Skocz do zawartości

Jak dlugo czekaliscie na odbior?


estor

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Przez przypadek natknąłem się na ten wątek.

Zamawiałem auto 10go grudnia 21’. Chciałem auto na czerwiec. Handlowiec powiedział, że jeśli chcę aby auto było w jakimś rozsądnym terminie to tylko hybryda i bez hk.

Więc jestem w oczekiwaniu na X5 45e z komfortami, asystentami, hak, 360 i jeszcze wiele innych - konfiguracja na 510k.

Mam już VIN i podobno slot na produkcje w tyg 8. Auto ma być za 2-2,5 miesiąca. Czyli w moim przypadku będzie wcześniej niż potrzebuje. Handlowiec dzwonił z informacją że centrala naciska na szybkie wydawanie aut.


Czy możecie się podzielić jak to było z Waszymi 45e - mieliście jakieś opóźnienia/przyspieszeni względem daty z zamówienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Przez przypadek natknąłem się na ten wątek.

Zamawiałem auto 10go grudnia 21’. Chciałem auto na czerwiec. Handlowiec powiedział, że jeśli chcę aby auto było w jakimś rozsądnym terminie to tylko hybryda i bez hk.

Więc jestem w oczekiwaniu na X5 45e z komfortami, asystentami, hak, 360 i jeszcze wiele innych - konfiguracja na 510k.

Mam już VIN i podobno slot na produkcje w tyg 8. Auto ma być za 2-2,5 miesiąca. Czyli w moim przypadku będzie wcześniej niż potrzebuje. Handlowiec dzwonił z informacją że centrala naciska na szybkie wydawanie aut.


Czy możecie się podzielić jak to było z Waszymi 45e - mieliście jakieś opóźnienia/przyspieszeni względem daty z zamówienia?

 

Jeżeli samochód nie bedzie wymagał doposażenia w Niemczech to jest szansa, że będzie szybko.

Ale nigdy nie wiadomo czy akurat nie będzie brakować modułu audio i jest to niezależne czy mamy do czynienia z hybrydą czy nie.

Ja powiem na swoim przykładzie z zeszłego roku.

25d zamówione 22 marca, produkcja 20 kwietnia odbiór z salonu 26 czerwca.


Wtedy zamowilem celowo specyfikację bez żadnych restrykcji i cały proces odbył się bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlowcowi zależy przede wszystkim na tym, żebyś podpisał umowę, więc po drodze różnych bajek się możesz nasłyszeć. Mój też miał być w garażu po kilku miesiącach, a mija rok i ani widu, ani słychu.

To, że teraz na twoją konfigurację nie ma ograniczeń nie ma żadnego znaczenia, bo nikt u dealera nie zagwarantuje, że za tydzień nie pojawią się na lusterka boczne na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Przez przypadek natknąłem się na ten wątek.

Zamawiałem auto 10go grudnia 21’. Chciałem auto na czerwiec. Handlowiec powiedział, że jeśli chcę aby auto było w jakimś rozsądnym terminie to tylko hybryda i bez hk.

Więc jestem w oczekiwaniu na X5 45e z komfortami, asystentami, hak, 360 i jeszcze wiele innych - konfiguracja na 510k.

Mam już VIN i podobno slot na produkcje w tyg 8. Auto ma być za 2-2,5 miesiąca. Czyli w moim przypadku będzie wcześniej niż potrzebuje. Handlowiec dzwonił z informacją że centrala naciska na szybkie wydawanie aut.


Czy możecie się podzielić jak to było z Waszymi 45e - mieliście jakieś opóźnienia/przyspieszeni względem daty z zamówienia?

 

Auto zamówione 30/05/2021, odbiór 03/09/2021. Miało być na koniec września ale mi pasowało odebrać auto jak najszybciej.

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Przez przypadek natknąłem się na ten wątek.

Zamawiałem auto 10go grudnia 21’. Chciałem auto na czerwiec. Handlowiec powiedział, że jeśli chcę aby auto było w jakimś rozsądnym terminie to tylko hybryda i bez hk.

Więc jestem w oczekiwaniu na X5 45e z komfortami, asystentami, hak, 360 i jeszcze wiele innych - konfiguracja na 510k.

Mam już VIN i podobno slot na produkcje w tyg 8. Auto ma być za 2-2,5 miesiąca. Czyli w moim przypadku będzie wcześniej niż potrzebuje. Handlowiec dzwonił z informacją że centrala naciska na szybkie wydawanie aut.


Czy możecie się podzielić jak to było z Waszymi 45e - mieliście jakieś opóźnienia/przyspieszeni względem daty z zamówienia?

 

wszystko zalezy czy bedzie kompletne czy trafi na doposazenie tak jak moja 45e

02.11 wyprodukowana

14. 12 przypłynęła do Bremerhaven do 14.01 czekała na doposażenie a od 14.01 status 182- transport i niestety do tej pory nie dojechała i nikt nie potrafi powiedziec kiedy bedzie wiec za kilka dni bedzie 4 miesiace od produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jestem świeżym forumowiczem i czekam na X5 (moje I-sze BMW, 7 osobowe, z KH i generalnie mocno wyposażone)

Zamówienie we wrześniu i w miedzy czasie słyszałem różne wersje odnośnie terminu dostawy.

Pod koniec 2021 handlowiec twierdził, że auto będzie składane pod koniec lutego.

Natomiast tydzień temu usłyszałem, że restrykcje na pneumatykę i generalnie widzi czerwiec.

Co zwróciło moją uwagę, to fakt, że nie pamiętał, że ja mam 7 oś i stwierdził, że albo zrezygnuje z pneumatyki i coś może wtedy da się przyspieszyć a jeśli nie to czerwiec najszybciej.

Jak wiecie przy 7os pneumatyka jest obligatoryjna.

Podczas tej rozmowy handlowiec nadszarpnął moje zaufanie. Pierwsze pytanie do Was:

1. Czy jest możliwe, żeby dealerzy "handlowali" naszymi zamówieniami, tj. kto głośniej krzyczy lub więcej zapłaci tego przesuną wyżej na liście oczekujących, a ten kto grzecznie i cicho czeka (ja jestem takim klientem) to przesuwają go niżej? Ja podczas rozmowy takie wrażenie odniosłem, może niesłusznie.


Co ciekawe, podczas tej rozmowy powiedziałem, że jetem kompletnie zaskoczony, bo w głowie cały czas miałem termin kwietnia (koniec lutego assembly + 2 m-ce transport) i że muszę się skontaktować z Audi (Q7), bo mam tam kolegę, który może mi pomóc komercyjnie i z terminami. Teraz wróciłem z urlopu i zobaczyłem SMS od handlowca, że ma dobrego newsa i że ma VIN i moją X5 będą składać w przyszłym tygodniu.


Pytanie 2: jak mam poprowadzić rozmowę, o co pytać, jakich informacji wymagać, żeby zweryfikować realność w/w scenariusza?


Z góry dzięki

Zaleca73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jestem świeżym forumowiczem i czekam na X5 (moje I-sze BMW, 7 osobowe, z KH i generalnie mocno wyposażone)

Zamówienie we wrześniu i w miedzy czasie słyszałem różne wersje odnośnie terminu dostawy.

Pod koniec 2021 handlowiec twierdził, że auto będzie składane pod koniec lutego.

Natomiast tydzień temu usłyszałem, że restrykcje na pneumatykę i generalnie widzi czerwiec.

Co zwróciło moją uwagę, to fakt, że nie pamiętał, że ja mam 7 oś i stwierdził, że albo zrezygnuje z pneumatyki i coś może wtedy da się przyspieszyć a jeśli nie to czerwiec najszybciej.

Jak wiecie przy 7os pneumatyka jest obligatoryjna.

Podczas tej rozmowy handlowiec nadszarpnął moje zaufanie. Pierwsze pytanie do Was:

1. Czy jest możliwe, żeby dealerzy "handlowali" naszymi zamówieniami, tj. kto głośniej krzyczy lub więcej zapłaci tego przesuną wyżej na liście oczekujących, a ten kto grzecznie i cicho czeka (ja jestem takim klientem) to przesuwają go niżej? Ja podczas rozmowy takie wrażenie odniosłem, może niesłusznie.


Co ciekawe, podczas tej rozmowy powiedziałem, że jetem kompletnie zaskoczony, bo w głowie cały czas miałem termin kwietnia (koniec lutego assembly + 2 m-ce transport) i że muszę się skontaktować z Audi (Q7), bo mam tam kolegę, który może mi pomóc komercyjnie i z terminami. Teraz wróciłem z urlopu i zobaczyłem SMS od handlowca, że ma dobrego newsa i że ma VIN i moją X5 będą składać w przyszłym tygodniu.


Pytanie 2: jak mam poprowadzić rozmowę, o co pytać, jakich informacji wymagać, żeby zweryfikować realność w/w scenariusza?


Z góry dzięki

Zaleca73

 

Poprostu poproś go o VIN. VINu ci już nikt nie zmieni. Jak auto się wyprodukuje to zdekodujesz sobie VIN I sprawdzisz wyposażenie. Dodatkowo jak będziesz miał jakieś braki to też wcześniej wysyłałem link gdzie można to zweryfikować i monitorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w/g Ciebie handlowiec ściemnia i w rzeczywistości nic nie wie?

 

Dealer nie wie przede wszystkim czego będzie brakować w przyszłości. Jeśli dziś brakuje części do pneumatyki, Ty z niej zrezygnujesz i zaplanują Ci produkcję za kilka tygodni, to wtedy może się okazać, że w międzyczasie skończyły się

wycieraczki. Jak zrezygnujesz z wycieraczek (niepotrzebny luksus), to wrócisz na produkcję, ale wtedy może już znowu nie być pneumatyki i tak w koło Macieju. Nikt tam widocznie czegoś takiego jak rezerwacja zasobów nie

praktykuje, a mając do wyboru zadowolić 100 klientów kupujących konfigurację podstawową kosztem jednego, który się upiera mieć podgrzewany fotel w aucie za pół bańki, wybierają to pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Poprostu poproś go o VIN. VINu ci już nikt nie zmieni.

Ale VIN jest nadawany w trakcie produkcji a nie przy zamówieniu. Więc nikt nie może podać VINu samochodu, który się jeszcze nie produkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu poproś go o VIN. VINu ci już nikt nie zmieni.

Ale VIN jest nadawany w trakcie produkcji a nie przy zamówieniu. Więc nikt nie może podać VINu samochodu, który się jeszcze nie produkuje.

 

No dokladnie tak - kolega pisze, że dealer już dostał VIN więc auto jest gotowe do produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już VIN i podobno slot na produkcje w tyg 8.

VIN nadawany jest do wyprodukowanego samochodu więc skoro go masz... Podaj go to osoby mające "kontakty" sprawdzą jaki jest status.

 

Mam VIN ale nie mogę go zdekodować. Widać że pomimo nadano VIN nie jest jeszcze wyprodukowany. Wg handlowca nie będzie braków w mojej konfiguracji - pożyjemy zobaczymy.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem VIN i info, że w tym tygodniu ma się składać i że żadnych braków w konfiguracji nie ma poza tymczasowymi ograniczeniami bluetooth, które znikną po jakieś aktualizacji systemu w niedalekiej przyszłości.

Podeślę ktoś link do sprawdzania statusu po VIN-ie?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dostałem VIN i info, że w tym tygodniu ma się składać i że żadnych braków w konfiguracji nie ma poza tymczasowymi ograniczeniami bluetooth, które znikną po jakieś aktualizacji systemu w niedalekiej przyszłości.

Podeślę ktoś link do sprawdzania statusu po VIN-ie?

Dzięki

Nie sprawdzisz statusu mając VIN,aby wyposażenie auta, datę produkcji.


https://bimmer.work

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem VIN i info, że w tym tygodniu ma się składać i że żadnych braków w konfiguracji nie ma poza tymczasowymi ograniczeniami bluetooth, które znikną po jakieś aktualizacji systemu w niedalekiej przyszłości.

Podeślę ktoś link do sprawdzania statusu po VIN-ie?

Dzięki

 

Dostałem VIN oraz identyczną informację o bluetooth.


ps. ale VINu jeszcze nie mogę zdekodować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się otrzymać potwierdzenie wyprodukowania 18.02, auto czeka na transport, handlowiec niby nie widział żadnych braków, ale na jednej ze stron po VIN udało mi się otrzymać info, że auto czeka na doposażenie modułu audio odbiornika. Mam nadzieję, że pójdzie sprawnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka na transport do Polski? U mnie dopiero w Niemczech okazało się że są braki.

 

Nie no zbyt pięknie by było, jakby po 4 dniach była w Niemczech ;)

Tą samą historię mam na 2 autach właśnie dostałem info z drugiego salonu, oni widzieli to samo co ja. Mam nadzieję, że już więcej nic mnie nie zaskoczy.


mskrzypo, ile już czakasz? bo mam wrażenie, że wieki... albo za często zaglądam na to forum ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że pomyliłeś daty.


Od grudnia w Niemczech... Dla mnie już dłużej jak wieki. Im bliżej końca tym gorzej się czeka. Najgorsze, że dalej nic nie wiadomo.

Jak by mi powiedzieli, że będzie np 15 tygodnia to bym było ok, a atak człowiek sobie robi nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.