Skocz do zawartości

[F11 520d] Wymiana przednich foteli na komforty


larry920

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie kupiłem okazyjnie fotele przednie komforty z podgrzewaniem i wentylacją i przymierzam się do zamiany moich foteli sportowych półautomatycznych tzn jest regulacja góra-dół + pochylenie oparcia + ogrzewanie. Przeczytałem wiele tematów ale nie wiem tego: czy jest potrzeba prowadzenia dodatkowych kabli do regulacji siedziska przód-tył, która u mnie jest manulana a w komfortach jest automatyczna?

Dodam, że nie zależy mi na pamięci foteli ani na wentylacji.

Czy po przełożeniu i zakodowaniu VO będzie działać pełna regulacja komfortów, czy do regulacji przód-tył trzeba dokładać kable? Dzięki za konstruktywne podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega zakładał.....


podpiął i nic nie kodował... wszystko działało.


Mało tego... zakładał lci fotele pełny komfort do tych biednych w aucie przedliftowym....


przerabiał szyny.... no ale i tak zadziałało.


W Twoim przypadku pewnie elegancko będzie... jeśli fotele zgadzają sie z wersją lift fo lifta/przedlift do przedlifta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Całym ruchem fotela zarządza sterownik fotela.


Jeśli nie miałeś podgrzewanych foteli, a komforty są podgrzewane, to należy odpowiednio dokodować moduły foteli oraz panel klimy.

Podobnie z wentylacją w fotelach.


Jeśli przekodujesz inne moduły na współpracę z fotelami komfortowymi to pojawią się błędy lusterek zewnętrznych i kolumny kierownicy(z komfortami to wszystko było elektryczne i z pamięcią)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To juz bajer niestety w boczkach drzwi panel....

Na boczku drzwi jest klawisz do "masażu", a nie wentylacji



Wentylacja też ma kilka poziomów jak podgrzewanie.

Potrzebny jest panel klimy z obydwoma funkcjami(podgrzewanie i wentylacja)


https://i.ytimg.com/vi/S11cUXmixWE/maxresdefault.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To juz bajer niestety w boczkach drzwi panel....

Aha czyli kable bo ja tego nie mam i tak samo brak lusterek elektrycznych + podejrzewam wymiana panelu klimazytyzacji a to już duże koszty, dzięki Panowie

Panel klimy 100-150 pln na allegro do tego dorobienie wiązki pod fotelami i kodowanie.

Dwie godzinki z browarem i wszystko działa.

Jak podłaczysz bez dodania odpowiednich kabli,to fotele nie będą działać.

Lusterek nie musisz wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś pomóc odnośnie skrzypienia plastiku otaczającego sterowanie fotelem?


Tylko dotkne go i skrzypi jak cholera....


a w czasie jazdy głównie na zakrętach gdy boczek robi nacisk na ten plastik to skrzypi.... jazda jest irytująca nie powiem....


coś mam źle poskładane? skoro nigdzie o takim problemie nie piszecie....


sportowe fotele u mnie są. Sterowane tylko góra dół i oparcie.


ale miałem pewnie je wyciągane bo dokładany był kiedyś Harmann.


I może tu coś nie tak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem sporty w e93 teraz mam komforty w F10 oba fotele w pełnej elektryce i w obu przypadkach cicho nic nie skrzypi :D pewnie coś źle masz poskładane albo jakiś zaczep jest urwany. Musisz to rozebrać nic innego nie wymyślisz.


A co do foteli, ktoś zmieniał może komforty na komforty wentylowane z masażami ? warto kombinować ? czy gra nie warta świeczki ?

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mógłby mi ktoś pomóc odnośnie skrzypienia plastiku otaczającego sterowanie fotelem?


Tylko dotkne go i skrzypi jak cholera....


a w czasie jazdy głównie na zakrętach gdy boczek robi nacisk na ten plastik to skrzypi.... jazda jest irytująca nie powiem....


coś mam źle poskładane? skoro nigdzie o takim problemie nie piszecie....


sportowe fotele u mnie są. Sterowane tylko góra dół i oparcie.


ale miałem pewnie je wyciągane bo dokładany był kiedyś Harmann.


I może tu coś nie tak....

 

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/ned/03-body/01-noise/front-seat-interference-noise/



https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/ned/03-body/01-noise/front-seat-interference-noise/videos/1VnXwn3LUg

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/ned/03-body/01-noise/front-seat-interference-noise/videos/1VnXoliOGE

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/ned/03-body/01-noise/front-seat-interference-noise/videos/1VnXvKkxlY


https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/repair-manuals/52-seats-motorcycle-seat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcenie fotela to są 4 śruby, Wszystkie elementy pokrycia masz pokazane na newtis jak ściągać - tylko musisz tam sobie troszkę czasu poprzeglądać katalogi.

Jeśli masz chociaż minimalne zdolności manualne ze śrubokrętem to powinieneś sobie poradzić. No chyba, że ewidentnie nie lubisz takich rzeczy robić to rzeczywiście tylko mechanik / ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymacałem takie same fotele LCI - sport,


skrzypią jak cholera tak jak u mnie.... więc ten model pewnie dotknięty. A właścicielowi nic a nic nie przeszkadza :)


Rozebrałem zewnętrzną osłonę - o taką: https://allegro.pl/oferta/bmw-5-f07-f10-oslona-fotela-lewa-przod-7317441-9132246756


wyszła bez problemu - na zatrzaskach.


i teraz nic nie skrzypi podczas jazdy bez niej.


ale dotkne tylko - poruszam panelem sterującym... czy całym plastikowym mocowaniem fotela - ten plastik dookoła panelu. i też skrzypi....


z prawej strony to samo.


Teraz dzięki koledze Burza1234, zrobie tak jak na filmiku... mam filc, pozatykan w te miejsca gdzie skrzypi i założe z powrotem osłonę. Ale porażka te fotele....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem po wymianie foteli komfortowych z UK na EU z funkcja wentylacji wszystko działa prawie prawidłowo tylko odwrotnie działa podnoszenie foteli. Jak chce podnieść fotel to się opuszcza, gdy włączę ogrzewanie lub wentylacje fotela od kierowcy załącza się po stronie pasażera. Jest błąd poduszek w fotelach oraz w zagłówkach ale po wymianie zagłówków na UK od F01 i wykasowaniu błędów poduszki zgasły tylko zostały błędy foteli. Oparcie działa prawidłowo. Czy jest jakieś rozwiązanie żeby wszystko działało tak jak powinno być?

BMW F11 2011 UK

Dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.