Skocz do zawartości

Silesia - E93 335i


Kobielczak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Jest... październik, ja w sumie - dopiero dzisiaj postanowiłem napisać post na forum.


Grupę śledzę od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz pojawiają się pierwsze moje posty.


W dużym skrócie - przez całe życie - byłem fanem włoskiej motoryzacji. Logo Alfy Romeo mam wyryte w sercu.

Z początkiem roku - w kwietniu - zakupiłem auto: BMW E93 - 335i w manualu z 2007 roku, tylko z napędem na tylną oś.

Czym się kierowałem? Chciałem auto 3-drzwiowe, z turbo. Wybór padł na E93 :)


Od momentu zakupu - auto.. stało prawie 3 miesiące u mojego przyjaciela, który zajął się autkiem.


W dniu zakupu auto miało około 180 tys przebiegu. Od lipca - kiedy normalnie zacząłem użytkować autko - przybyło ~ 5 tys km.


Zacznijmy od początku, chwaląc się zdjęciami.


Po zakupie samochodu, autko wylądowało jak już wspomniałem u kolegi który:


- Wymienił komplet hamulców (tarcze i klocki - przód / tył)

- Zamontowany Blow-off

- Zamontowany Catch Oil Tank

- Nowe płyny, filtry

- 6x NOWE wtryski

- 2x regeneracja turbo

- większy intercooler

- program

- wymiana sprzęgła - kevlar + nowy 2mas

- nowe wahacze z przodu z M'ki

- nowe gumy

- sprawdzony napęd (wał, luzy)

- nowe panewki silnikowe

- regeneracja lamp, zaciskow, tłoczków...

- zamontowane radio z androidem - z gps, kamerą cofania jak i DVR, internet... wifi... wodotryski :)

- nowe opony letnie

- i wiele.. wiele innych rzeczy..


Koszt samego serwisu to ponad 15 tys pln.


Aktualnie autko ma około 400km.

300 km/h - osiągnie bez problemu, limiter ściągnięty

Przyspieszenie do 100km/h na suchym - zejdę poniżej 4 sekund.


Poniżej zamieszczam trochę zdjęć z okresu "napraw", oraz z tego - jak autko wygląda obecnie :)


ei4refosfpr3_t.jpg


8q3i8gkffeda_t.jpg


rkrtxab4z16r_t.jpg


ftxywphesmpn_t.jpg


osuec04tw6sg_t.jpg


oumw9h258m8p_t.jpg


hzmrv6okdfua_t.jpg


a988tzb286sj_t.jpg


pahf2infn6g9_t.jpg


nhvvg9kpjbv3_t.jpg



A aktualnie... autko wygląda tak...


0gp1fzsv4eqn_t.jpg


vqghbm42dx13_t.jpg


m6sn5em2jxxz_t.jpg






Dziękuje bardzo za komentarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Fajna, mało tu ostatnio cabrio :)

Sporo zainwestowałeś już w hamulce ale te z 335 ogólnie są średnie do szybkiej jazdy, uważaj zwłaszcza na mokrym bo potrafią przez sekundę nie robić nic jeżeli są mokre i wychłodzone.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V-max to.. na niemieckiej autostradzie wg GPS z telefonu + GPS radia


Co do przyspieszenia - to jakieś śmieszne aplikacje w telefonie i pomiar stoperem.

Oczywiście to +/- bo nie przykładam do tego dużej wagi - ważne, że dobrze się śmiga :)


A co do serwisu - to póki co... zobaczymy na ile wystarczy =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum :)

Ponizej 4s 0-100 ooj moze byc ciezko, poki nie dostane dowodow to nie uwierze w spekulacje :P

Z jakich okolic jestes ?

 

N55 335i xdrive .. MHD (2+map) , 7.5" intercooler, charge pipes, downpipes, opony michelin pilot sport PS2 .... 4 sek od 0 do 100km/h.... prędkość maksymalna ponad 310 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum :)

Ponizej 4s 0-100 ooj moze byc ciezko, poki nie dostane dowodow to nie uwierze w spekulacje :P

Z jakich okolic jestes ?

 

No siema =)


Nie wiem czy ciężko, tak jak pisałem - mało konkretne mam dania - ale na pewno auto... jedzie =)


Ja jestem z okolic Katowic.


Co do panewek, to były w... normalnym stanie... wg mechanika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Hej!


Kolejny dzień = kolejna aktualizacja :)


Zrobiłem nowe zakupy na zimę:


- Przewody hamulcowe (6 sztuk) - w stalowym oplocie


- Amortyzatory Koni Street


- Zakup wydajniejszej chłodnicy oleju (nie wiem czy dokładam drugą czy wrzucam to w miejsce starej)


- Zamówiłem wydech końcowy + przepustnice (sterowane z pilota) - w MG Motosport.



Mam do Was pytanie.


Polecono mi również zakup rury Down-pipe.

Ponoć wrzuca to się zamiast katalizatorów, następnie programuje - Koduje, żeby wyłączyć sondy lambda.


Czy to coś daje?

Czy to może wpłynąć źle na auto - walić błędami itp?

Auto może więcej palić przez brak katów?


Dziękuje!: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie porobione autko :) Wrzuć więcej zdjęć z zewnątrz i koniecznie środek jak wygląda! :wink: Bardzo dużo pracy i pieniędzy wsadzone w auto :cool2: Nie wkurza Cię napęd xdrive? :)

Wrzuć jakiś filmik po zamontowaniu wydechu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Downpipe drastycznie zmienia dźwięk ale na plus, obowiązkowo musisz wrzucić :) tym bardziej jak przepustnica bedzie z tyłu to będzie darło jape konkretnie. Sondy tuner musi Ci usunąć albo program od mhd wgrać, błędów żadnychy nie będzie wtedy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wkurza Cię napęd xdrive? :)

Wrzuć jakiś filmik po zamontowaniu wydechu :D

 


yy... ja nie mam xDrive... :)

Mam napęd tylko na tył :)


A co do wnętrza - wnętrze jak wnętrze...

Fotele w pełnej elektryce - nie ma co się chwalić bo fotel kierowcy... trochę mi zafarbował od.. jeansów...

Oprócz serii to jest włożone radio z androidem + 2 kamerki.



Podsumowując plany na najbliższe tygodnie. bo pojawiły się pytania na PRIV (co prawda mężczyźni o kasie nie rozmawiają no ale... :D :D ):


- Schować auto do garażu na zimę ;)

- Zamontować końcowy wydech + przepustnicę z pilota MG Motosport (5k pln)

- Zamontować downpipe + wykodować tylną sondę, żeby nie waliło błędami (1,2k)

- Wymiana amorków na Koni Street. Sprężyny zostają seria (1,2k)

- Wymiana przewodów hamulcowych (0,5k)

- Montaż drugiej "sportowej" chłodnicy oleju lub wymiana za ori (0,8k)

- Olej Motul 5w40 + filtry


A po tych wszystkich zabiegach.... - pewnie na nowo strojenie i pewnie znowu jakieś 1,5k....



Hamulce - tarcze i klocki zostają - komplet został założony nowy w maju 2019, a przejechały z 5tys km.

Opony - zostają na lato - również kupione w maju 2019 i na jeden jeszcze sezon powinny wytrzymać - to jakieś Fuldy "sportowe"... ;) 255 i 225 / 19r



PS: Szukam sponsora lub sponsorki...!!! :D Mogę w zamian udostępnić autko... do... mycia.. :cry2: :cry2: :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo usuniecie sond wyniesie Cie wiecej niz caly pakiet mhd wg cen co piszesz, a mhd zalatwisz wszystko, sondy, mapy itd ;) a mozesz na biezaco regulowac burble z wydechu czy chociazby coolant target, gdzie na upalne dni lepiej zmienic otwarcie termostatow i chlodniejsza temp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - zimą.. nie jeżdżę :)


To znaczy... nie mam zimówek.... więc... zależy od pogody ;)



Wracając do tematu MHD.


Auto "odbiorę" gotowę w lutym, jak uda mi się wszystko pozamykać.

To znaczy - mechanikę zrobię wraz z kolegą, który planowo też ma wykodować sondę i wsadzić DP.

Potem oddaje auto do niezależnego "serwisu" gdzie mi auto zestroją i na nowo wgrają mapę


MHD....

Nie znam się na tyle by modyfikować mapy i tak dalej :)

Fajnie - bo poogladałem trochę na youtube i widzię jak to działa.

Fajnie ustawić sobie pierdzenie z wydechu i różne inne - ale.. "nie chce nic popsuć"... a nie mam doświadczenia z takimi gadgetami.

Znając mnie - i moje szczęscie to przy przesuwaniu paska mocy pierdzenia wydechu, to wywalą mi poduszki powietrzne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mhd nic nie modyfikujesz pod wzgledem map, jedynie kilka rzeczy jak burble, ktore mozesz ustawic na mega strzaly albo calkowicie wylaczyc. Ustawienia soft na daily jak najbardziej, hard niektorzy jezdza po 20kkm i tez nic sie nie stalo do tej pory - ale nie jest to zalecane przez mhd :) nic w tym trudnego, nie masz tam mozliwosci zmian takich abys cokolwiek uszkodzil, do tego jest pelny opis w pdf co z czym i jak :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 km/h - osiągnie bez problemu, limiter ściągnięty

Przyspieszenie do 100km/h na suchym - zejdę poniżej 4 sekund.

Rozumiem, że sie jarasz nowym autem, ale te Twoje cyferki niestety są wyssane z palca :)

Ani 300 nie poleci a i raczej poniżej 5s nie zejdzie a gdzie dopiero 4 :duh:


Co do MHD to chłopaki maja bardzo dobrze rozpracowany silnik n54 i osobiście polecam, ale kwestie "pops and bangs" lepiej sobie odpuścić. Brzmi tragicznie i niezdrowe dla turbin.


Powodzenia w modach :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 km/h - osiągnie bez problemu, limiter ściągnięty

Przyspieszenie do 100km/h na suchym - zejdę poniżej 4 sekund.

Rozumiem, że sie jarasz nowym autem, ale te Twoje cyferki niestety są wyssane z palca :)

Ani 300 nie poleci a i raczej poniżej 5s nie zejdzie a gdzie dopiero 4 :duh:


Co do MHD to chłopaki maja bardzo dobrze rozpracowany silnik n54 i osobiście polecam, ale kwestie "pops and bangs" lepiej sobie odpuścić. Brzmi tragicznie i niezdrowe dla turbin.


Powodzenia w modach :cool2:

 

SkibaBMW - po pierwsze - zachęcam do przeczytania CAŁEGO TEMATU. Od początku, a nie wybrane słowa czy zdania.

Nigdzie nie napisałem - że moje wyniki są "udokumentowane".

Jakbyś nie miał problemu z czytaniem ze zrozumieniem (czego uczą w szkole podstawowej) - to przeczytałbyś - że to wszystko jest "na oko" - odnośnie przyspieszenia. Nie napisałem - że mam na to papier czy coś innego. Mam jedynie pomiar z hamowni ;)

Co do prędkości to TAK - przekroczę 300km/h. Tutaj nie ma problemów z dokumentacją przez GPS przez dwa niezależne urządzenia. Na liczniku nie polegam.


MHD - nie będę inwestował w to.

W pewnym momencie byłem bliski jednak.. to już jest zbyt duży bajer.

"Pops and bangs" - niby mozna przez MHD ustawiac wartości - ale sami piszecie "ze lepiej odpuścic" - wiec.. gdzie tu jest bezpieczenstwo grzebania w sofcie auta przez nowicjusza?

Skoro ta opcja jest dostepna, a jest niezbyt zdrowa - to co w takim razie inne funkcje mogą namieszać :)


Finalnie - w lutym dogadany jestem na strojenie auta, już po wszystkich modyfikacjach.


PS: Nie.. nie jestem zajarany BMW. Tak - jest fajne.. ale w moim doświadczeniu - figurują inne auta - które miałem okazję uzytkować - m.in 800 konnego GT-R'a przez kilka dni :)



Skiba - jak chcesz to zapraszam na śląsk.

Zatankujesz mi auto - przejedziemy się "do niemiec na austradę" :)

Ale tak tak.. jesteś dłużej na forum, masz większe doświadczenie.... xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak uwazasz ale juz nie jeden kolega wgrywal mhd mimo posiadania wczesniej programu zrobionego u tunera ;) pop and bangs jak na maxa sie ustawi to owszem, skróca żywotność turbosprężarek ale jak tuner to zrobi efekt bedzie ten sam, w mhd masz ta opcje ze mozesz sobie to regulowac i wlaczac na tyle ile Ci sie podoba lub to wylaczac, nic nie popsujesz ;) zrobisz jak uwazasz, wazne abyś byl zadowolony :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nigdzie nie napisałem - że moje wyniki są "udokumentowane".

Jakbyś nie miał problemu z czytaniem ze zrozumieniem (czego uczą w szkole podstawowej) - to przeczytałbyś - że to wszystko jest "na oko" - odnośnie przyspieszenia. Nie napisałem - że mam na to papier czy coś innego. Mam jedynie pomiar z hamowni ;)

Co do prędkości to TAK - przekroczę 300km/h. Tutaj nie ma problemów z dokumentacją przez GPS przez dwa niezależne urządzenia. Na liczniku nie polegam.

 

:roll:

Po pierwsze primo to się nie spinaj tak, bo Ci żyłka pęknie ;)

Po drugie primo to na oko to możesz pisać o kolorze mówiąc niebieski nie precyzując dokładnie po nazewnictwie BMW, albo na przykład o głębokości bieżnika i do tego się odniosłem. Piszesz, więc oczekuj komentarzy.

Po trzecie primo to tak umiem czytać, po polsku TEŻ, ale Ty pisząc zejdę poniżej 4 po prostu narażasz się na ośmieszenie. I nie piszę tego żeby Ci dokuczyć, ale jako starszy doświadczeniem kolega. Auto waży tyle co Pałac Kultury i po programie nie pojedzie ani 300 ani poniżej 5s - fakt.

 

Ale tak tak.. jesteś dłużej na forum, masz większe doświadczenie.... xD

Jak sobie pogrzebiesz to dowiesz się, że posiadałem e93 35 3 lata stąd moje doświadczenie. Extra wiedzę zawdzięczam nie tylko temu forum, ale kilkunastu innym grupom również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.