Skocz do zawartości

Wymiana łożysk kół przednich w xdrive


Saico

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Cześć,


czy ktoś z Was wymieniał łożyska z przodu w E90 xdrive? Jak popatrzyłem sobie w newtis to wg BMW trzeba mieć pierdyliard specjalnych narzędzi żeby się za to wziąć.

Najbardziej martwi mnie kwestia wysunięcia i ponownego wsunięcia półosi. Na e90post wiele pare osób pisało, że musiało wymieniać półoś bo stara nie chciała wejść/wyjść i zniszczyli gwint. BMW zaleca oczywiście specjalne narzędzie do tego.


Rzeczywiście jest tak ciężko? Będę wdzięczny za rady jeśli ktoś robił u siebie w xdrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
80-100 zł wymiana łozyska u mechanika

Pomyliłeś chyba świeta-prima a prylis jest na wielkanoc...

do mechanika i tak rzadko kiedy zabieram narzędzia

Jak posiadasz dobre narzedzia to moge Ci pomuc to wymienić-masz dostep do prasy źeby wymienić łoźysko?

Czy coś oprucz wybicia półosi Cie blokuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Popatrzcie proszę na tytuł, napisałem przeciez xdrive. Więc prasa potrzebna. I nie będzie to kosztowoło 100 zł u mechanika.


Kotlin, tak mam prasę i samą wymianą łożyska sobie poradzę. Obawiam się tylko wprowadzenia półosi z powrotem do piasty. Z tego co wiem stare gwinty na półosiach nie wytrzymują wybijania a potem wciągania przez nakrętkę i jest duży problem. Stąd pytanie czy ktoś już tak robił i może potwierdzić lub zaprzeczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pytałem o prase bo pisales o wymianie lozysk,jesli chcesz podmienic cała piaste to oczywisie prasa jest zbedna.

W zadnym aucie gdzie przegób jest ciasny gwint nie wytrzyma , ale jak sie wie jak wybić a przy montazu wbić to nie ma problemu-gdyby warsztat chciał miec sciagacze do wszystkiego i do wszystkich aut to by potrzebował sejf na narzedzia...

Wrzuć foto piasty to Ci powiem jak to uderzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak "zasiedziała jest półoś" + czas i kilometry :mrgreen: ....... raz jest lepiej a raz niestety gorzej i ściągacze kwiczą :D .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spróbował bym tak, odkręcił i zdjął koło, poluzował nakrętkę na półosi ale nie odkręcał tylko zostawił ze 2mm luzu między nią, a piastą. Teraz założył koło i opuścił na tyle na lewarku tak żeby się oparło na podłożu i zablokowało/usztywniło. Teraz bierzesz metalowy walec o średnicy mniejszej niż wewnętrzna nakrętki, przystawiasz do osi i walisz z młota /z wyczuciem/ Im większa masa własna walca tym lepiej. W ten sposób nie uszkodzisz gwintu i nie wepchniesz do piasty ośki uszkadzając krzyżaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Wymieniłem te łożyska osobiście więc info dla potomnych.

Da się to zrobić bez specjalnych narzędzi ale potrzebna jest praska. Ja mam zrobioną samodzielnie z podnośnika hydraulicznego.


Trzeba wymontować zwrotnice czyli rozpiąć wszystkie wahacze, końcówki drążków i amortyzator. Do tego czujnik ABS który siedzi twardo.


Do wypchania półosi wykorzystałem flanszę starej tarczy hamulcowej na której zaparłem duży ściągacz. Samo walenie młotem nic nie dawało, dopiero połączenie ściągacza i młota zachęciło ją do wyjścia. :D


Łożyska wyprasowane i wprasowane na prasie. Trzeba umiejętnie podpierać, najlepiej starym łożyskiem, żeby nie zniszczyć nowych.


Przed wprowadzeniem półosi z powrotem trzeba dobrze oczyścić wielowypust i wieloklin bo są ciasno pasowane.


Sporo roboty ale warto, w aucie jest dużo ciszej, szczególnie w zakrętach i przy hamowaniu. Po 15 latach i 280 tys. km te łożyska prosiły się o wymianę. Przy okazji wymieniłem dwa wahacze bo jak były na wierzchu to widać było zużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.