Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Podpowie ktoś jak przypisać profil kierowcy do kluczyka i jak stworzyć drugi i przypisać do niego drugi kluczyk?

Zainstaluj sobie aplikację bmw gdzie masz elektroniczą instrukcję obsługi pojazdu, tam jest to dokładnie opisane lub użyj papierowej instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co do opon to też mam pytanie. Jaki rozmiar opon założyć do felg 19" 8.5j (przódi tył)?? 225/40 czy może inne, chodzi o Michelin PS4S.

 

Proszszsz. Tutaj masz zalecane szerokości opon do rozmiaru felgi.


http://nakole.pl/warsztat/tabela-szerokosci-felgi-a-opony/


Jeśli chodzi ci o obliczenie obwodu koła po zmianach a to już inna tabelka.


https://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś jak przypisać profil kierowcy do kluczyka i jak stworzyć drugi i przypisać do niego drugi kluczyk?

 

Wszystko z poziomu menu iDrive, pozycja profile kierowcy.

Przypisujesz do jednego kierowcy kluczyk którym otworzyłeś auto, zamykasz auto.

Przychodzisz z drugim kluczykiem i robisz to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
czy ktoś z kolegów zajmujących się biznesem paliwowym lub transportowym wytłumaczy mi o co chodzi z tą ogromną różnicą w cenie między Dieslem a PB ,na niekorzyść Diesla ? - ponad 1,1 zł :shock: - w życiu jeszcze nie widziałem aż takiej różnicy w cenie , czy tak ma zostać ? pytam bo zaczynam się zastanawiać czy jest sens kupić - przy tych cenach paliwa - auto o podobnej mocy w Dieslu a nie w Pb ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
czy ktoś z kolegów zajmujących się biznesem paliwowym lub transportowym wytłumaczy mi o co chodzi z tą ogromną różnicą w cenie między Dieslem a PB ,na niekorzyść Diesla ? - ponad 1,1 zł :shock: - w życiu jeszcze nie widziałem aż takiej różnicy w cenie , czy tak ma zostać ? pytam bo zaczynam się zastanawiać czy jest sens kupić - przy tych cenach paliwa - auto o podobnej mocy w Dieslu a nie w Pb ?

A słyszałeś o google?


https://moto.pl/MotoPL/7,88389,28205306,olej-napedowy-o-zlotowke-drozszy-od-benzyny-z-czego-wynika.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest jakiś bullshit... Koszt produkcji 1l ON jest o 50 gr niższy niż PB. Nie chce mi się wierzyć, żeby czynnik popytowy miał wpływ na dysproporcję w cenie sięgającą aż 20%. Ciekawe, że poza granicami naszego pięknego kraju różnica pmiędzy PB i ON to zazwyczaj około 0,10 EUR (ok. 0,47 gr), przy cenach na poziomie 1,99 EUR za litr PB i 2,09 EUR za litr ON co daje różnicę na poziomie 5%, a biorąc pod uwagę wyższy VAT na paliwa za granicą tym bardziej wydaje się istnym kuriozum na rodzimym rynku. Ceny surowca są dla rafinerii w PL i innych krajach są na zbliżonym poziomie, pomijam fakt że zakupów surowca do produkcji dokonuje się na kilkumiesięcznych forwardach, więc obecnie przerabiana ropa mogła być zakontraktowana jeszcze przed wybuchem wojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

poza granicami naszego pięknego kraju różnica pmiędzy PB i ON to zazwyczaj około 0,10 EUR (ok. 0,47 gr), przy cenach na poziomie 1,99 EUR za litr PB i 2,09 EUR za litr ON co daje różnicę na poziomie 5%, a biorąc pod uwagę wyższy VAT na paliwa za granicą tym bardziej wydaje się istnym kuriozum na rodzimym rynku..

Dokładnie , to mi wygląda jedynie na kolejny tani chwyt z cyklu -jak skutecznie golić obywatela- , a on i tak wszystko łyknie z Googla , chyba że się mylę. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

To jest jakiś bullshit... Koszt produkcji 1l ON jest o 50 gr niższy niż PB. Nie chce mi się wierzyć, żeby czynnik popytowy miał wpływ na dysproporcję w cenie sięgającą aż 20%. Ciekawe, że poza granicami naszego pięknego kraju różnica pmiędzy PB i ON to zazwyczaj około 0,10 EUR (ok. 0,47 gr), przy cenach na poziomie 1,99 EUR za litr PB i 2,09 EUR za litr ON co daje różnicę na poziomie 5%, a biorąc pod uwagę wyższy VAT na paliwa za granicą tym bardziej wydaje się istnym kuriozum na rodzimym rynku. Ceny surowca są dla rafinerii w PL i innych krajach są na zbliżonym poziomie, pomijam fakt że zakupów surowca do produkcji dokonuje się na kilkumiesięcznych forwardach, więc obecnie przerabiana ropa mogła być zakontraktowana jeszcze przed wybuchem wojny.

 

W całej Europie diesel jest trochę droższy niż benzyna jednak u nas różnica jest wyjątkowo duża.

Faktycznie wynika to z popytu i braków magazynowych ale w przypadku Polski jest to zdecydowanie zbyt wysoka różnica. Zobaczysz wyniki Orlenu i lotosu za pierwszy kwartał to zrozumiesz gdzie są pieniądze kierowców.

Dodatkowo podczas gwałtownych podwyżek reagują natychmiast podnosząc cenę hurtową już na drugi dzień natomiast przy obniżkach rozkładają proces na kilka dni dodatkowo bardzo windując marżę hurtową.

Ich wyniki będą rekordowe.

Kilka lat temu import paliw został zablokowany praktycznie w całości.

W tej chwili na rynku hurtowym funkcjonuje tylko Orlen i Lotos przez co całkowicie mogą sterować rynkiem i cenami

Po połączeniu tych dwóch spółek będzie całkowity monopol.

Na pocieszenie powiem że w branży obserwowany jest bardzo duży spadek popytu w związku z czym cena Diesla będzie coraz bliższa PB..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś klapę otwieraną z nogi w touringu? Gdzie jest umiejscowiony czujnik, czy możliwe, że się ubrudził od użytkowania samochodu i nie działa?

 

Może moduł padł? U mnie pół roku po odbiorze z salonu przestało działać otwieranie nogą (w sedanie). Serwis naprawił na gwarancji. Podobno pierwszy taki przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem, żaden błąd nie wyskoczył, trochę słabo jak by 2 tygodnie po odbiorze przestał działać. Zanim będę dzwonił do aso to wole sam zweryfikować.

Nigdy mi się nie zdarzyło żeby czujnik był zabrudzony i nie działał, a nie raz miałem nieźle uświniony samochód.

Czujnik jest na środku, często ludzie machają nogą na boki i dlatego nie działa. Trzeba wykonać kopnięcie na wprost, jakbyś piłkę chciał kopnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś klapę otwieraną z nogi w touringu? Gdzie jest umiejscowiony czujnik, czy możliwe, że się ubrudził od użytkowania samochodu i nie działa?

Co prawda w f31, ale u mnie problem występuje zawsze jak jest mokro na dworze, nie ważne czy śnieg, czy deszcz wtedy nie działa... jak jest sucho to otwiera się za każdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo chcę zakonserwować tapicerkę w aucie tym środkiem COLOURLOCK do ekoskór (mam Sensatec Black) i moje pytanie czy trzeba jakoś specjalnie zabezpieczać białą nitkę w trakcie tego zabiegu. Ma ktoś jakieś doświadczenie w tego typu zabiegach?

 

Leciałem tym całą kierownicę, nie omijałem nici. Wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos montowal w ASO wideorejestratory ? Jaki koszt ?



Chce zalozyc wideo rejestrator, ladnie go schowac i wpiac sie w instalacje aby kable mi sie nie plątały i przy tym nie stracic gwarancji :mrgreen:


Ewentualnie czy moge zrobic to w formie bezpiecznika i wpiac sie pod wolne gniazdo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pod ręka link do strony gdzie sprawdza się status nowo zamówionego auta?

 

nie ma takiej strony, BMW oferuje sprawdzenie statusu online tylko dla USA

info tylko u dealera i nie ma sensu pytać wcześniej jak po 2-3 miesiacach od zamówienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak do Idrive dodać Spotify ? mam tylko przez AA, a co z natywnym ? w aplikacjach nie mam...

W Polsce nie da rady, musiałbyś podobno założyć konto w niemieckim connected drive by to dzialalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak do Idrive dodać Spotify ? mam tylko przez AA, a co z natywnym ? w aplikacjach nie mam...

W Polsce nie da rady, musiałbyś podobno założyć konto w niemieckim connected drive by to dzialalo.

OK dzięki, co raz bardziej zaczynam żałować tego zakupu. Składają się na to małe sprawy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.