Skocz do zawartości

Jak dlugo czekaliscie na odbior?


estor

Rekomendowane odpowiedzi

O sztormie wspominałem kilka razy bo wiedziałem o tym od dawna ale miałem nadzieje że to nie ten statek…wypierali się cały że nic o tym nie wiedzą, jakieś 3tyg temu przyznał że faktycznie dostali teraz informacje o sztormie że kilka aut jest uszkodzonych i teraz wszystkie auta są „sprawdzane”  dlatego tak długo to trwa, z moją niby nic nie stwierdzili teraz oczekuje w kolejce na transport do salonu…ale z miernikiem i tak pojadę,  BMW powinno konkretnie powiedzieć co jest z autem a nie takie ukrywanie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maroope napisał(a):

Ja zrezygnowałem bezproblemowo i zamówiłem inną. Nie chciałem brać auta po zalaniu. Pod koniec października zostało wyprodukowane, mam nadzieję, że w grudniu dostanę 

A w jakim salonie zamawiałeś? Dostałeś od nich jakieś konkretne informacje co było z autem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, maciek_w napisał(a):

@_holek zdradzisz, gdzie można śledzić losy auta w transporcie morskim (który kontenerowiec, jakie warunki, etc)?

Nie sądzę, że można. O kłopotach z tym feralnym transportem dowiedziałem się z forum a potem dopytałem o szczegóły jak odbierałem X1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piotrpaulo napisał(a):

A w jakim salonie zamawiałeś? Dostałeś od nich jakieś konkretne informacje co było z autem?

Za bardzo nic nie chcieli powiedzieć, ale znalazłem jakiś kontakt co powiedział, że te auta co nie dotarły to coś z nimi po prostu było, bo niektóre auta z tego transportu już dawno jeżdżą po drogach. Nie chciałem mieć problemu, że elektronika bedzie wariować, bo gdzieś woda dotarła czego nie wymienią. Żałuję, że nie zrobiłem tego wcześniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, _holek napisał(a):

Nie sądzę, że można. O kłopotach z tym feralnym transportem dowiedziałem się z forum a potem dopytałem o szczegóły jak odbierałem X1. 

Ok

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2023 o 17:39, _holek napisał(a):

Ojojoj idź na odbiór z czujnikiem grubości lakieru. Prawdopodobnie załapałeś się na naprawę "posztormową". Kilkanaście kontenerów się utopiło a kilkadziesiąt zostało uszkodzonych. Dealer na pewno to wie więc zwyczajnie zapytaj wprost czy o to chodzi.

Auta nie są wożone w kontenerach. Nie nowe. To nie prywatny import kilku sztuk. Auta są transportowane specjalnymi statkami, samochodowcami. Są zaparkowane na pokładach, jak na parkingach pod marketem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 27.11.2023 o 20:59, apzs napisał(a):

Auta nie są wożone w kontenerach. Nie nowe. To nie prywatny import kilku sztuk. Auta są transportowane specjalnymi statkami, samochodowcami. Są zaparkowane na pokładach, jak na parkingach pod marketem.

A widzisz - nie wiedziałem. Pewnie powiedział, że utonęło a ja sam sobie podświadomie dopowiedziałem, że kontenery utonęły. 
 

Moja X5M60i właśnie wypadła z produkcji z 1 tygodnia. Prawdopodobnie przez lakier indywidual chociaż przestaje już wierzyć w tłumaczenia sprzedawcy. Jestem tak zirytowany, że rozważam wzięcie czegoś z placu - albo MC albo najmocniejszego diesla. Tak wiem - zupełnie inne auta 😉

Edytowane przez _holek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, _holek napisał(a):

A widzisz - nie wiedziałem. Pewnie powiedział, że utonęło a ja sam sobie podświadomie dopowiedziałem, że kontenery utonęły. 
 

Moja X5M60i właśnie wypadła z produkcji z 1 tygodnia. Prawdopodobnie przez lakier indywidual chociaż przestaje już wierzyć w tłumaczenia sprzedawcy. Jestem tak zirytowany, że rozważam wzięcie czegoś z placu - albo MC albo najmocniejszego diesla. Tak wiem - zupełnie inne auta 😉

Jesli masz opcję MC zamiast M60i, to szczerze doradzam (o ile pogodzisz się z brakiem pneumatyki) - nie będziesz przez cały leasing zastanawiał się, ze może warto było wziąć MC ;). Ot dla zdrowia psychicznego 😁.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BigCactus napisał(a):

Jesli masz opcję MC zamiast M60i, to szczerze doradzam (o ile pogodzisz się z brakiem pneumatyki) - nie będziesz przez cały leasing zastanawiał się, ze może warto było wziąć MC ;). Ot dla zdrowia psychicznego 😁.

Opcja jest na stole i od ręki. Każdy dealer chce sprzedać jak najwięcej sztuk do końca roku coby wskoczyć na wyższy poziom na rok 2024 😉 Wiadomo, że cena nie będzie ta sama ale przepaści nie ma. Dwie rzeczy, które mnie powstrzymują to fotele M zamiast komfortów oraz właśnie brak pneumatyki. NIech mnie ktoś przekona, że nie ma się czego bać 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z całego serca polecam fotele M. Zamówiłem takie w “mojej” M60i. Powody są trzy: po pierwsze są tak samo wygodne jak komforty (nic nie tracisz), po drugie są niżej osadzone niż komforty (miałem o tym wątek na forum Bimmerpost i jakiś koleś pojechał do dealera i zmierzył), a po trzecie wyglądają jak milion dolarów 

W kwestii zawieszenia, wiadomo, działają osobiste preferencje i trochę emocje. Każde X5 z pneumatyką, którym jeździłem, wydawało mi się mocno rozbujane. Objawieniem była dla mnie przejażdżka X5 M50i mojego przyjaciela, w której zamontowane jest zawieszenie adaptacyjne m professional na kołach 22”. Jechała jak obniżone G31 540i mojego brata (możesz go spytać, masz po sąsiedzku, też jeździł). Co więcej, pod względem komfortu w NICZYM nie ustępowała mojej 7er (która była na pneumatyce i 21” runflatach). Wręcz miałem wrażenie, że z kocimi łbami lub połamaną kostką daje sobie dużo lepiej radę niż moja siódemka 

Edytowane przez maciek_w

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAAAAAAAAA!!!!!!

Czy ja potrzebuję samochodu za 830 tysięcy złotych??!! Gdzie jest granica szaleństwa? 😉

I żeby nie było offtopu za dużego to dodam, że jest ich w cholerę dostępnych od ręki teraz. Te dwa, które rozważam podobno nie płynęły feralnym statkiem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz bierz!

choćby po to, aby pośmiać się z mojego udawanego M w bieda wersji 60i, kiedy zaparkuję gdzieś w pobliżu, nocując u brata 🤣🤣🤣

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

zamowienie 30.10.2023 z produkcja '24 i odbiorem ok 30.04.2024. I tu mega wku... na Inchcape i BMW Polska bo bez uzgodnienia zmienili produkcje na '23, wydanie w lutym 2024. Jako alternetywe dali anulowanie i zamowienie nowego albo marne 5k znizki na opony ktore i tak na miescie mozna bylo taniej kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.