Skocz do zawartości

Dodawanie asytentów i opcji


Kazuki

Rekomendowane odpowiedzi

Qrde, wywołałem niepotrzebnie burzę w szklance wody. Zadam pytanie inaczej. Mam system ostrzegania przed kolizją. Mam ostrzeganie o pojeździe w martwym polu oraz ostrzeganie o zmianie pasa ruchu. Pytanie brzmi: czy z takim wyposażeniem mogę dokodować system pilnujący utrzymywania toru jazdy?

Rozumiem, że chcesz wspomniane TJA.

Musisz odpowiedzieć na pytania:

-Czy masz auto po lifcie?

-czy masz elektryczne wspomaganie (czy hydrauliczne)

-czy masz tempomat aktywny (z "Mam system ostrzegania przed kolizją" nie wynika że masz ACC)

Jeżeli odpowiedź na któreś z pytań jest negatywna, to i odpowiedź na Twoje pytanie jest negatywna.

A nawet jak jest pozytywna to potrzebujesz nowej kierownicy z wykrywaniem rąk lub emulator.

Mam ostrzeganie o pojeździe w martwym polu oraz ostrzeganie o zmianie pasa ruchu.

to nie ma znaczenia.


Dodatkowo TJA to nie autopilot!

Edytowane przez adam111
Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam auto przed LCI

No to sie nie da... Tzn, pewnie się da ale pewnie trzeba trochę powymieniać. Nie warto.

, mam aktywny tempomat. Nie wiem jakie wspomaganie ale kierowca drży jeśli chcę zmienić pas a któryś z posiadanych asystentów coś wykryje.

Samo drżenie i oba asystenty nie mają znaczenia.


Z mojego doświadczenia TJA działa fajnie w korku, na wielopasmowych w miarę prostych drogach. Poza nimi średnio. Nie utrzyma toru jazdy na krajówce.

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A to dziwne. Miałem okazję jeździć ostatnio dwoma nowymi autami średniej klasy i oba całkiem dobrze radziły sobie z utrzymaniem pasa na zakrętach. Warunkiem było trzymanie rąk na kierownicy.

No ale nie było to F10.

Nowe auta mają bardziej dopracowane systemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dzień Dobry, proszę o podpowiedź czy jest sposób na "doposażenie nowego samochodu" w System Asystujący Kierowcy tzn szczególnie informację o ograniczeniach na drodze (czytanie znaków drogowych) i np informację o pojazdach w martwym polu.

Samochód to X3 z 2020, posiada np asystenta parkowania z kamerą cofania, BMW Live Cockpit Professional z systemem

nawigacyjnym, pakiet Connected Professional itp.

Może taką usługę można dokupić w serwisie?

Będę wdzięczny za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest oficjalny retrofit czytania znaków od BMW. Jeśli masz kamerę na szybie to wystarczy wykupić kod FSC który magik wbije w moduł. Nie jestem pewien jaka jednostka jest w x3 2020 (iDrive 6 czy 7) i nie jestem pewien czy są już dostępne kody w przypadku iDrive7, ale o ile masz kamerę KAFAS temat jest raczej do ogarnięcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Mam obecnie kafas2, headup Display, i asystenta martwego pola. Chciałbym doposażyć auto w asystenta zmiany pasa i ostrzeżenie przed kolizją. Auto jest przed liftowe. Pytanie jaki panel muszę dokupić? Czy podejdzie Panel ASYSTENT o numerze : 9247369 bo w niektórych aukcjach pisze, że to do lifta.

Czy lepiej BMW 9220039


Dzięki z góry za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdzie. Ja mam panel polifotwy w swoim przedlifcie. Akurat też dokładałem te dwa asystenty.

 

Jak dokładałeś? Trzeba kodować, dokupywać kody ? Szukam jakiegoś magika na południu Śląska...

Masz ACC?

Jak nie masz to dołożenie ostrzegania przed kolizją+pieszymi z kamery to dogranie dwóch kodów FSC+wymiana panelu. Kody FSC można albo można kupić (podobno są w miarę tanie), albo wgrać z innego auta (lekka magia przy kodowaniu, ale jak pojedziesz do ASO to trzeba będzie wgrywać jeszcze raz).

Chodzi Tobie o asystenta trzymania pasa ruchu czy zmiany pasa? Jak trzymania pasa to potrzeba element wibracyjny do kierownicy, bez tego ten system nie ma sensu. Do asystenta zmiany pasa trzeba lusterka, dwa radary i pewnie ZGW.

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdzie. Ja mam panel polifotwy w swoim przedlifcie. Akurat też dokładałem te dwa asystenty.

 

Jak dokładałeś? Trzeba kodować, dokupywać kody ? Szukam jakiegoś magika na południu Śląska...

 

Panel, kody, plus wibracja do kiery i kodowanie. Tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem u pana który zajmuje się kodowaniem i podobno do mojego nie trzeba kodów bo mam kafas2 i już są wgrane... Sprawdzał po vin... także zobaczymy. Może będę miał szczęście...

 

Nie będziesz. Też mam kafas2 i skoro nie miałeś tych asystentów to jak możesz mieć do nich kod ? Polecam od razu zmiana pana skoro mówi takie głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w tym schowku będą te kody schowane przez magika :twisted:


Możesz też chwytakami (zdejmakami) do tapicerki podważyć dekor z kratką i włącznikiem świateł. Po jego zdjęciu chwytakiem podważasz panel przycisków i wyciągasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.