Skocz do zawartości

Jaki bagażnik dachowy F30?


Lucekj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


chciałbym prosić o poradę odnośnie bagażnika do sedana F30 (potrzebuje na dwa rowery). Co polecacie czego unikać?

 

Jak belki to polecam Thule Whingbar lub WHISPBAR w kształcie szydła, są dużo cichsze. Jeśli uchwyt na rower to Mont blanck w kształcie takiego półksiężyca, mega wygodne do wkładania rowerów na dach.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

No to jak Ci napisano - belki kup w stylu Wingbarów, mogą być nawet tańsze jakieś (w Pugu miałem Cruza) - cisza ta sama co Thule, tylko więcej zachodu przy zakładaniu na dach.

Uchwyty na rowery - ja mam InterPacka Vento, zdają egzamin. Ale dopłaciłbym do Thule teraz, bo jednak trochę lżejsze zapięcie i do Vento jest słabo spasowany adapter w rowek T - hałasuje bez obciążenia.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, dzięki za porady, wyjazd już tuż tuż, muszę szybko klikań :D


Zakupie chyba jednak to: Bagażnik THULE WINGBAR EVO

https://allegro.pl/oferta/bagaznik-dachowy-thule-bmw-seria-3-f30-sedan-12-18-8811938361


co do uchwytów to jak ktoś może coś powiedzieć : THULE FREERIDE 532 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to ja mam prawie nie używane cichutkie belki z kitem do F30 https://allegrolokalnie.pl/oferta/belki-bagaznik-whispbar-s25w-yakima-bmw-f30-k571w

Mam też THULE FREERIDE 532 (praktycznie nowy, ze 2x na dachu był) oraz thule proride 591 (używany częściej), których nie wystawiałem ale chyba pójdą też na sprzedaż.

Jak jesteś zainteresowany to śmiało pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Kolega bawi się w wypożyczanie, używa proride - mówi, że łatwiej, stabilniej, większe poczucie bezpieczeństwa.

Jak masz kasę, to dorzuć.

Mój Interpack mocowanie do ramy roweru ma takie, jak freeride Thule.

Gdybym często woził rowery na dachu, wybrałbym proride.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginalne Belki BMW do f30 i do tego 4x thule proride 591. Absolutnie rewelacyjne kombi. Belki Bmw mają tą przewge, że ten kanalik jest trochę grubszy więc uchwyty na rowery mocowane są na grubsze bolce. Całość jest bardzo solidna i założenie/zdemontowanie kompletu w całości na samochód zajmuje góra 5 minut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za info 2h temu zadatowałem w sklepie stacjonarnym zestaw: Thule Wingbar EVO plus Freeride 532. 1050 belki plus 270zł uchwyt od sztuki na rower (najtaniej wlasnie po tyle znalazłem w sieci), ponoc miesiac temu była promka 217zł .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Podłączę się pod temat, mam w planie kupić belki WINGBAR EDGE, jeśli chodzi o wybór boxa to czy one są na tyle uniwersalne że pasują do większości samochodów? Np czy taki https://allegro.pl/oferta/bagaznik-dachowy-box-thule-motion-xt-l-450-litrow-11126989342 będzie pasował do F30? Czy za jakiś czas zmienię samochód na GLC to też będzie do niego pasować?

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o wybór boxa to czy one są na tyle uniwersalne że pasują do większości samochodów? Np czy taki https://allegro.pl/oferta/bagaznik-dachowy-box-thule-motion-xt-l-450-litrow-11126989342 będzie pasował do F30? Czy za jakiś czas zmienię samochód na GLC to też będzie do niego pasować?

Powinien, w szczególności, jeśli będziesz miał w przyszłości auto z relingami dachowymi - wtedy belki ustawisz pod box'a. W F30 otwory na belki są tam gdzie są i nic z tym nie zrobisz. Z obrazków nie wynika do końca, ale te szczęki w boxie powinny mieć pewną swobodę przed ich przymocowaniem - czyli bez problemu radzić sobie z kilku centymetrowymi różnicami w rozstawie belek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
jeśli chodzi o wybór boxa to czy one są na tyle uniwersalne że pasują do większości samochodów?

Bez problemu ;) Musiałbyś chyba znaleźć jakiś serio egzotyk ;)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Członkowie klubu

Mocowanie na rowek T, to jeden standard.

Mocno bym się zdwiwil gdyby nie pasowało ;)


Ja kiedyś miałem tylko dziwne adaptery, które nie pasowały, były lekko za grube. Chwila z pilnikiem i pasowały ;)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Wiesz, ze nikt Ci nie da gwarancji, ze na pewno nic się nie stanie ;)

Mam kolegów, co cała trasę gnali 180, znam tez osobę, której box wygiął belki bagażnika na górskich serpentynach.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga: Belki BMW potrzebują uchwytów T o wymiarach 24x30mm. Takie są w zestawach firmowych uchwytów rowerowych OE (producent Thule). Do innych belek (w tym org Thule) najczęściej pasują tylko 20x20. Zatem w zależności co masz OE BMW a co z rynku musisz mieć właściwe uchwyty T. Aby było śmieszniej uchwyty te zarówno od BMW jak i Thule mają mały skok gwintu i nie każdy dorabiany T z allegro pasuje do klamer zamykających.

Strona 4 szczegóły: https://www.thule.com/-/s/approved/std.lang.all/35/81/593581.pdf?rev=7.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.