Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Słuchajcie, da się jakoś sprawdzać status zamówienia nie znając numeru VIN? Jest do tego jakaś strona? Przejrzałem kilka stron wstecz tego tematu ale nic nie widzę.

Nie da.

 

Nawet znając VIN nie sprawdzisz w necie statusu auta. Status można jedynie sprawdzić u dealera.

Po VIN w necie możesz sprawdzić wyposażenie, datę produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,


Świeże info od handlowca:

BMW Polska stoi na stanowisku, że wszyscy klienci, którzy w zeszłym roku lub na początku tego zamówili Serię 3 G20 i chcą dostać przedlifta, dostaną go. Czyli wychodzi na to, że do końca tego półrocza.

Są natomiast klienci, którzy już też długo czekają, ale chcieliby polifta - w tym przypadku BMW ma być przychylne i oferować im poliftową wersję.


U mnie zamówienie 330i z czerwca bez restrykcji, miał być w październiku, nadal status 105, ale może w takim razie do czerwca się doczekam ;)


Aktualnie coraz więcej aut ze statusu 105 wskakuje od razu na 112 albo nawet 150, także na dobrą sprawę auto może się wyprodukować za 2 tygodnie albo za 5 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,


Świeże info od handlowca:

BMW Polska stoi na stanowisku, że wszyscy klienci, którzy w zeszłym roku lub na początku tego zamówili Serię 3 G20 i chcą dostać przedlifta, dostaną go. Czyli wychodzi na to, że do końca tego półrocza.

Są natomiast klienci, którzy już też długo czekają, ale chcieliby polifta - w tym przypadku BMW ma być przychylne i oferować im poliftową wersję.


U mnie zamówienie 330i z czerwca bez restrykcji, miał być w październiku, nadal status 105, ale może w takim razie do czerwca się doczekam ;)


Aktualnie coraz więcej aut ze statusu 105 wskakuje od razu na 112 albo nawet 150, także na dobrą sprawę auto może się wyprodukować za 2 tygodnie albo za 5 miesięcy

 

Na szczęście G21 polift dopiero w 2023 :-) Bo bym się załamał jak bym dostał ten prognozowany poliftowy kokpit, jak w i4 :-)

I tak zaczynam kolejny tydzień oczekując na telefon od dealera, że status zmienił się na 150 :-)

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

340i zamówione 10 października, dziś wiadomość :

Dodatkowo od produkcji lutowej obowiązują następujące zmiany:


6P1 Tymczasowa rezygnacja z części funkcjonalności Bluetooth, przygotowanie pod RSU – dotyczy Apple CarPlay, Android Auto, możliwości podłączenia 2 telefonów w tym samym momencie, aktualizacja systemu i powrót do pełnej funkcjonalności planowany jest na Q2 2022


6UX Rezygnacja z dotykowego kontrolera iDrive – menu w pojeździe będzie można obsługiwać standardowo poprzez i-Drive, który będzie pozbawiony touchpad’u.


Niestety produkcja pojazdu bez powyższych opcji jest niemożliwa.



Ponad to dostępność opcji 6U8 (Obsługa za pomocą gestów) została zaplanowana dopiero na koniec bieżącego roku, zatem importer usuwa ją automatycznie z pakietu ZPI, zmniejszając jego cenę.

 

auto za 300k :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

340i zamówione 10 października, dziś wiadomość :

Dodatkowo od produkcji lutowej obowiązują następujące zmiany:


6P1 Tymczasowa rezygnacja z części funkcjonalności Bluetooth, przygotowanie pod RSU – dotyczy Apple CarPlay, Android Auto, możliwości podłączenia 2 telefonów w tym samym momencie, aktualizacja systemu i powrót do pełnej funkcjonalności planowany jest na Q2 2022


6UX Rezygnacja z dotykowego kontrolera iDrive – menu w pojeździe będzie można obsługiwać standardowo poprzez i-Drive, który będzie pozbawiony touchpad’u.


Niestety produkcja pojazdu bez powyższych opcji jest niemożliwa.



Ponad to dostępność opcji 6U8 (Obsługa za pomocą gestów) została zaplanowana dopiero na koniec bieżącego roku, zatem importer usuwa ją automatycznie z pakietu ZPI, zmniejszając jego cenę.

 

auto za 300k :cry2:

Dokładnie to samo u mnie :/

6P1 ma wrócić, ale iDrive raczej już nie...

6UX mnie akurat wkurzało podczas jazdy testowej, bo wariowało, ale jak już było w pakiecie innowacji to by było i człowiek by to jakoś opanował...

6UX to 1100 różnicy w cenie pakietu, więc poczytaj co wczoraj pisałam:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=215&t=391040

Mi udało się to urwać.

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry koledzy,


Po lift do produkcji seryjnej wchodzi za 274 dni. Informacja z tablicy informacyjnej Werk München


Pozdrawiam

 

Z obliczen wynika ze 22 pazdziernika 2022

 

Czyli realnie do odbioru pod koniec listopada o ile ktoś się załapie na początek produkcji.


W moim przypadku jak wszystko dobrze pójdzie to odbiór jeszcze w styczniu, przy terminie produkcji 17.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraca wszystko do normalności. Trójki lecą aż miło na przemian z g26,g80 oraz i4. Tak z 70% na zmianie to same 3 (g20/g21).

Pozdrawiam

 

Super, w takim razie jest w światełko w tunelu, że zamówienie z czerwca może niedługo sie wyprodukuje :D

Dzięki za info i powodzenia!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraca wszystko do normalności. Trójki lecą aż miło na przemian z g26,g80 oraz i4. Tak z 70% na zmianie to same 3 (g20/g21).

Pozdrawiam

A wiesz może czym spowodowane jest opóźnienie w, dostawach x5? Były doposażene w Bremerhaven, jest już wszystko skończone, a auta nie jadą, stoją od tygodnia /dwóch i nic nie wiadomo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo coś o restrykcjach? Hak, aktywny tempomat? Bo mam to w zamówieniu, a przewijało się w tym wątku jako wyposażenie objęte restrykcjami...

 

Powoli wszystko wraca do normy, łańcuchy dostaw są systematycznie uzupełniane. Ale pamiętajcie, że potrzeba czasu na odrobienie zaległych zamówień. Dobrego jeszcze COVID strasznie miesza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraca wszystko do normalności. Trójki lecą aż miło na przemian z g26,g80 oraz i4. Tak z 70% na zmianie to same 3 (g20/g21).

Pozdrawiam

 


a co z g22 430i? Bo coś mnie się wydaje że te wersje mają największe opóznienie.

A wiadomo cos o dostępności HK i kamer 360?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraca wszystko do normalności. Trójki lecą aż miło na przemian z g26,g80 oraz i4. Tak z 70% na zmianie to same 3 (g20/g21).

Pozdrawiam

 


a co z g22 430i? Bo coś mnie się wydaje że te wersje mają największe opóznienie.

A wiadomo cos o dostępności HK i kamer 360?

 

G22 również jadą. Przeoczyłem, opóźnienie g22 takie samo jak g20/g21 czy g26.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.