Skocz do zawartości

Kodowanie nowych funkcji w CAS


adrian_pt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu zauważyłem, że nie mam możliwości zakodować czegokolwiek w module CAS - nie daje rady Bimmercode ani BMWAiCoder. Dają się podejrzeć, ale przy kodowaniu wywala błąd. Pomyślałem, że może za stary soft. Pojechałem więc do ASO na aktualizację wszystkich sterowników, jednak nie rozwiązało to problemu. Wszystkie inne moduły są chętne do współpracy oprócz tego jednego. Ma ktoś pomysł, co jest grane?


Ps.

Aktualizacja sterowników w ASO BMW Premium Arena Łódź kosztowała 280 zł. Niektórzy "spece" z OLX wołali nawet 800 zł...

ad®ian™
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wracając do tematu.

Apka na telefon w najnowszej wersji?


Kodujesz na zapalonym silniku czy na zapłonie?


Spróbuj uśpić auto(aż zgaśnie kontrolka blokady tylnych szyb) i ponów kodowanie.


Dobrze byłoby sprawdzić czy za pomocą ESYS także są takie problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apka w najnowszej wersji. Próbowałem na zapłonie i na odpalonym silniku - sytuacja się powtarza. Jak uśpię auto, to połączę się z tym modułem w ogóle? Czy mam wtedy znowu włączyć zapłon? Spróbuję takiej kombinacji. Myślisz, że E-SYS da radę? Niestety nie posiadam, ale może czas najwyższy się w niego uzbroić. Bimmercode (po bluetooth) i BMWAiCoder (po kablu) wymiękają przy tej operacji. A nie ukrywam, że jest tam kilka fajnych opcji, które chciałem sobie zakodować :(
ad®ian™
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wniosę zbyt wiele ale miałem ten sam problem w tym samym modułem f07 Lci. Dostęp był ale kodowania nie dało rady zrobić. Coś poklikalem, pare razy wyłączyłem auto aż w końcu się zrobiło. Nie jestem w stanie powiedzieć co zrobiłem. Ogólnie pare raze problem puste kodowanie esys przy różnych ilevel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro spróbuję tej kolejności, co kolega wyżej napisał (uśpić auto) i dam znać czy poszło.


A ten E-SYS, kurde, skąd go teraz wziąć działającego? Obleciałem forum na szybko, ale nie znalazłem odpowiedzi :(


Mój obecny I-Level to F010-20-3-540 - jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie.

ad®ian™
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem iLevel o ile dobrze pamietam mam dość wysoki, psdzdata chyba jedno z nowszych full a sam Easy jest dość stary, nie szukałem nigdzie nowszej wersji. Sprawdzę jaką mam


Spróbuj aplikacje AiCoder, bardzo prosta w obsłudze i mega przyjazna bo wszystko robi sama, jakieś błędy i adaptacje też robi. Do rzeczy na szybko w zupełności wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby "zatrybiło" za którymś tam razem. Zwyczajnie nie mogę się dogadać z tym modułem. Chętnie sprawdziłbym E-SYS - nakieruje mnie ktoś na jakieś linki do wersji, która powinna działać z moim I-Level? Nie chciałbym ściągać w ciemno, bo trochę to waży.
ad®ian™
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto nie jest w żaden sposób doposażone. A aplikacjami, które wymieniłem nie da się "dopisać" opcji do samochodu. Jestem na etapie ściągania potrzebnego oprogramowania przy pomocy kolegi z forum. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się rozwiązać problem.


Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, to chętnie posłucham :)

ad®ian™
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli kodujesz fdl esysem,to fa nie ma znaczenia może być nawet z fiata 126p(żart oczywiście).Do kodowania fdl potrzebujesz launchera który działa.

Aicoder powinien to ruszyć,jaki masz błąd podczas kodowania tym programem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dokładnie tak, E-SYS sobie z tym poradził. Dlaczego tak jest, nie wiem.


A przy okazji ogromne podziękowania dla kolegi @Wojti77 za poświęcony mi czas i cierpliwość do mnie. Jak to się mówi : ma chłop łeb do tego :D

ad®ian™
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Update:

Wpadłem dziś na pomysł. Skoro już mam kable i przejściówki, to skonfiguruję sobie apkę pod enet na telefon.


DZIAŁA!


Działa wszystko to, co wcześniej nie chciało via bluetooth. I do tego wszystko trwa sekundy. W końcu mam w pełni działający BimmerCode.


Czemu ja wcześniej na to nie wpadłem :D

ad®ian™
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.