Skocz do zawartości

F11 Doposażanie rolety przeciwsłoneczne


derwu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Czy w F11 trzeba wymieniać boczki żeby doposażyć w oryginalne rolety tylnych szyb w drzwiach mając cały komplet rolet, uchwytów itp, taki jak np. ten: https://archiwum.allegro.pl/oferta/bmw-5-f11-roleta-rolety-komplet-tyl-zaluzja-ramka-i7572013536.html?


Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w boczku bez rolet jest inna listwa plastikowa. Listwę ta trzeba zerwać i wkleić nową z boczka od rolet. Listwy tej nie kupisz oddzielnie, trzeba demontować z jakiegoś boczku dawcy.

Problem jest z odklejeniem tych listew. Podobnie było to rozwiązane w E60. Poniżej masz linka do tematu, w którym jeden z naszych forumowiczów walczył z tematem i to zrobił.

A ja ci z doświadczenia powiem, że nie jest to łatwa sprawa, bo sam tez ruszyłem temat, ale z braku czasu narazie odpuściłem. Generalnie jestem na etapie odzyskiwania listwy do montażu rolety. Co jest łatwiejsze bo mogłem zmasakrować boczek - dawcę. A większym problemem jest usunięcie niepotrzebnej listwy z mojego boczka, który musi zostać w stanie idealnym.

Ten klei mocno trzyma.

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=301344

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj w F10 to się różni od tego co masz w linku tylko tym że w F10 nie ma tych metalowych wieszaków. Problemem jest tylko odklejanie elementów - ja to robię typowo mechanicznie: nóż, śrubokręt i mozolna robota.

Otwór nie stanowi żadnego problemu - mi się sprawdził dremelek, którym precyzyjnie to wyciąłem (robiłem w F30, ale tam nie było takiego problemu z listwami montażowymi - było to prostsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania boczek F10/F11 przystosowany do rolety i zwykły boczek.


s-l2000.jpg s-l2000-1.jpg


Te cztery śruby na listwie są wkręcane w boczek (w zwykłym nie ma żadnych otworów w tym miejscu) czy służą do przykręcenia rolety?


Jak rozumiem cała operacja to wycięcie boczku od góry i przełożenie tej listwy, która jest przyklejona? Trzeba jeszcze coś rzeźbić? W miejscu liswty w zwykłym boczku są plastikowe "łapy", trzeba je wyciąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za cenne wskazówki, być może ktoś z nich skorzysta kiedyś.


Ja ostatecznie zdecydowałem się na zakup na przyszły sezon osłon przeciwsłonecznych z BMW (numer 51462406503). Nie są to zwijane rolety, ale będą spełniać swoje zadanie, bez "rzeźbienia", pasować mają idealnie i pokrywać szybę w 100%. Koszt w ASO poniżej 300 PLN / szybę.


A0124794.jpg

Edytowane przez derwu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Panowie,


podbije temat - OE zasłonki do F10 macie może namiar? ewentualnei czy te od F11 też pasują do drzwi tylnych w F10? chodzi mi o dziecko i tak na serio potrzebuję tylko 1 sztuki na prawe tylne drzwi.


Pozdrawiam

Boczki pasuja ale same zaslonki F10 i F11 ma inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat mi chodzi nie o rolety rozwijane, a te oryginalne wstawki , które tutaj już ktoś wstawiał

Coś takiego?

https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=5J51-EUR-10_2012_F11N_BMW_520dX&diagId=03_1734#51462406503

Kiedyś miałem coś takiego w innym aucie i było całkiem fajne.

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
akurat mi chodzi nie o rolety rozwijane, a te oryginalne wstawki , które tutaj już ktoś wstawiał

Coś takiego?

https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=5J51-EUR-10_2012_F11N_BMW_520dX&diagId=03_1734#51462406503

Kiedyś miałem coś takiego w innym aucie i było całkiem fajne.

Miałem takie ori w e91 - super sprawa, super pasuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie u siebie tylko nie oem, firma raystop. Dopasowanie bardzo dobre, mam boki i tylną szybe.

Nie wiem jak oem jest zamontowany ale to które mam sa na magnesy i blaszki sa przyklejane do drzwi. Po jakimś czasie przy upalnych dniach potrafia sie odkleic, moze jakis specjalny klej musze kupic. Pozatym fajna opcja, komlet razem z montażem placilem 300zl.

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak Panowie , o taką opcje mi chodzi.


Dobrze szukałem, że OE nie ma niestety na tylną szybę?


z nieoryginalnych, ale kompletnych znalazłem jeszcze coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/car-shades-oslony-przeciwsloneczne-bmw-5-f10-10-7452528364


wygląda solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.