Skocz do zawartości

328i Cabrio M-Technic Avusblau 1998


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Zrobiony... Jak to zapewne bywa nie na 100%, ale tak na 98%. Przeoczyłem mikro ognisko korozji na prawym błotniku przy kierunkowskazie i zarysowanie na progu pasażera od spodu, więc w przyszłym roku lakiernik. Kupiłem też zregenerowaną drugą sprężarkę klimatyzacji, do montażu wiosną. Oby nie hałasowała :)


Piotrek i Arek z Shine Evolution zrobili mega robotę w renowacji lakieru i odmłodzeniu auta.


3ac76821510e79e00b34f48447c6267a.jpg

2e7990be749e39dc3a493e5b1010ea55.jpg


Pozostaje tylko poczekać na ładną pogodę i jechać w plener na sesję zdjęciową z prawdziwego zdarzenia.

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Próbowałem podłączyć wczoraj iPhone'a przez adapter kasetowy. Jakość dźwięku wiadomo jak słaba, ale grało. Tylko kaseta się zacięła... :mad2: Musiałem wyjąć radio, rozebrać (a nie było ruszane od nowości :duh: ) i wyciągnąć kasetę. Oczywiście mechanizm ładowania kaset przestał działać i za każdym razem teraz radio wydaje przy włączeniu jakiś chrzęszczący dźwięk. Po pierwsze szukam speca, który mi naprawi stare radio, bez zniszczenia 10 innych rzeczy w nim. Po drugie zastanawiam się w ogóle nad wymianą radia na zmodernizowanego Blaupunkta, który przy wyglądzie retro oferuje wszystkie bajery współczesnych odbiorników. Nie ukrywam, że wolałbym puszczać muzykę z telefonu przez BT, niż z płyt ze zmieniarki albo z radia, w którym nie ma czego słuchać. Tylko wszystko kosztem oryginalnego wyglądu, ale chyba trudno... Co sądzicie?


120087732_1474548339397873_8885171527372176397_n.jpg?_nc_ht=scontent-ort2-1.cdninstagram.com&_nc_cat=101&_nc_ohc=d_e1nU0-EZcAX-ec9ZM&tp=15&oh=e75c71df46a0993996695675653a70a4&oe=5FDA2601

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wymiana radia na nowoczesne, ale ze stylistyką retro to dziś konieczność w takim aucie.

Np. Porsche od dawna oferuje takie radia dla użytkowników klasyków.

Pokaż, jak wygląda ten model, a możesz jeszcze pobawić się z oryginalnym wejściem AUX-IN w tunelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

To jest klasyczny kaseciak Business RDS.


68_1212917703.jpg


Zastanawiałem się nad adapterem BT, ale szczerze to po pierwsze nie chce mi się rozgrzebywać deski, albo deski i schowka, żeby go zamontować. Dwa, że montaż adaptera odbyłby się kosztem złącza zmieniarki CD.

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ten Blaupunkt moim zdaniem genialny pomysł :8) Fajnie zachować wszystko zgodnie z epoką ale z nagłośnieniem zawsze jest ten sam problem, w końcu masz dość i chcesz podłączyć BT Audio :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wykonałem 5 telefonów po serwisach w całej Polsce, nikt nie naprawia już kaseciaków! :shock: Dopiero jeden pan z Rybnika ogłaszający się na olx napisał, że się podejmie. Zobaczymy co z tego wyjdzie.


Sprawdziłem adaptery FM Bluetooth do gniazd zapalniczek. Pewnie też z jakością dźwięku będzie słabo, ale pomysł wart zastanowienia. Gdybym wiedział, że jest coś takiego, to olałbym temat tej piep..... kasety adaptera, przez którą cały problem.

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ja i lutowanie elektroniki... Lepiej nie :lol: Ale zapytam w serwisie, do którego oddam radio :) Chociaz z drugiej strony pod katem zgodnosci z VIN i wartosci auta lepiej chyba zostawic radio w oryginale, schowane w szafie, a zamontowac nowoczesna jednostke.
Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.