Skocz do zawartości

Zbyt niski poziom oleju - G20 330i


CamillooS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Dzisiaj przy przebiegu około 22 tys. km pokazał się komunikat, że poziom oleju jest zbyt niski i należy dolać 1 litr.

Pomiar komputerowy pokazuje w okolicy minimum.

Czy mam się czym martwić czy to normalny ubytek po takim przebiegu?

Czy pakiet service inclusive obejmuje takie dolanie oleju, lub czy mogę pojechać na wcześniejszy przegląd, który zaplanowany jest przy 30 tys?

Jeśli nie obejmuje to jaki olej powinienem dolać?


Z góry dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/g20-330i-lim/repair-manuals/00-maintenance-general-note/00-07-operating-fluids/2v3QS5F


Uszkodzenie filtra cząstek stałych benzyny.

Pojazdy wyposażone w filtr cząstek stałych benzyny mogą być eksploatowane wyłącznie z olejem silnikowym o niskiej zawartości popiołu.

Używaj olejów silnikowych BMW Longlife-04 , BMW Longlife-12 FE lub BMW Longlife-17 FE + lub olejów silnikowych zatwierdzonych przez BMW, spełniających tylko te same specyfikacje.

Więcej informacji: przegląd zatwierdzonych olejów silnikowych do silników BMW Group.


https://www.newtis.info/tisv2/a/en/g20-330i-lim/repair-manuals/00-maintenance-general-note/00-00-maintenance/1PSryV8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak można jeździć 22tyś na oleju gdzie już po 2tyś jest opiłków od groma w nowym lub remontowanym silniku, zużycie oleju wzięło się teraz właśnie od tego że ten olej to już bardziej czarna woda niż olej, dlatego też wcześniej póki miał jeszcze właściwości smarne TBN https://pl.wikipedia.org/wiki/Liczba_zasadowa nie było zużycia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubytek litra oleju po 22 000 km to nic nadzwyczajnego nawet to normalne , tylko szkoda że pierwszej wymiany nie zrobiłeś po max 10 000 km a nawet wcześniej, dla silnika było by to swietne. Ja olej wymieniam po około 25 000 km i jest to castrol 5w30 tak jak zaleca producent i też od wymiany do wymiany dolewam litr oleju. Wymień olej jak najszybciej i ciesz się jazdą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool2:


Ja zawsze wymieniam między 15 a 20 tys km, dotarciowy serwis przy ok 3 tys. Robiłem.


W innych silnikach benzynowych musiałem robić dolewki (nawet 1l na 5 tys, ale to starsze konstrukcje były), jeśli mój będzie brał tyle oleju co Twój, to uznam to za bardzo dobry wynik, bo będzie to oznaczało, że między wymianami nie będę robił dolewek. Elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

330i z lutego 2021, Pojawił się u mnie komunikat: "Poziom oleju silnikowego poniżej minimum. Natychmiast dolej litr oleju."


olej jest jeszcze fabryczny, jak upewnić się jaki dolać? Pod maską nie znalazłem żadnej zawieszki.


na forum piszą, że 0w30-LL04 - wolę mieć pewność, bo chciałbym na tym dojechać jeszcze ~3,5k km do serwisowej całkowitej wymiany w ramach pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

B48 z filtrem cząstek stałych benzyny


- norma oleju zalecanego

BMW Longlife-17 FE+ ( 0W20 )

- norma oleju dopuszczonego

BMW Longlife-04 ( 0W30 , 5W30 , 5W40 )

BMW Longlife-12 FE ( 0W30 )



Jeśli nie wiesz jaki olej jest zalany w twoim BMW to zadzwoń do serwisu i poproś o informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW G20 330i odbiór czerwiec 2020.

Pojazd po przejechaniu 1580km - pierwsza wymiana oleju i filtra w ASO . Zalano 5W30 LL4.

Pojazd po przejechaniu 13483km - druga wymiana oleju i filtra 5W30 LL4 w butelkach po 1litr poza ASO na oryginalnym wkładzie filtra i oleju.

Pojazd po przejechaniu 25255km - trzecia wymiana oleju i filtra w ASO . Zalano 5W30 LL4.

Pojazd po przejechaniu 35350km - czwarta wymiana oleju i filtra , poza ASO. Ori wkład i oliwa 5W30 LL4.


Autko ma obecnie niecałe 39tysięcy.

Skracam interwał między 8000-10000tysięcy.

Parę tras po 600km. Gównie dojazdy do pracy po 20-30km w jedną stronę gdzie 66% to obwodnica z prędkością 100-120km/h i troszkę osiedlówek.

Kontrola temperatury oliwy na licznikach sportowych. Jak temp to 100 stopni, ogień.


Auto nie spaliło grama oleju - zero ubytku na elektro bagnecie. Pomiary robione na postoju w każdy piątek na koniec tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 31.08.2022 o 22:23, Karonball napisał(a):

BMW G20 330i odbiór czerwiec 2020.

Pojazd po przejechaniu 1580km - pierwsza wymiana oleju i filtra w ASO . Zalano 5W30 LL4.

Pojazd po przejechaniu 13483km - druga wymiana oleju i filtra 5W30 LL4 w butelkach po 1litr poza ASO na oryginalnym wkładzie filtra i oleju.

Pojazd po przejechaniu 25255km - trzecia wymiana oleju i filtra w ASO . Zalano 5W30 LL4.

Pojazd po przejechaniu 35350km - czwarta wymiana oleju i filtra , poza ASO. Ori wkład i oliwa 5W30 LL4.

Mam ten sam silnik, chciałbym zlać olej po tzw. dotarciu przy około 1000-1500km. Mam zaplecze warsztatowe, także mogę taki serwis zrobić samemu. Czy ASO wpisuje w cyfrową książkę samochodu nadprogramowe przeglądy? W instrukcji obsługi zalecany olej to 0W20, a nie 5W30. Czy zastosować 0W20? Ponieważ również mam zamiar wymieniać max po 10000km, więc może warto kupić coś innego niż LL, a jeżeli tak, to w jakiej specyfikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Karonball a mogę cię prosić o instrukcję pomiaru oleju na tym elektro bagnecie? Chętnie sprawdzę. 

Ja wymieniam co 10 tyś. i nie ma problemu. Chyba nawet ktoś już pisał że po 2k km sprawdzał olej i opiłków jak na lekarstwo biorąc pod uwagę spokojną jazdę. Problem pojawia się później. Optymalnie więc max do 10 tyś.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.