkcji na 14 tydz a dostałem info ze w związku z sytuacja na Ukrainie(okablowanie) będzie na Maj....zaczynam powątpiewać.

a tak przy okazji to jakie gadżety udało wam się wynegocjować przy odbiorze samochodu oprócz dywaników czy maty do bagażnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam status 111 i miał być termin produkcji na 14 tydz a dostałem info ze w związku z sytuacja na Ukrainie(okablowanie) będzie na Maj....zaczynam powątpiewać.

a tak przy okazji to jakie gadżety udało wam się wynegocjować przy odbiorze samochodu oprócz dywaników czy maty do bagażnika??

czyli na dzień dobry planują miesiac obsuwy, a piszą, że fabryka staje na 2 tygodnie..... nie sądzę :D

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam status 111 i miał być termin produkcji na 14 tydz a dostałem info ze w związku z sytuacja na Ukrainie(okablowanie) będzie na Maj....zaczynam powątpiewać.

a tak przy okazji to jakie gadżety udało wam się wynegocjować przy odbiorze samochodu oprócz dywaników czy maty do bagażnika??

 


Ja tez mam 14-ty tydzien i 111. Tobie podał konretny tydzien na maj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam status 111 i miał być termin produkcji na 14 tydz a dostałem info ze w związku z sytuacja na Ukrainie(okablowanie) będzie na Maj....zaczynam powątpiewać.

a tak przy okazji to jakie gadżety udało wam się wynegocjować przy odbiorze samochodu oprócz dywaników czy maty do bagażnika??

 


Ja tez mam 14-ty tydzien i 111. Tobie podał konretny tydzien na maj?

 

bez konkretów...takie lakoniczna informacja ze pewnie wyprodukuje się jednak w maju......jakieś obawy maja żeby podawać cos konkretnego, tak to wygląda jakby cos wiedzieli a nie chcieli mówić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez konkretów...takie lakoniczna informacja ze pewnie wyprodukuje się jednak w maju......jakieś obawy maja żeby podawać cos konkretnego, tak to wygląda jakby cos wiedzieli a nie chcieli mówić

 

Mi sprzedawca pod koniec lutego przekazał informację, że już nie dostają informacji z wyprzedzeniem, tylko na bieżąco....

Więc zakładam, że podają to co widzę w systemie u siebie i tylko mogą szacować, kiedy pójdzie do produkcji w relacji do jakiś wewnętrznych informacji/ustaleń/szacowanych terminów od Centrali.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam status 111 i miał być termin produkcji na 14 tydz a dostałem info ze w związku z sytuacja na Ukrainie(okablowanie) będzie na Maj....zaczynam powątpiewać.

a tak przy okazji to jakie gadżety udało wam się wynegocjować przy odbiorze samochodu oprócz dywaników czy maty do bagażnika??

 


Ja tez mam 14-ty tydzien i 111. Tobie podał konretny tydzien na maj?

 

Ja miałem 111 i 11 tydzień, a przez wojnę zmieniono na 14 tydzień i nadal 111.

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


U mnie od kilku tygodni był status 111 na 10 tydzień

Później wskoczył 112 na 11 tydzień

Aktualnie 12 tydzień, ale nadal 112…

Może to dobry znak, że go kolejny raz nie wywali na 105, zobaczymy.

330ix zamówienie z czerwca zeszłego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


U mnie od kilku tygodni był status 111 na 10 tydzień

Później wskoczył 112 na 11 tydzień

Aktualnie 12 tydzień, ale nadal 112…

Może to dobry znak, że go kolejny raz nie wywali na 105, zobaczymy.

330ix zamówienie z czerwca zeszłego roku

 

Z czerwca ..... ja mam z października na 330ix (zgodnie z zamówieniem do końca czerwca ma być - ale nie mam kar), więc chyba zacznę szukać innego auta :/


Co ciekawe jak kręciłem się po salonach w czerwcu to w Poznaniu mi powiedzieli, że produkcja G20 to 3mce. Ponieważ auto jedno kończyłem leasing w grudniu, to zależało mi na tym, żeby nowe nie było wcześniej niż w styczniu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.