Skocz do zawartości

M340i M Performance Black Sapphire Metallic


vulnerarius

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 191
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

Ok. W srodku nie brzmi juz tak zle, ale cos mi sie wydaje ze to zasluga ASD. Chociaz dzwiek dobiega z tylu, ze niby z wydechu. Sam nie wiem. Strasznie korci zeby docisnac do konca, ale nadal docierka :/


https://youtu.be/QmsggNtsreo

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dzieki :)


Kolejne spostrzezenia. Jechalem teraz paredziesiat km droga szybkiego ruchu i wlaczylem z ciekawosci asystenta utrzymania pasa ruchu. Ustawienie „najslabsze”, drgania kierownicy „slabe”. Jak mozna w ogole tego uzywac? Po 5 km jazdy w granicach 140 kmh reka mnie zaczela bolec. Zero czucia drogi, ciagla walka i silowanie sie z kierownica. Zero przyjemnosci z jazdy. Wylaczone od dzis na zawsze.


Druga rzecz... Powyzej 100kmh przy jezdzie na wprost kierownica lekko jest przekrzywiona w przeciwna strone do wskazowek zegara. Czeka mnie wizyta w ASO na sprawdzenie zbieznosci... :/


Ustawilem tez Audio zgodnie z tym co kiedys kolega Gregonio w temacie H/K dla F30 zalecal. Faktycznie gra lepiej. Ponizej setup dla przypomnienia:


Bass & Treble = Flat

Balance = Centered

Fader = -1

Logic 7 = Wlaczony


100Hz +3

200Hz -4

500Hz 0

1kHz +1

2kHz +1

5kHz +2

10kHz +3


efcb27342065004e17c027803ebed0c5.jpg

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
drgania kierownicy „slabe”. Jak mozna w ogole tego uzywac? Po 5 km jazdy w granicach 140 kmh reka mnie zaczela bolec. Zero czucia drogi, ciagla walka i silowanie sie z kierownica. Zero przyjemnosci z jazdy. Wylaczone od dzis na zawsze.

Nie wiem jak działa w serii G ale w F mam to włączone półtora roku i wcale mi to nie przeszkadza :)

Słaba dziś pogoda na jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

F30 konfigurowalem bez zadnych asystentow. Kilka dni jezdzilem zastepczym G30, a jeszcze wczesniej X4, gdzie dzialaly nieupierdliwie. A w G20 jakis nonsens. Kierownica pracuje ciezej, auto chwilami myszkuje.


A snieg z deszczem przy letnich oponach zawsze „uspokaja” :lol:

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Potwierdzam, ingerencje w kierowanie to zło, nawet wibracja mnie wkurza. Pare razy miałem wrażenie że nie „wygram” z tym siłownikiem i zaczepie pobocze.. Wyłączyłem i teraz kółko na przycisku swieci na czerwono :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

To nie to, naprawdę chciałem zostawić włączone wszystko bo w końcu po coś to wymyślili.

Ale tutaj jadę, chce ominąć studzienkę a tutaj kierownice wyrywa mi dosłownie z rąk :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
po 3,5 roku i 110 000km powiem że asystent pasa ruchu - moim zdaniem - ma sens tylko jak np. wyjmuję , odkręcam butelkę wody i piję w trakcie jazdy , wyjmuję coś ze schowka , zdejmuję kurtkę w trakcie jazdy..itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Oho! Zaczelo sie. Zostawilem dzis auto w serwisie do sprawdzenia zbieznosci kol i sprawdzenia czemu kierownica jest krzywo ustawiona. Panowie wzieli auto w obroty i znalezli jakis komunikat Check Control (dodam, ze od nowosci zadne ostrzezenie mi sie na zadnym etapie jazdy nie wyswietlilo). Wymagana jest aktualizacja softu. Wedlug panow z serwisu to wlasnie soft moze byc przyczyna takiego ustawienia kierownicy i zachowania auta przy wlaczonym asystencie pasa. Odbior wstepnie jutro. Ciekawe :/
Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Daj znać jak poszło i w ogóle które ASO?

Jak czasem czytam/słucham historii nowych samochodów w ASO, to się włos na głowie jeży :evil:

ASO ZK Motors w Kielcach. Sprawa załatwiona bez żadnego kwękania, powątpiewania, niedowierzania. Soft wgrany. Dodatkowo trzeba było jednak ustawić zbieżność. Teraz jeździ jak stara F30 pod względem reakcji kierownicy. Wziąłem je w obroty, w tym też i na jeżdżenie bokiem po rondzie i to zupełnie inne auto. Wreszcie czuć drogę, prowadzi się lekko, odpowiada od razu na ruchy kierownicą. Panowie w serwisie twierdzą, że nie ma oficjalnej akcji serwisowej, ale część aut z problemem stabilności i źle reagujących przy włączonej asyście pasa może wymagać wgrania softu na nowo.


A najlepsze jaja jakie są? Wydech jest głośniejszy, albo już zwidy mam :lol: Na bank strzela przy redukcjach głośniej niż wcześniej.


Komputer na kółkach który jeździ tak jak mu oprogramowanie każe. Aż się wierzyć nie chce, mimo, że do starych nie należę :lol:


Nie wiem czy nie warto tego posta wrzucić w temat o stabilności, ale nie chcę śmiecić. Randall, BMK? Skopiować i wkleić?

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A najlepsze jaja jakie są? Wydech jest głośniejszy, albo już zwidy mam :lol: Na bank strzela przy redukcjach głośniej niż wcześniej.

może tylne okno zostawili opuszczone , w ramach przewietrzenia COVIDa ? :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.