Skocz do zawartości

x5 3.0d buczenie, wysokie spalanie


pluskwa9

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem x5 e53 z 3.0d 184KM. samochod przyzwoicie przyspiesza, silnik bardzo ladnie pracuje na wolnych i bardzo cicho. podczas przyspieszenia slychac w kabinie buczenie, taki basowy dzwiek, jakby go troche blokowalo. spalanie w trasie przy 120km/h 9.5l. ciezko utrzymac ekonomizer ponizej 10 przy tej predkosci. w miescie dotykajac lekko gazu, poprostu toczenie sie, spalanie 17l.

na komputezrze brak bledow, wtryskiwacze ok, wyczyscilem EGR. moze ktos mial podobnie z tym basowym dzwiekiem i podpowie gdzie zaczac szukac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie masz normalne

co do buczenia to może kolektor wydechowy pęknięty,u mnie tak buczało szczególnie przy ostrym bucie

 


Żarty sobie robisz z tym spalaniem w mieście? Tyle to mi 4.4 spala benzyny, jak na disla spalanie olbrzymie (w mieście oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowe spalanie o niczym nie świadczy. Czy to będzie 25 czy 40 litrów, to niewiele da się z tego wywnioskować.


Tan ekonomizer w BMW jest specyficzną ciekawostką, ot wskazówka, która coś tam pokazuje. Mieszkam w bardziej pofałdowanym terenie i u mnie ta wskazówka w większości lata pomiędzy zero a max. Nawet na autostradzie trudno ją utrzymać w stałym położeniu. No może na tempomacie jak jest kawałek prostej i płaskiej drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo masz coś spier...

Jak już mówiłem u mnie wciąga 17l pb w koło komina przy normalnej jeździe , autostrada do 120/h 12-13l.

Zakładać należy że sprawny disel powinien spalić przy tych wartościach około 4-5l mniej gnoju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w mieście wychodziło 16l/100km, zrobiłem wtryski (wszystkie 6 na raz) i nagle spalanie średnie zeszło do 13,5-14l. Korekty były w miarę ok, przed samą regeneracją nie sprawdzałem (przy bucie było już za mną ciemno), 10k kilometrów wcześniej korekty były około 2%.
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.