Skocz do zawartości

328i Cabrio M-Technic Avusblau 1998


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Kolejne etapy dopieszczania.


Po pierwsze odebrałem po renowacji dekory. Piękna robota wykonana przez pana Jarosława Kuklińskiego, właściciela firmy Moto-Renowacje, aktualnie z siedzibą w Borowej pod Łodzią.


d1b4b19e67d30bce0a39a26b23ba33a9.jpg


Po drugie jednak układ klimy był nieszczelny i po około tygodniu od nabicia uciekł cały czynnik. Zostawiłem auto w firmie AUTOKLIMATYZACJA w Kielcach. I tu uczucia mieszane. Teoretycznie została zregenerowana sprężarka, uszczelniona chłodnica i cały układ. I faktycznie klima działa i nie cieknie. Ale niestety nadal hałasuje straszliwie (któraś rolka napinająca pasek?), a przy robocie panowie fachowcy połamali plastikową osłonę górną chłodnicy, porysowali lakier w komorze silnikowej (no kurrrrrrr!) i połamali mocowanie wtyczki sprężarki. Zaj*biście. Nie polecam.


Dziś przyszła nowa pokrywa chłodnicy. Nie produkują już chromowanych końcówek wydechu do E36, ale przyszły mi końcówki od Z3, które powinny pasować. Udało mi się też znaleźć idealne boczki drzwi, więc chyba wymienię prawy, który został w trakcie prac poplamiony klejem montażowym :/


eb17ee1bd6730ff84b88f92e46b4dc64.plist


Auto razem z nowymi boczkami dziś trafiło do salonu renowacji skór na kompletne odświeżenie wnętrza. Fotki mam nadzieję za tydzień.

Edytowane przez vulnerarius
Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Skóry odnowione. Polecam firmę Re-Magia w Kielcach. Przy okazji usunęli plamy kleju z boczka pasażera, więc na razie drugi komplet boczków zostaje w szafie :lol:


e08ac0106a11ac3a464b78549bd01955.jpg


I parę drobnostek... Wymienione połamane mocowania pasów wykładziny bagażnika, a sama wykładzina wyprana i wyszczotkowana.


64d6a4f6bedcca16b58c5bca301e59a7.jpg


Założyłem końcówki wydechu z Z3. Kształt nieco inny, ale pasują bez problemu. Ciekawe czy już na zawsze, czy tymczasowo. Jest szansa, że we wrześniu wznowią produkcję końcówek od E36.


6bd86d0dad13a69e97848df53aa61b28.jpg

Edytowane przez vulnerarius
Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie lubię niedokończonych prac, robię wszystko po kolei aż do względnej perfekcji :) Dzięki Panowie!



Wystawiłem parę gratów na sprzedaż. Ceny dla kolegów z forum oczywiście niższe niż na Alledrogo.


https://allegro.pl/uzytkownik/Vulnerarius?bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-uni-1-3-0813

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Zawieszenie jest całe nowe, ale bez modów. B8 założyłem z braku oryginalnych MTechowych amorów, bo idealnie je zastępują jeśli chodzi o parametry. Myślałem o zmianie wydechu na Eisenmanna po zgubieniu tych blend końcowych. Cenowo teraz koło 3500 zł wypada. Na razie jednak zostaję przy serii. Możliwe, że kiedyś z nudów obniżę ją trochę i wymienię wydech ;)
Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • Moderatorzy

Auto utknęło u mechanika na dobre. Po zregenerowaniu (po raz kolejny po poprzednich "fachowcach" :duh: ) sprężarki klimy mistrz serwisu nadal słyszy jakiś nieprawidłowy dźwięk w komorze silnika, więc zapadła decyzja o regeneracji vanosów. I tak pewnie się to przyda na najbliższe lata.


Poza tym powymieniane jakieś pierdoły typu połamana osłona pasa pasażera. Chciałem wymienić górną plastikową osłonę chłodnicy i kolejny zonk, bowiem część zamówiona po ETK nie pasuje i nie ma alternatywnego numeru. Chłopaki mają dobrać coś wg numeru starej osłony.


Kolejna "super" informacja jest taka, że definitywnie zaprzestali produkcji chromowanych osłon wydechu do E36. Albo zostawię te z Z3, albo wjedzie Eisenmann w przyszłym roku.


To se k**** pojeździłem Cabrio w tym sezonie... :lol:


W tym roku chcę jeszcze załatwić pikselozę paneli LCD i detailing z konserwacją, ale zobaczymy jak się uda.

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Wreszcie odebrałem auto. Klima po włączeniu hałasuje nadal, tylko ciszej. Jak jest wyłączona to silnik pracuje cicho jak zegarek. Koncepcji na to co w układzie klimy może hałasować nikt nie ma, bo łożysko paska jest nowe, a cała sprężarka odnowiona. Ktoś miał taki problem może? Może to już taka jej uroda? :duh:


Byłem z zegarami i OBC w Markach w firmie ELEKTRO-PANEL. W godzinę poprawiony wyświetlacz zegarów i wymieniony pasek LED w OBC i wszystko działa perfekt. Szkoda, że z drobnymi otarciami deski i połamanym zaczepem zegarów w trakcie montażu/demontażu :duh:


Od 26.10 auto idzie wreszcie na detailing a potem pod plandekę do garażu na zimę... :lol:



Przy okazji tych zegarów i innych poprzednich napraw refleksja taka mnie ostatnio coraz częściej nachodzi... Czy to ze mną jest coś nie tak, że oczekiwania mam za wysokie, czy jednak robota fachowca nie polega na tym, żeby coś naprawić a przy okazji sp*erdolić albo porysować/podrapać/urwać/popaćkać coś innego? Ja jak wywiązuję się z mojego fachu, to naprawiając jedną rzecz nie mam w**ebane na wszystko inne i dbam o całokształt. Źle bym się czuł, jakbym miał.

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Szkoda, że z drobnymi otarciami deski i połamanym zaczepem zegarów w trakcie montażu/demontażu :duh:

W życiu bym nie odebrał auta po czymś takim. Niech kupują nowe albo policja na miejscu. Szanuj swoje każde 100 zł.

Druga sprawa, że znów się przekonałem o tym. Swoje auto dotykam ja albo mój mechanik, żadne spaślaki janusze z brudnymi łapskami, co nie mają pojęcia jak są mocowane plastiki w BMW nie będą dotykać mojego auta.

Właśnie dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Łatwo powiedzieć. Na pierwszy rzut oka nie było widać strat. Na drugi, dokładny już owszem. Sprawa przegrana. Poza tym nie ma na świecie uniwersalnego mechanika, perfekcyjnej złotej rączki "do rany przyłóż", który naprawi wszystko. Czasem musisz oddać auto do kogoś innego, i mimo, że wybór pada na kogoś sprawdzonego z polecenia, to i tak trochę loteria. A jak się nieraz ostatnio przekonałem, nie zawsze polecany fachowiec = wzorowy fachowiec. A w ogóle ten od elektroniki to jedyny znaleziony gdzieś po ogłoszeniach przeze mnie w Polsce typ, który ogarnia wyświetlacze LCD do starych BMW, więc za dużego wyboru nie miałem :mad2:
Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Zaczynam samodzielne drobne prace dopieszczające. Na pierwszy strzał poszła górna osłona chłodnicy. Jednak kupiona wcześniej oryginalna nowa osłona pasuje, tylko musiałem ją w wyznaczonym miejscu dociąć. A jako ex modelarz z piłką modelarską nie miałem z tym żadnego problemu :lol: Stara osłona z połamanymi zaczepami dawno poszła do kosza. Kupioną z otomoto używkę zdemontowałem, przegrodę pod spodem oczyściłem i pomalowałem zarysowania przy mocowaniach, a potem cyk, nówka zamontowana.


f7a07f75610ac00391c33000244ff6cd.jpg


99c63f37722ac4250ec2ee2e237d85f3.jpg


838f99f48d22e92f8d4c0035236be460.jpg


0773130003128f8c39b6583d157f1d7c.jpg

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Tutaj wyglądało, jakby ktoś to petem lekko przypalił. Akryl jest dosyć mocny, a biorąc pod uwagę, że nie palę w aucie, to powinien już na wieki starczyć ;) Edytowane przez vulnerarius
Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Kupiłem szytą na wymiar matę ochronną bagażnika. Sprzedawca na Allegro nazywa się kicajns, polecam!


4aceb3685ddb619dd3573c998228a08c.jpg



Wpadł też oryginalny katalog z 1995 roku, a tam parę ciekawostek.


50e003bd3a5f51f308e9776be719170e.jpg


ddfe85c81287cad149c097a783367aa3.jpg


4604103b8e61819d35a27724d491f246.jpg


a2921af7f48839290b99820781bae96f.jpg

Edytowane przez vulnerarius
Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.