Skocz do zawartości

BMW E39 530d czy Audi A6 2.5 TDI


Rysiu

<t>BMW E39 530d czy Audi A6 2.5 TDI</t>  

45 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sam nie ma 2.5 TDI ale twoje info o wadliwym działaniu rozrządu w 2.5 TDI troche mnie zmobilizowało do tego aby zorientować się w tej sprawie troche dokładniej. Żaden z mechaników który naprawia , serwisuje AUDI nie potwierdził Mi tej informacji aby rozrząd w 2.5 TDI się sypał.

 

Najlepiej moim zdaniem o pytanie co kupic to trzeba spytać ludzi nie związanych z klubem AUDI czy BMW. Bo jak widze na forum BMW po ankiecie, to sądze że właściciele BMW-ki są tak zapatrzeni w swoje samochody że nie widzą Nic innego poza swoją BMW-ką, bez obrazy Panowie.

 

Jednym słowem o pomocy szukał bym na jakimś forum motoryzacyjnym , oby dwa auta mają swoje plusy i minusy , co byś nie kupił napewno będzie THE BEST wyglądało , osobiście kupił bym A6 2.5 TDI Quattro - ten napęd naprawde jest bardzo przydatny - jak mieszkasz w górach to cholernie się przyda.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem o pomocy szukał bym na jakimś forum motoryzacyjnym

 

na forum o fiatach, skodach i oplach zostanie zasypany hasłami typu "będziesz miał wydatki" na temat BMW i wszyscy będą zgodni aby wybrał Audi

 

ja zawsze radzę każdemu niezdecydowanemu aby przejechał się autami które planuje kupić. na spokojnie, bez pośpiechu. conajmniej kilkanaście km w mieście i na trasie, oczywiście jeśli to możliwe. i koniecznie za kółkiem :!:

oraz co bardzo ważne, aby były one w takim samym bdb stanie

 

a porównania objętości bagażników, miejsca z tyłu, jakości wykonania, awaryjności itd itp tracą sens gdy jazda wybranym autem nie sprawia nam przyjemności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem o pomocy szukał bym na jakimś forum motoryzacyjnym

 

na forum o fiatach, skodach i oplach zostanie zasypany hasłami typu "będziesz miał wydatki" na temat BMW i wszyscy będą zgodni aby wybrał Audi

 

Mam na myśli forum motoryzacyjne , tak sobie myśle czy istnieje forum np. gazety "AUTO MOTO" lub "AUTO ŚWIAT" itd , i tam zadać te pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze niedawno też myślałem o kupnie a6 2,5 tdi i zasięgnąłem trochę języka w tym temacie. Niestety większość opinii była negatywna i radzono mi jak już TDI to 1,9 ale nie 2,5 właśnie ze względu na awaryjność. Przy przebiegach jakie robią diesle w Niemczech na 99 procent będzie problem z wtryskami , pompa itp. ( to opinia naprawdę dobrego fachowca od diesli) Jezdziłem taką audiczką i leci ona naprawdę ładnie ale za mało słyszałem dobrego o tym silniku. Skończyło się na kupnie e39 w benzynie, która wg mnie prowadzi się o wiele lepiej od a6.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem o pomocy szukał bym na jakimś forum motoryzacyjnym

 

na forum o fiatach, skodach i oplach zostanie zasypany hasłami typu "będziesz miał wydatki" na temat BMW i wszyscy będą zgodni aby wybrał Audi

 

Mam na myśli forum motoryzacyjne , tak sobie myśle czy istnieje forum np. gazety "AUTO MOTO" lub "AUTO ŚWIAT" itd , i tam zadać te pytanie.

 

jest forum "Auto Świata", niestety poziomem niedaleko mu do onetu, a jeszcze połowa tematów to konkretne OT (np. gadają sobie o piłce nożnej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem o pomocy szukał bym na jakimś forum motoryzacyjnym

 

Tam to pewnie polecą mu Toyote :mrgreen: Na takich forach trudno znaleźć konkretne info o konkretnym modelu. Osobiście uważam że siedząc przed kompem najlepiej właśnie zadać takie same pytania na forum Audi jak i BMW i na podstawie uzyskanych odpowiedzi (może nawet niektóre się pokryją) wyciągnąć odpowiednie wnioski, ale i tak nie zastąpi to nawet w połowie przejażdżki jednym i drugim.

Pozdrawiam!

Paweł


Kiedyś było: e36 325i, e39 540i, e38 740i, e53 3.0d, e65 745i, e39 M5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Żeby nie być gołosłownym, wkleje fotki gdzie widać zużyte wałki rozrządu silnika 2.5 TDI V6, a także wałki po wymianie. Sorry za jakość, ale takim sprzętem dysponuje.

 

http://i37.photobucket.com/albums/e84/bmw35/DSCF0964.jpg

 

http://i37.photobucket.com/albums/e84/bmw35/DSCF0963.jpg

 

http://i37.photobucket.com/albums/e84/bmw35/DSCF0962.jpg

 

http://i37.photobucket.com/albums/e84/bmw35/DSCF0960.jpg

 

Zdjęcia mają na celu wyleczenie autora tematu z zamiaru kupienia auta z tym silnikiem i przekonania go do zakupu BMW :mrgreen:

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Żeby nie być gołosłownym, wkleje fotki gdzie widać zużyte wałki rozrządu silnika 2.5 TDI V6, a także wałki po wymianie. Sorry za jakość, ale takim sprzętem dysponuje.

 

Zdjęcia mają na celu wyleczenie autora tematu z zamiaru kupienia auta z tym silnikiem i przekonania go do zakupu BMW :mrgreen:

 

Oswiec mnie prosze na co zwrocic uwage bo ja tu nic nie widze.

 

Odnosnie innego forum to nie polecalbym innego niz wyspecjalizowane w audi lub bmw.

Ale sam mozesz sprobowac: pl.misc.samochody na google np.

Pozdr.

K.

================================================

Cokolwiek robisz zrób to dzisiaj bo jutro może być za poźno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie.. nie jestem ani posiadaczem BMW ani Audi.. na chwile obecna jezdze Corrado vr6.. ale przyszla pora zmienic auto na cos wiekszego :) ..mam bardzo podobny dylemat.. czy a6 czy e39.. z ta roznica ze audi 2.5tdi dla mnie odpada.. zostalbym przy 1.9.. no i ew. 530d :) ..sporo roznic tak naprawde.. i zastanawiam sie jakie bylyby koszty przyblizone remontu 3.0d bmw ? a jakie 1.9tdi.. wydaje mi sie ze jednak duzo wiecej jest 1.9tdi na rynku i czesci chyba sa generalnie tansze.. myle sie ? Tyszkanin.. pracujesz w aso vw/audi.. dlaczego nei polecasz audi? i co jest w 1.9tdi czego nalezy sie wystrzegac? ..slyszalem tez opinie ze bmw ma bardzo 'sportowe' diesle.. i ze po ok. 300tys ubiegaja sie o remonty... jak to jest? :)

 

pzdr

E39 540iA ... Kocham i Szanuję... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

volkswageny są najlepsze na świecie o audi to już nie wspomne nie ma lepszych fur a najlepsze z nich to golfy trójki tdi to dopiero fury jak se takie kupisz to wszyscy sikają chyba sprzedam siódemke i se fundne taką trójke bo to fura wszechczasów

atak szczerze to przestańcie piepszyć mie tu o jakiś vw czy audi to forum BMW i nie trzeba porównywać takich gówien do BMW to niewypada to jest profanacja a vw czy audi to mit wykreowany przez baranów co wyjechali do reichu po paru latach wrucili prawie zapomniawszy języka polskiego i właśnie czym vw i audi a reszta debili sie zachwyca ale sie dorobili ale ma auto a zresztą róbcie co chcecie ja tam mam swoje zdanie na temat aut wiem co dobre

BMW sie nie psuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaki ja nie twierdze ze mam cud miod maline vw najlepszego na swiecie bo gdyby tak bylo to bym nigdy go nie sprzedal.. szukalem/am rzetelnej uczciwej oceny 530d z punktu widzenia uzytkownika.. co sie psuje.. co ywmaga uwagi.. co jest slaba strona.. o 1.9tdi pojecie jako takie mam.. ale zawsze mysle znajdzie sie osoba ktora miala stycznosc z obiema opcjami i bedzie (mam nadzieje) na tyl eobiektywna by potrafic ocenic.. dla mnie 40tys to nie malo.. bedzie kredycik.. ale zdecydowalem sie i chce wydac dobrze te pieniadze.. wiec licze na to ze mi w tym pomozecie.. i potrzebne mi sa rzetelne sprawdzone informacje.. jak np. od uzytkownika Tyszkanin ktory ma BMW a pracuje w serwisie vw/audi..

milego wieczora zycze :)

E39 540iA ... Kocham i Szanuję... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli codzi o zawieszenie audi - wielowachaczowe i wielonaprawialne na polskich drogach(przetestowane na A4 1.9tdi), jesli zas chodzi o sam silnik 2.5tdi to sprawa wycierajacych sie walkow rozrzadu spowodowana jest kwestia marketingu firmy, ktora przewiduje wymiane oleju co 30 tys. km co wiaze sie z nizszymi kosztami przegladu. jednak smarowanie wałków rozrzadu nie jest dostateczne przy bardziej zuzytym i zabrudzonym oleju. Wiec stan samych wałków zalezy od uzytkownika samochodu. To tyle z mojej strony jakby co to jednak BMW sam kiedys mialem ten dylemat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chcialem kupic passata, potem avensis 2, w koncu a6 tdi i kupilem bmw 2,5d. jestem zadowolony... w dodatku ostatnio spotkalem czlowieka z ktorym robilem pewien interes i tez przyjechal tylko 3,0d. troche sobie porozmawialismy o samochodach itd. okazalo sie, ze obydwaj mielismy juz doczynienie z grupa vag. tylko ja passatem b6 a on wlasnie audi a6. obydwaj nie bylismy zachwyceni. tym bardziej, ze audi potrafi wiecej od bmw spalic, w dodatku serwis samochodow jest taki sam w kosztach, tylko przy silniku bmw niby jest mniej do grzebania. ja moge powiedziec tylko tyle, ze w dniu slubu strasznie katowalem swoj samochod, bo wszystko bylo na styk i podrozujac po warszawie z predkosciami >200 km/h zmusilem ja do spalenia 9,5l on. skrzynia caly czas w trybie sportowym. siwadek jezdzac a6 2,5 tdi quatro spalil 13l.

jesli chodzi o zawieszenia, to kazde wielowahaczowe bedzie kulalo na polskich nawierzchniach, szczegolnie w polaczeniu z niskoprofilowymi oponami i nie jest to nic nowego, odkrywczego lub wyjatkowego. to sie po prostu zuzywa w kazdym samochodzie. zalezy w glownej mierze od indywidualnych cech poruszania sie pojazdami.

co do wtryskiwaczy, turbin itp. - zalezy tez wylacznie od tego jak sie uzytkuje, serwisuje i tankuje samochod. nie mniej kazdy producent td asekuracyjnie pisze o interwalach w wymianie tych elementow. mi golfie a potem w passacie turbina padal przy okolo 270-300 kkm. dodatkowo w golfie byl problem z egr. natomiastw slynacym z awaryjnosci mercedesie cdi nigdy nie bylo problemow z wtryskiwaczami.

subiektywnie odpowiem tak - moim nastepnym samochodem bedzie e60 2,5d. jestem zadowolony z tego silnika i e39 jako samochodu. robie przebiegi rzedu 6-7 tys km miesiecznie i jak do tej pory tylko na okresowych przegladach pojawilem sie w serwisie. w dodatku serwisuje samochd w aso bmw i koszty jakos mnie nie przygniataja.

jedynym mankamentem bmw jest to, ze w polaczeniu ze swoim wygladem osobistym potrafie byc kontrolowany nawet 3 razy jadac z zoliborza do rembertowa w nocy, ale coz to stereotyp, ktory tkwi w glowach niektorych funkcjonariuszy, byc moze tez spoleczenstwa.

DIESEL POWER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam!

zarejestrowałem się tu dosłownie kilka dni temu, więc jeszcze raz witam wszystkich!

A zarejestrowałem sie, bo kupiłem 530d.

 

..i tak sobie czytam, i wynika z Waszych postów, ze dobrze wybrałem.

Miło.

:8)[/quote

Witamy :) ale powinieneś się przywitać w innym wątku,fajne autko , napiszę tylko tyle że poprzednie moje było właśnie zawirusowane A4 1.8T i więcej mnie to zawieszenie kosztowało niż paliwo do niego :mrgreen: ale teraz też coś mi stuka z lewej strony w obecnym - jakieś fatum chyba :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kolego . kolega ma audi a6 2.5 d 4*4 nawet kombi. Jest niezadowolony i duzo do niego dokłada . powiedzial ze juz nigdy audi . mocne słowa z jego strony ale chlopak jest zbulwersowany . Dodam ze te audi jest z 2002 roku wiec w miare nowe.

 

Inny zas ma 530 d 2002 roku kombi z przebiegiem 190 tys km i sobie bardzo chwali . Jezdzilem obydwoma i wole jednak BMW .

 

Ma lepsze kopyto i wogole jakos wiekszy prestiz według mnie .

 

A co do kradziezy :) poszedł na 2 minuty do domu i chcieli mu juz skroic ale na szczecie sie nie udalo . ALe koszt naprawy byl duzy bo spore szkody były.

 

Decyzja nalezy do Ciebie

 

 

Ja osobiscie kupuje 530d ale sedan bo kombi mi nie potrzeba a poz tym uwazam ze e39 to auto luxusowe i kombi to jakos nie wypada

Everyday I’m hustlin'

http://i53.tinypic.com/28tfl1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze byłem za Audi , miałem A4 z 98r gdy wszyscy moi znajomi bliscy mieli już A6 2.5TDi z lat 2000-2002 , po tych ich przejściach z autami , kłopotach w podróżach zwłaszcza do Bułgarii oraz remontach / jeden skrzynia multi a drugi pół silnika / wałki a zarazem zmieliło mu połowę silnika / - powiedziałem sobie że już nie chce audi - jak będzie z moim obecnym ? tego nie przewidzę ale zostanę z BMW tylko kiedyś zmienię model
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.