Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Zamowienie z poczatku Lipca, raczej uboga g20: 330ix, msport,led,hifi, business, bez restrykcji. Odbior za pare dni, chyba sie cos ruszylo.

 

Nie ruszyło się tylko zamówiłeś auto bez restrykcji dlatego Ci się wyprodukowało.


Ja wczoraj odwiedziłem ASO. Miły sprzedawca u którego zamówiłem w czerwcu samochód pokazał mi na co i kiedy mniej więcej skończą się restrykcje.

To co mnie interesuje to HK który ma się pojawić marzec kwiecień oraz aktywny tempomat który ma się pojawić czerwiec lipiec.


Ustaliłem ze rezygnuje z aktywnego tempomatu ale na HK czekamy dalej.

 

Niestety się mylisz.

Zamówiłem 330ix w czerwcu też bez restrykcji i nadal status 105 więc nie ma reguły.

Bardziej jest to kwestia cięć produkcyjnych (oczywiscie nie mowie o przypadkach gdzie w zamówieniu jest naćkanych pełno restrykcji)

 

Ale to nie ja napisałem ze się „ coś ruszyło „ :)


Skąd masz ten status. Moje auto nigdzie nie istnieje w systemie jest tylko zamówieniem na papierze. Info od sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaliłem ze rezygnuje z aktywnego tempomatu ale na HK czekamy dalej.

Ja też kilka dni temu dołożyłem HK jak się tylko pojawił w konfiguratorze :) Więc jest szansa że będzie tak jak piszesz :)
Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowienie z poczatku Lipca, raczej uboga g20: 330ix, msport,led,hifi, business, bez restrykcji. Odbior za pare dni, chyba sie cos ruszylo.

 

Nie ruszyło się tylko zamówiłeś auto bez restrykcji dlatego Ci się wyprodukowało.


Ja wczoraj odwiedziłem ASO. Miły sprzedawca u którego zamówiłem w czerwcu samochód pokazał mi na co i kiedy mniej więcej skończą się restrykcje.

To co mnie interesuje to HK który ma się pojawić marzec kwiecień oraz aktywny tempomat który ma się pojawić czerwiec lipiec.


Ustaliłem ze rezygnuje z aktywnego tempomatu ale na HK czekamy dalej.

 

Przecież jak wół masz napisane w pierwszym zdaniu że mowa o autach bez restrykcji, więc po co ten wywód o restrykcjach i twoich historyjkach nie na temat?

Edytowane przez FatPig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale to nie ja napisałem ze się „ coś ruszyło „ :)


Skąd masz ten status. Moje auto nigdzie nie istnieje w systemie jest tylko zamówieniem na papierze. Info od sprzedawcy.

Coś cię w balona chyba robi. Jak na moje auto musi być w systemie, chociażby po to by mieć zarezerwowaną cenę. Diler sprawdza status zamówienia i powinna mu się wyświetlać planowana data produkcji (która nie koniecznie musi być prawdą, ale jakaś jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale to nie ja napisałem ze się „ coś ruszyło „ :)


Skąd masz ten status. Moje auto nigdzie nie istnieje w systemie jest tylko zamówieniem na papierze. Info od sprzedawcy.

Coś cię w balona chyba robi. Jak na moje auto musi być w systemie, chociażby po to by mieć zarezerwowaną cenę. Diler sprawdza status zamówienia i powinna mu się wyświetlać planowana data produkcji (która nie koniecznie musi być prawdą, ale jakaś jest).

 

Zgadza się. Moja zamawiana we wrześniu z zastrzeżeniem, że ma być 2022. Na początku stycznia, w oczekiwaniu na VIn miałem planowaną produkcję 15-16 stycznia. Obecnie mam 10 lutego i oczywiście data może się nadal przesuwać. A ViN nadal brak :-)

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zamawiałem początkiem września u brokera (330ix, hk, tempomat aktywny, hud) i na razie chyba 0 jakichkolwiek informacji, Broker mowi zeby się nie łudzić, że to będzie szybciej niż za parę miesięcy.

Moje G30 530ix M-sport czarny szafir

Jeśli szukasz zespołu na wesele, to zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zamawiałem początkiem września u brokera (330ix, hk, tempomat aktywny, hud) i na razie chyba 0 jakichkolwiek informacji, Broker mowi zeby się nie łudzić, że to będzie szybciej niż za parę miesięcy.

 

Ale przecież handlowiec musi mieć w systemie info, jaki macie status! Jeśli 105 to jesteście w d.pie, bo przez brak czegoś wypadacie nawet z oczekiwania na VIN :-) Jeśli 111 to nieco lepiej, bo czekacie na VIN. 150 to już szczęście, bo VIN się pojawia i zaraz produkcja :-) Także pytajcie o status.

Edytowane przez Wookie71

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek zamówiłem 340i, HK, Kamera 360, HUD. Dealer podczas zamówienia sprawdzał w dokumentach, że te elementy nie są (póki co) na restrykcjach dla 340i. Ta wersja silnikowa podobno jest traktowana z jakimś tam większym priorytetem produkcji. Let's see :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek zamówiłem 340i, HK, Kamera 360, HUD. Dealer podczas zamówienia sprawdzał w dokumentach, że te elementy nie są (póki co) na restrykcjach dla 340i. Ta wersja silnikowa podobno jest traktowana z jakimś tam większym priorytetem produkcji. Let's see :).

jak Ci wyprodukują szybciej niż mi (330ix zam. początek września) to szukam dodatkowego źródła dochodu i zmieniam na 340 haha

Moje G30 530ix M-sport czarny szafir

Jeśli szukasz zespołu na wesele, to zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca mówi, że jest szansa na marzec, a kwiecień albo maj to już bankowo. Trochę nie chce mi się w to wierzyć, czytając co się dzieje po forach i dzwoniąc do innych dealerów, ale się nie obrażę :D.

@dawozbj 28.01.2022 udało Ci się zamówić kamery 360 do M340i ? Ja dostałem w czwartek informację, że muszę usunąć kamery z konfiguracji by samochód wszedł na produkcję i nie ma raczej szans by w tym roku były dostępne. Zamawiałem we wrześniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przy konfigurowaniu ze sprzedawcą nie było z tym problemu. Na restrykcjach jest podparcie lędźwiowe dla pasażera, brak CarPlay (ma wejść w aktualizacji), czy brak dotykowego iDrive (ja akurat korzystałem z tego tylko raz). Nie ma też dostępnych systemów asystujących professional do odwołania (albo są jak zamawiasz wypasioną piątkę :D). Salon w Poznaniu twierdzi, że elektryczna klapa bagażnika, HK, oraz kamery 360 są na restrykcjach. Kto ma racje się okaże za parę miesięcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przy konfigurowaniu ze sprzedawcą nie było z tym problemu. Na restrykcjach jest podparcie lędźwiowe dla pasażera, brak CarPlay (ma wejść w aktualizacji), czy brak dotykowego iDrive (ja akurat korzystałem z tego tylko raz). Nie ma też dostępnych systemów asystujących professional do odwołania (albo są jak zamawiasz wypasioną piątkę :D). Salon w Poznaniu twierdzi, że elektryczna klapa bagażnika, HK, oraz kamery 360 są na restrykcjach. Kto ma racje się okaże za parę miesięcy.

Mój twierdzi, że elektryczna klapa jest na restrykcjach. a kamer 360 brak do odwołania.... HK domawiałem tydzień temu i podobno póki co z tym się unormowało.

Trrochę koloryzuje chyba ten Twój sprzedawca z terminem odbioru, no ale daj Boże, aby tak było :D Ja zamawiałem 320i na początku stycznia, a termin odbioru mam koniec sierpnia :D

W wyposażeniu większość dodatkowych opcji oprócz właśnie klapy, haka, czy szyberdachu :P

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy temacie elektrycznej klapy - mój handlowiec poinformował mnie kilka dni temu, że elektryczna klapa jest jako „utrudnienie” do 13 tygodnia 2022, ale nie jest to opcja krytyczna. Według niego usunięcie elektrycznej klapy ze specyfikacji nic nie da, bo pełno serii 3 bez klapy też wisi na statusie 105.


Kolego bodajże Marcin, który pracujesz w fabryce w Monachium - może zauważyłeś jak to wygląda z Twojej perspektywy jeśli chodzi o klapę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciągu 8-10 dni ma być wiadomo minimalnie więcej. Będę dawał znać, bo sam jestem ciekaw jak wyjdzie to terminowo. A, że jestem z tych co chcą wszystko na już i najlepiej na drugi dzień to to czekanie będzie dla mnie katorgą :mrgreen:.

To dawaj znać, ja jutro będę rozmawiał z moim, jak dowiem sie czegos nowego to tez podam info.

Czekam od czerwca i chyba jeszcze sobie poczekam, a też jestem tego typu osobą co Ty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek zamówiłem 340i, HK, Kamera 360, HUD. Dealer podczas zamówienia sprawdzał w dokumentach, że te elementy nie są (póki co) na restrykcjach dla 340i. Ta wersja silnikowa podobno jest traktowana z jakimś tam większym priorytetem produkcji. Let's see :).

jak Ci wyprodukują szybciej niż mi (330ix zam. początek września) to szukam dodatkowego źródła dochodu i zmieniam na 340 haha

 

Myśle, że we wrześniu 21 mogłeś mieć M340I, bo po lepszych rabatach, w cenie niższej, niż obecnie równie dobrze wyposażoną 330ix :-)

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek zamówiłem 340i, HK, Kamera 360, HUD. Dealer podczas zamówienia sprawdzał w dokumentach, że te elementy nie są (póki co) na restrykcjach dla 340i. Ta wersja silnikowa podobno jest traktowana z jakimś tam większym priorytetem produkcji. Let's see :).

 

Też zasnuto mi taką wizję przy zamawianiu, we wrześniu 21 :-) Jedyne potwierdzenie tego, że M340i ma jakiś tam niby priorytet, jest to, że faktycznie można do niej dobrać w konfiguratorze parę opcji, które w reszcie modeli są niedostępne. Tak czy siak, nie mam nadal VINu :-) Aktualna prognoza - pierwsza połowa lutego.

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek zamówiłem 340i, HK, Kamera 360, HUD. Dealer podczas zamówienia sprawdzał w dokumentach, że te elementy nie są (póki co) na restrykcjach dla 340i. Ta wersja silnikowa podobno jest traktowana z jakimś tam większym priorytetem produkcji. Let's see :).

jak Ci wyprodukują szybciej niż mi (330ix zam. początek września) to szukam dodatkowego źródła dochodu i zmieniam na 340 haha

 

Myśle, że we wrześniu 21 mogłeś mieć M340I, bo po lepszych rabatach, w cenie niższej, niż obecnie równie dobrze wyposażoną 330ix :-)

 

no pewnie tak, we wrześniu na 330ix dostałem 17% ;)

Moje G30 530ix M-sport czarny szafir

Jeśli szukasz zespołu na wesele, to zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, od dłuższego czasu śledzę wpisy w tym temacie i dziekuję wszystkim, którzy się udzielali. U mnie wygląda to tak:

W sierpniu 2021 złożyłem zamówienie na 318i m.in. z laserami, HK, head-up, aktywnym tempomatem, bez możliwości zamówienia kamer 360

W listopadzie dostałem info o restrykcjach i propozycji zmiany:

  • "zamianą niedostępnej opcji 688 (HiFi Harman Kardon) na 676 (HiFi)

    zamianą niedostępnej opcji 5DF (Aktywny tempomat) na 544 (Regulator prędkości z funkcją hamowania)

    rezygnacją z niedostępnej opcji 610 (Wyświetlacz Head-Up)"

Zrobiłem zmiany jak powyżej oraz zamianę 318i na 320i

Na początku stycznia dostałem info że auto już się produkuje

W tym tyg (1 tydzień lutego) info że auto już jest w salonie


Wg VIN mam S6P1 ENTF. SPEZ. WIFI-/BLUETOOTH-FUNK.


Pomimo zagmatwanej sytuacji z dostępnością części i opóźnieniami, doradcy w salonie byli mega profesjonalni i uprzejmi. Teraz tylko rejestracja i odbiór (oby bez niespodzianek :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.