Skocz do zawartości

Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc


adamjttk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Czy te buspasy to jakaś przewaga technologii BEV czy to jeden z kolejnych argumentów żeby pokazać petrolheadom ze się jest od nich lepszym?


Czy jak jeżdżę na Taxi 20letnim dieslem spełniającym normę Euro-0, to tez jestem technologicznie lepszy bo mogę jeździć buspasem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy my musimy coś ustalać? Samochód sportowy jest używany w sportach. Pokaz mi udział tesli w motorsporcie. Co do buspasow to ile procent ludzi mieszka w dużych miastach gdzie one wogole sa i ile procent dróg ma buspasy? Ja na drogach gdzie sa buspasy spędzam zero sekund w korkach bo w godzinach szczytu nie jeżdżę po dużych miastach to raz a dwa jest ich tak niewiele ze to kropla w morzu w stosunku do ilości drog w każdym mieście. Nawet gdybym musiał poruszać się po zakorkowanym mieście wybrałbym rower chociażby elektryczny czy tez motor. Znajomy ostatnio kupił sobie elektryczna riksze i wozi tak dwójkę dzieciaków do przedszkola.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

bmw nie ukrywa ze BEV nie nadaje sie do motorsportu, stad zapewne brak prawdziwej Mki. To tylko podstarzali wlasciciele albo pryszczata nastolatki mysla ze tesla to sportowy bolid bo potrafi dobrze na prostej przyspieszyc.


Z wikipedii:

 

Throughout its history, BMW cars and motorcycles have been successful in a range of motorsport activities. Apart from the factory efforts, many privateer teams enter BMW road cars in touring car racing. BMW also entered cars or provided engines in Formula One, Formula Two and sportscar racing. BMW is currently[when?] active in IMSA, the Isle of Man TT,[1] the North West 200, the Superbike World Championship and the Deutsche Tourenwagen Masters (German Touring Car Championship).


An outstanding role has been played by the 1,500 cc BMW M10 engine block.The four-cylinder started with modest 75 hp (56 kW) in 1961, became successful in touring cars, developed over 300 hp (224 kW) in 1970s Formula Two, and at the ripe age of a quarter century, produced almost twentyfold its original power in the 1986 turbocharged BMW M12/13/1, producing an outstanding 1400 hp. This engine became wideley regarded as one of the most powerful, if not the most, powerful engine in the history of Formula 1 as well as being the most powerful engine ever built by BMW. As the base of the BMW S14 engine of the original BMW M3, it collected many more wins.

 

tak w 1986 roku BMW potrafilo zrobic mocniejszy silnik od 3 silnikow w plaid :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1400KM w motorsporcie nie ma odniesienia do 1000 w Plaidzie, głównie dlatego, że Plaid zrobi 100-300tys km zanim się popsuje, a 1400KM silnik z formuły rozpada się po 1-3 wyścigach ;)

Zresztą emisje spalin też swoje robią, bo BMW M5 E34 w 1988 mieliśmy z 3.5l wyciągnięte 315KM, a 20lat później N54 wyciągało ledwie 306KM z twinturbo z minimalnie mniejszej pojemności, to jaki sens tego turbo był? :D


Co do M-Town, gadałem ostatnio z kumplem odnośnie ścigania się na torach w PL i w ogóle, tak naprawdę M-Town istnieje i nazywa się Nurburgring ;) Żaden tor i żadne miasto nie ma takiej ogromnej infrastruktury dookoła toru, tylu hoteli i restauracji tylko dla petrolheadów no i tak fajnego klimatu, gdzie w nocy można mieć otwarte okno w pokoju i nie usłyszeć debili upalających gumę, a w dzień można minąć na drodze więcej M3 niż wszystkich pozostałych serii 3 razem wziętych.


Dlatego większą wartość wyciągam z rozmowy z ludźmi na torze, niż tutaj na forum, bo widzę czym przyjeżdżają i jakie mają doświadczenie :D No ale muszę tu wchodzić, żeby szerzyć inny punkt widzenia w temacie Adama :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja jednak uwazam, ze przy dzisiejszym rozwoju technologicznym danie ludziom 1000-2000hp w ICE to zaden problem. Nikt tego nie robi z kilku powodow. Chociazby lepiej ze wzgledow biznesowych dozowac klientom coraz wiecej mocy co generacje jak kroplowke coby przekonac ich do zakupu nowego modelu. Poza tym im wiecej mocy tym wyzsza cena co jest kolejnym powodem zeby siegnac glebiej do kieszeni. Nieraz jest tak ze silnik jest identyczny a rozni sie jedynie soft z mapa silnika. Jesli wylozyli by wszystkie karty i od razu dali maks to co by cie sklonijlo do zakupu nowego modelu? W kazdej branzy rozwoj w pewnym momencie dochodzi do sciany i jedynie co sie zmienia to nic nie znaczace cyferki. 2 lata temu czytalismy tutaj o jakis przewagach technologicznych tesli a dzis praktycznie kazdy producent ma w ofercie elektryki o podobnym zasiegu/osiagach. Tylko niech ktos tu z plaidem nie wyskakuje bo w pare dni 3 letni juz taycan turbo s pobil jego rekord na Nurburgingu.https://newsroom.porsche.com/en/2022/products/porsche-taycan-turbo-s-with-performance-kit-record-lap-nuerburgring-germany-29307.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To tylko podstarzali wlasciciele albo pryszczata nastolatki mysla ze tesla to sportowy bolid bo potrafi dobrze na prostej przyspieszyc.

Sa tacy co sie ciesza z przyspieszenia na prostej (wystarczy do usmiechu na twarzy z rana), sa tez tacy co sie ciesza ze "sciagania" sie Warszawa-Mielno :norty:

Standardowo klienci glosuja portfelem :cool2:

 

Dlatego większą wartość wyciągam z rozmowy z ludźmi na torze, niż tutaj na forum, bo widzę czym przyjeżdżają i jakie mają doświadczenie :D No ale muszę tu wchodzić, żeby szerzyć inny punkt widzenia w temacie Adama :D

Slawomir, zawsze jestes tu mile widziany, z przyjemnoscia sie slucha Twojego punktu widzenia na motoryzacje :cool2:

Szkoda tylko, ze tak malo fotek wrzucasz i ciekawostek np z toru, Twoj garaz az sie prosi o wiecej fame'u :twisted:

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sa tacy co sie ciesza z przyspieszenia na prostej (wystarczy do usmiechu na twarzy z rana), sa tez tacy co sie ciesza ze "sciagania" sie Warszawa-Mielno :norty:

Standardowo klienci glosuja portfelem :cool2:

 

Tu 100 procent zgoda. Dodaj do tego ze kazdy jezdzi w innych warunkach czy ma inny styl jazdy. Sa ludzie ktorzy na codzien wogole nie jezdza autem. Jedynie co raz w tygodniu na wieksze zakupy i wyjazdy weekendowo wakacyjne, sa tacy co dziennie robia maks 10km a sa tez tacy co musza jezdzic codziennie 100km w jedna strone. Dlatego uwazam, ze kazda technologia bedzie miala swoich zwolennikow i przeciwnikow. Ja np niezbyt mam warunki do dynamicznej jazdy\przyspieszenia, bo jak juz wyjezdzam na miasto to musze sie wlec za jakims zamulaczem 30km/h albo jakims traktorem czy tez koparka. Spod domu tez niebardzo moge dynamicznie przyspieszyc zeby przypadkiem sasiadki wychodzacej z domu obok nie wkleic w asfalt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi buspasami to spokojnie, jeszcze max 3 lata będa mogły elektryki w PL jeżdzić. Dajmy im się wyszaleć. Znikną przywileje razem z dopłatami i zobaczymy jak to będzie wtedy w równej walce.

Z tym 160km/h na autostradzie w Polsce to spokojnie, jeszcze max 3 lata będzie można tak jeździć bez mandatów w PL. Dajmy im się wyszaleć. Znikną przywileje stania ponad prawem razem z cywilizowaniem się społeczeństwa.

 

Czy my musimy coś ustalać? Samochód sportowy jest używany w sportach.

Masz może listę tych sportów kwalifikowanych?

 

Co do buspasow to ile procent ludzi mieszka w dużych miastach gdzie one wogole sa i ile procent dróg ma buspasy?

Pewnie dotyczy to więcej ludzi, niż tych mieszkających koło autostrady lub skaczących do Chorwacji bez postoju.

Edytowane przez Filip13
Radość z jazdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Najtansza wersja RWD Tesli model 3 wlasnie podrozala o kolejne 15k PLN (od grudnia zeszlego roku to juz bedzie 60k PLN, ~30%)

To chyba tyle w temacie braku zainteresowania BEV czy Teslami.

W sumie przy cenie 8 PLN za litr diesla czy raczej blizej 9-10 PLN/l w Europie niczego innego nie mozna sie bylo spodziewac.

Wypozyczalnie aut kupujace setkami tysiecy TM3 rowniez dorzucily swoj kamyk do ogrodka.


Tanio to juz bylo jak to mowi klasyk.


52442496862_72c7aee166_o.jpg

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chyba problem jednak lezy nieco gdzie indziej: https://www.theguardian.com/technology/2022/oct/19/tesla-quarterly-revenue-elon-musk popyt slabnie, dochod ponizej oczekiwanego chca zgolic jeleni, Tak wogole kto kupi tego gniotka w tej cenie kiedy za 15k wiecej jest model y? Edytowane przez słonik40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dolar mocno sie umacnia do europejskich walut, aute te ida od Chinczyka\zyski spadaja wiec sie ratuja coby akcje tesli nie zaczely szorowac dna jak do ludzi dotrze ze Elon to bajkopisarz. Mnie to ciekawi jak czuja sie i co mysla ludzie ubrani w akcje kupione na gorce kiedy teraz sa 50% tansze. Zrobili interes zycia :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dlatego większą wartość wyciągam z rozmowy z ludźmi na torze, niż tutaj na forum, bo widzę czym przyjeżdżają i jakie mają doświadczenie :D No ale muszę tu wchodzić, żeby szerzyć inny punkt widzenia w temacie Adama :D

Slawomir, zawsze jestes tu mile widziany, z przyjemnoscia sie slucha Twojego punktu widzenia na motoryzacje :cool2:

Szkoda tylko, ze tak malo fotek wrzucasz i ciekawostek np z toru, Twoj garaz az sie prosi o wiecej fame'u :twisted:

 

Zgadzam się w 100% z Adamem :) Mnie np ciekawi jak wygląda kwestia stłuczek czy wypadków na Nürburgring. Przykładowo przyjeżdża ktoś Porsche za 1m i ma kraksę. Czy jakiekolwiek ubezpieczenie wtedy działa? Teoretycznie nie bierze udziału w wyścigach, jest na drodze publicznej (taki status ma podobno ten tor). Sam byłem kilka razy na torach w Polsce motocyklem i kilka razy samochodem i za każdym razem słyszałem, że jak jakaś stłuczka będzie to "każdy dogaduje się prywatnie", bo nie działa ubezpieczenie.


A może udałoby się na Nürburgring rozwiązać spór czy TM3P i M2 to auta sportowe porównując czasy przejazdu. Jako handicap dla tej "lepszej technologii z przyszłości" do czasu nie będziemy wliczać czasów ładowania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niby takie tanie to ladowanie w domu, takie bezproblemowe a tymczasem kaufland ustowo, darmowa ładowarka

 

Czekałam półtorej godziny aż Pan Adam z Porsche Taycan, skończy 2 sesje ładowania, ponieważ mówił, że wtedy zwolni ładowarkę, ale po tym czasie przyjechał tylko po to żeby zacząć 3 sesję. Podobno i tak mi ustąpił, bo miał w planie dalej zajmować ładowarkę i ładować kolejne auta... Po ograniczeniu prędkości ładowania radzę brać pod uwagę takich użytkowników, bo ja naiwnie liczyłam na trochę empatii i życzliwości. Nie pozdrawiam Pana...

 

:mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Darmowe kWh zupelnie jak darmowy karp przed wigilia - wyzwalaja najlepsze cechy wsrod Polakow, niewazne czy to Taycan czy Tesla :norty:

Jak to Slawomir kiedys powiedzial - jego roboczogodzina musi byc malo warta (no chyba ze kod w miedzy czasie kompilowal :P)


Na kryzys nie ma rady :norty:

1401205855_by_Czarn0Bialy.jpg?1401236652

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nadzieja, BMW w natarciu :cool2:

ctevfrZ.jpg

Zabawna sytuacja. Żona pojechała do rodziny (większe grono), miasto powiatowe, 128k ludności w powiecie, powiat "wiejski" to pewnie z 80% mieszka w domach.

No i padło pytanie - dlaczego ma zielone tablice? :mrgreen:

Jest dobrze, ta elektromobilność pędzi u nas jak Pendolino :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darmowe kWh zupelnie jak darmowy karp przed wigilia - wyzwalaja najlepsze cechy wsrod Polakow, niewazne czy to Taycan czy Tesla :norty:

Jak to Slawomir kiedys powiedzial - jego roboczogodzina musi byc malo warta (no chyba ze kod w miedzy czasie kompilowal :P)


Na kryzys nie ma rady :norty:

1401205855_by_Czarn0Bialy.jpg?1401236652

Zaiste bardzo prymitywne wnioski, nie zaskakujesz :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ale o co caman? sam robie zakupy w biedronce. Najwiekszy sklep w najblizszej okolicy z najwiekszym asortymentem oraz bardzo duzym ruchem co gwarantuje rotacje i swiezosc produktow :D najlepsza sa te japonki :D Sam mam znajomego co ma auto prawie za banie a ubiera sie jak bezdomny :D


Zreszta stroj nie swiadczy o zawartosci portfela. Wystarczy popatrzec na ludzi pracujacych w offshopre wracajacych z roboty na lotniskach. zarabiaja po 10-20 tysiecy dolarow na miesiac. Porwane koszulki, wymiete ciuchy. PRzewaznie kazdy z nich ma karte z darmowym wejsciem do niemal kazdego business lounge na niemal wszystkich lotniskach. Mina gosci w drogich gajerkach po wparowaniu takiej holoty na drogie/darmowe drinki do takiego business lounge bezcenna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zaiste bardzo prymitywne wnioski, nie zaskakujesz :cool2:

Nudzisz mnie chlopie :roll:

Twoje malkontenctwo widze ~tak


comment_TCrhFt94w92NvxLGjlFzPJ9339b8vBsQ.jpg

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.