Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Potrzebuje Waszej opinii na temat tego samochodu. Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupy f30 i ta oferta ostatnio wpadła mi w ręce. Jest to samochód sprowadzony ze Stanów w 2015 roku i przez cały czas był użytkowany przez kobietę. Auto było robione w BMW Auto Fus w Warszawie, podobno oryginalnych częściach(jak się potem okazało są to części z samochodów powypadkowych, a nie oryginały). Samochodu nie sprawdzałem póki co na kanale, ale na ten moment mogę stwierdzić, że do wymiany jest olej w skrzyni, tarcze i klocki(przód i tył), dodatkowo coś stuka na prawej przedniej stronie, bardzo możliwe że jest to wahacz. Kolejną rzeczą, której nie jestem pewny to moc tego samochodu, ma on niby 184 konie w napędzie 4x4, a po wciśnięciu gazu silnik zawył, ale nie przełożyło się to jakoś specjalnie na prędkość, spodziewałem się czegoś więcej. Auto na dzień dzisiejszy ma przejechane 60tyś, stąd też moje pytanie, jakie najczęstsze usterki i wymiany wychodzą przy tym przebiegu?



Link do aukcji: https://allegro.pl/ogloszenie/bmw-3-f30-f80-320-i-xdrive-184-km-8824619023


Link do zdjęć ze Stanów: https://files.fm/u/5vkghn3a


Dziękuje i pozdrawiam

Edytowane przez Parchin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

I Ty świadomie chcesz się w taki szrot wpakować po urwaniu zawiasu i wystrzale kilku poduch? :duh:



Poprawny link: https://allegro.pl/ogloszenie/bmw-3-f30-f80-320-i-xdrive-184-km-8824619023

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Ty świadomie chcesz się w taki szrot wpakować po urwaniu zawiasu i wystrzale kilku poduch? :duh:



Poprawny link: https://allegro.pl/ogloszenie/bmw-3-f30-f80-320-i-xdrive-184-km-8824619023

 

Podobno gość go zrobił dla żony i nie chciał żeby to była fuszerka, dlatego mam nadzieje że żadnych niespodzianek nie będzie. A po drugie to ciężko znaleźć f30 do 70 000, która nie była ściągana ze Stanów po wypadku :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, masz 60 tys. kup normalny samochód bez przygód.

Naprawdę mało jest tych samochód, które nie były bite, a jeśli takie są to o 15/20tyś droższe. Jakieś 3/4 to same auta ściągnięte z USA. Mógłbyś mi doradzić na co ewentualnie patrzeć podczas zakupu takiego F30(chodzi głównie o 320Ix/328ix) i czego się można w nich spodziewać? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta jest nie dość że grzmocona ostro to jeszcze w biedzie, nie wiem co Cię w niej pociąga ?

 

Może i masz racje :wink: , ale w ostatnim czasie trochę ich przejrzałem i taka normalna rzecz, jak parę słów od sprzedawcy na temat samochodu i jego historii to naprawdę rzadki widok. Dużo ludzi kręci i próbuje zataić fakt o ewentualnych naprawach samochodu. Dlatego w tej cenie ciężko znaleźć auto, które nie miało jakieś poważnej stłuczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Tak czy owak szukałbym czegoś co chociaż ma normalne reflektory a nie tą biedę.

Pomyśl że kiedyś będziesz musiał to auto sprzedać i pójdzie za grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

VIN: WBA3C3C51DF980013 / Seria: 3' F30 / Sales description: 320iX / Nadwozie: Limousine

Wersja: USA / TYP: 3C33 / Przekładnia: 3C33 / Uk.kier.: Samochód do ruchu prawostronnego

Data produkcji: 04.19.2013 / Lakier: 668 / Poszycie: KCSW


Dane dot. pojazdu

Nazwa Wartość

Drzwi 4

Silnik N20

Pojemność 2

Moc (kW) 135

Napęd ALLR

Lakier 668 czarny 2

Poszycie KCSW Tapicerka Sensatec/czarna


Wyposażenie seryjne

0544 Regulacja prędkości z funkcją hamowania

0249 Wielofunkcyjność dla kierownicy

0258 Ogumienie zdatne do jazdy po uszkodzeniu

04CG Listwy wewnętrzne "satin-silber" matowe

04NE Nagrzewnica Blow-By

0497 Podłokietnik środkowy na kanapie

0993 Kod dla roku modelu w numerze FG

0845 Akustyczne ostrzeżenie o pasach

01CB Zakres CO2

05DS Odryglowanie awaryjne bagażnika

0520 Lampa przeciwmgłowa

0992 Sterowanie mocowania tabl. rej.

0876 Częstotliwość radiowa 315 MHz

0823 Wersja dla ciepłych krajów

0645 Radio v

0853 Wersja językowa, angielski

0240 Kierownica skórzana z pod.pow.

Opcje wyposażenia

06NS Komfort. telefonia z rozsz. smartfonem

06NR Apps

0609 System nawigacji Professional

08A1 Polska wersja językowa

0698 Area-Code 2 do DVD

0423 Dywaniki podłogowe Velours

0693 Instalacja radia satelitarnego BMW

08KC Dummy-SALAPA

06NH Zest. głośnomów. ze złączem USB

0494 Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

0925 Dummy-SALAPA

0676 System głośników HiFi

0563 Pakiet oświetlenia

0697 Area-Code 1 do DVD

0403 Dach przesuwno-uchylny, elektryczny

0205 Automatyczna skrzynia biegów

08SC Aktywacja syst. telem. char. dla kraju

09AA Zabezp. zewn. pokrycia z tworzywa szt.

02VB Wskaźn. ciśnienia pow. w oponach

0575 Dodatkowe gniazda 12V

02DW Obr. BMW, st. le. szprycha gwiaz. 393

01CA Selekcja COP ważnych pojazdów

08TN Św.do jazdy dz.ustaw.przez m.świateł

0534 Klimatyzacja automatyczna

0521 Czujnik deszczu

668 czarny 2

KCSW Tapicerka Sensatec/czarna

KC Tapicerka Sensatec

SW Czarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak szukałbym czegoś co chociaż ma normalne reflektory a nie tą biedę.

Pomyśl że kiedyś będziesz musiał to auto sprzedać i pójdzie za grosze.

 

Dlatego własnie założyłem ten temat, ponieważ nie siedzę w tym temacie tyle co Wy i nie wiem jak na to dokładnie patrzeć i czego się spodziewać. Dzięki wielkie za spostrzeżenia :wink:

Myślałem też nad tym samochodem, ale jak na diesel to trochę mały przebieg i po próbie sprawdzenia tego samochodu w cepiku wyskakuje jakiś błąd i nie za wiele informacji na jego temat mogę zgromadzić :? https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-2-0-184kmsportbezwypadkowyserwisasoautharman-kardonnaviled-ID6CQmng.html#bf5293021b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po takiej naprawie dużo komplikacji może wyjść w przyszłości i nie ma sensu pakować się w takiego gniota.

Możesz zlecić komuś znalezienie samochodu z danymi parametrami, która nie będzie miała dziwnych historii w Twoim budżecie, dla przykładu DRAY się specjalizuje w BMW pomaga tak szukać, przjrzyj sobie profil na FB:

https://www.facebook.com/bimmercheck/


Za 60 kołą masz prawo wymagać, a nie akceptować grzmota z obietincą naprawy "dla żony". :norty:


I jak Randall pisze - myśl też przyszłościowo, za kilka lat będziesz to sprzedawał, duże prawdopodobieństwo, że ktoś wpisze VIN i tafi tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takiej naprawie dużo komplikacji może wyjść w przyszłości i nie ma sensu pakować się w takiego gniota.

Możesz zlecić komuś znalezienie samochodu z danymi parametrami, która nie będzie miała dziwnych historii w Twoim budżecie, dla przykładu DRAY się specjalizuje w BMW pomaga tak szukać, przjrzyj sobie profil na FB:

https://www.facebook.com/bimmercheck/


Za 60 kołą masz prawo wymagać, a nie akceptować grzmota z obietincą naprawy "dla żony". :norty:


I jak Randall pisze - myśl też przyszłościowo, za kilka lat będziesz to sprzedawał, duże prawdopodobieństwo, że ktoś wpisze VIN i tafi tutaj.

 

Dziękuje kolego za pomoc. Powiem szczerze, że szukałem właśnie takiej firmy :) Korzystałeś może z jej usług, albo ktokolwiek z forum, jak to dokładnie wygląda pod względem gwarancji na znaleziony samochód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takiej naprawie dużo komplikacji może wyjść w przyszłości i nie ma sensu pakować się w takiego gniota.

Możesz zlecić komuś znalezienie samochodu z danymi parametrami, która nie będzie miała dziwnych historii w Twoim budżecie, dla przykładu DRAY się specjalizuje w BMW pomaga tak szukać, przjrzyj sobie profil na FB:

https://www.facebook.com/bimmercheck/


Za 60 kołą masz prawo wymagać, a nie akceptować grzmota z obietincą naprawy "dla żony". :norty:


I jak Randall pisze - myśl też przyszłościowo, za kilka lat będziesz to sprzedawał, duże prawdopodobieństwo, że ktoś wpisze VIN i tafi tutaj.

 

Dziękuje kolego za pomoc. Powiem szczerze, że szukałem właśnie takiej firmy :) Korzystałeś może z jej usług, albo ktokolwiek z forum, jak to dokładnie wygląda pod względem gwarancji na znaleziony samochód?

 

Ta firma udzieliła Ci odpowiedzi w tym wątku, sprawdź 3 posty wyżej ;)

Poszukaj trochę na forum to znajdziesz "kilka" opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hm... Na zdjęciach z USA nie ma VINu więc może sprzedawca "podłożył" inny samochód? W takim przypadku aż strach pomyśleć jak musiało być rozwalone to auto, że te zdjęcia miały zachęcić :roll:


Ta z USA nie ma też PDC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.