Skocz do zawartości

F31 B47. Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów.


Demorfia82

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktoś doświadczenie z olejem Liqui Moly ?

Zaproponowali mi w jednym warsztacie zajmującym się BMW wymianę oleju w skrzyni właśnie na ten olej.

Dodatkowo zerknąłem w kartę tego oleju i okazuje się że jest w niej wzmianka że można go zastosować do skrzyni ZF 8HP.

Jakieś opinie? Przemyślenia/doświadczenia w temacie ktoś miał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy ma ktoś doświadczenie z olejem Liqui Moly ?

...

Jakieś opinie? Przemyślenia/doświadczenia w temacie ktoś miał?

 

Ja mam tylko przemyślenia :mrgreen: Po co kombinować, skoro skrzynie na ZF jeżdżą bez wymiany po 200 kkm albo więcej i działają? To dobry olej, a jak będziesz wymieniał w odpowiednim czasie, to w ogóle bym się nie zastanawiał. Chyba, że chcesz zalać Liqui i zostawić dożywotnio, bo on taki extra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie chodzi o to że chce tylko że mam taka opcje i potrzebowałbym wiedzieć czy ktoś ma z tym jakieś doświadczenie :)

Planuję zalać i wymieniać co odpowiedni interwał.

 

hej,

a może to nie kwestia opcji tylko wyboru?

Wtedy najlepszy wybór to ZF tak jak Ci doradzają i motywują wybór.

Zmiana na inny olej to szukanie problemow, ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hej, nie chodzi o to że chce tylko że mam taka opcje i potrzebowałbym wiedzieć czy ktoś ma z tym jakieś doświadczenie :)

Planuję zalać i wymieniać co odpowiedni interwał.

 

hej,

a może to nie kwestia opcji tylko wyboru?

Wtedy najlepszy wybór to ZF tak jak Ci doradzają i motywują wybór.

Zmiana na inny olej to szukanie problemow, ma to sens?

:cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od niedawna posiadam f30 320xd z przebiegiem 106 tys. km.

Skrzynia pracuje prawidłowo, jednak dość mocno czuć zmianę biegów 1-2, nie jest tak delikatnie jak kolejne biegi.

Dodatkowo trochę przeciąga ten pierwszy bieg, gdy silnik jest zimny to staram się leciutko gaz muskać, a silnik przeciąga nawet powyżej 3 tys. rpm

Po rozgrzaniu jest lepiej, ale nadal mnie to irytuje.


Czy zmiana oleju którą już mam umówioną może coś pomóc, czy ten typ tak ma?

Przejechałem się nową kią z automatem w dieslu i praca skrzyni jest o niebo lepsza i w sumie chciałbym podobny efekt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz przelatane 100 tys. i olej nie wymieniany nigdy to na pewno coś pomoże - jak bardzo to sam sie przekonasz. ja w poprzednim aucie F10 jak wymieniłem olej (tez miałem problem z 1/2) to poczułem zmianę nie było idealnie ale znacznie lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawostka w sprawie wymiany. W Inchcape Wrocław przy stanowiskach serwisowych w zeszłym roku na wiosnę jak byłem stały fiolki oleju ze skrzyń od nowego do przebiegu jak pamiętam 60 tysięcy, ewidentnie było widać zużycie :D czyli nic nowego, olej jak w silniku po prostu się zużywa i się go wymienia, niby nie trzeba wymieniać według zapisów w książce obsługi i opinii producenta a Inchcape Wrocław wręcz zachęca. Ciekawe :lol: Koszt zmiany około 2600 plnów jak pytałem ( przy serwisie Żony Mini JCW ). Planowałem zmianę przy 50-60 tys. a skończyło się w styczniu wymianą całej skrzyni przy przebiegu 32 tys. w naszym Miniaczu..... wcześniej sygnalizowałem, że skrzynia pracuje dziwnie, przy redukcji z 3 na 2 przy małej prędkości auto strzelało do przodu... w trybie miejskim nie było to zbyt fajne w dużym ruchu aczkolwiek nie zdarzał się często, aso zmieniało soft itp. pomagało na chwile, pod salonem w grudniu przy wizycie na serwisie olejowym na wstecznym auto bez dodania gazu stało w miejscu..... Przejechali się i od razu diagnoza wymiana skrzyni.... Dobrze, że mamy pakiet gwarancji 5 letniej......... auto ma 2,5 roku, jest jazda dynamiczna tym autem bo po to jest ale bez zażynania tylko eksploatacja z głową, nie pierwszy automat w domu. Skrzynia sportowa 8 stopniowa...... jak widać nie bezawaryjna mimo niskiego przebiegu....


Druga ciekawostka , interwały olejowe w silniku tego Miniacza :D auto ma obecnie 34 tysiące i 2,5 roku, model poliftowy ale jeszcze bez gpf :D wydech ładnie pracuje :twisted: olej był zmieniany 4 razy: przy przebiegu 2500 moja decyzja i potem wskazania komputera i przebiegi: 11 tysięcy, 22 tysiące i 32 tysiące...... czyli czujnik skraca interwały o ponad połowe sam z siebie...... co w przypadku modeli BMW jest raczej ewenementem......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ciekawostka w sprawie wymiany. W Inchcape Wrocław przy stanowiskach serwisowych w zeszłym roku na wiosnę jak byłem stały fiolki oleju ze skrzyń od nowego do przebiegu jak pamiętam 60 tysięcy, ewidentnie było widać zużycie :D czyli nic nowego, olej jak w silniku po prostu się zużywa i się go wymienia, niby nie trzeba wymieniać według zapisów w książce obsługi i opinii producenta a Inchcape Wrocław wręcz zachęca. Ciekawe :lol: Koszt zmiany około 2600 plnów jak pytałem ( przy serwisie Żony Mini JCW ). Planowałem zmianę przy 50-60 tys. a skończyło się w styczniu wymianą całej skrzyni przy przebiegu 32 tys. w naszym Miniaczu..... wcześniej sygnalizowałem, że skrzynia pracuje dziwnie, przy redukcji z 3 na 2 przy małej prędkości auto strzelało do przodu... w trybie miejskim nie było to zbyt fajne w dużym ruchu aczkolwiek nie zdarzał się często, aso zmieniało soft itp. pomagało na chwile, pod salonem w grudniu przy wizycie na serwisie olejowym na wstecznym auto bez dodania gazu stało w miejscu..... Przejechali się i od razu diagnoza wymiana skrzyni.... Dobrze, że mamy pakiet gwarancji 5 letniej......... auto ma 2,5 roku, jest jazda dynamiczna tym autem bo po to jest ale bez zażynania tylko eksploatacja z głową, nie pierwszy automat w domu. Skrzynia sportowa 8 stopniowa...... jak widać nie bezawaryjna mimo niskiego przebiegu....


Druga ciekawostka , interwały olejowe w silniku tego Miniacza :D auto ma obecnie 34 tysiące i 2,5 roku, model poliftowy ale jeszcze bez gpf :D wydech ładnie pracuje :twisted: olej był zmieniany 4 razy: przy przebiegu 2500 moja decyzja i potem wskazania komputera i przebiegi: 11 tysięcy, 22 tysiące i 32 tysiące...... czyli czujnik skraca interwały o ponad połowe sam z siebie...... co w przypadku modeli BMW jest raczej ewenementem......

 

Mini czasami nie ma skrzyni AISIN zamiast ZF?

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
olej jak w silniku po prostu się zużywa i się go wymienia, niby nie trzeba wymieniać według zapisów w książce obsługi i opinii producenta a Inchcape Wrocław wręcz zachęca.

Producent (ZF) właśnie zaleca wymianę oleju.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 tysięcy, 22 tysiące i 32 tysiące...... czyli czujnik skraca interwały o ponad połowe sam z siebie...... co w przypadku modeli BMW jest raczej ewenementem......

 

Przecież ten przebieg do wymiany jest wyliczany nie tylko z przebiegu. Przede wszystkim wpływ na to ma, jak to nazwałeś, "jazda dynamiczna" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej jak w silniku po prostu się zużywa i się go wymienia, niby nie trzeba wymieniać według zapisów w książce obsługi i opinii producenta a Inchcape Wrocław wręcz zachęca.

Producent (ZF) właśnie zaleca wymianę oleju.

 

Tak jak piszesz wiem :wink: chodziło mi, że Aso pomimo, że producent całego auta nie nakazuje samo zachęca, ot ciekawostka. Nie doprecyzowałem o jakiego producenta chodzi...

 

Mini czasami nie ma skrzyni AISIN zamiast ZF?

Z tego co mi wiadomo to jest to ZF

Edytowane przez Sledziu330i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 tysięcy, 22 tysiące i 32 tysiące...... czyli czujnik skraca interwały o ponad połowe sam z siebie...... co w przypadku modeli BMW jest raczej ewenementem......

 

Przecież ten przebieg do wymiany jest wyliczany nie tylko z przebiegu. Przede wszystkim wpływ na to ma, jak to nazwałeś, "jazda dynamiczna" :)

 

Tak wiem, tylko w moje f31 przy takim samym trybie jazdy wymiana co 20 tysiecy, silnik bliźniaczy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak jak pisałem. Skrzynia AISIN.

Nie interesowałem się tym za bardzo ale to chyba przez to, że napęd jest na przód, tak jak w nowych X-ach sdrive - też jest AISIN.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem. Skrzynia AISIN.

Nie interesowałem się tym za bardzo ale to chyba przez to, że napęd jest na przód, tak jak w nowych X-ach sdrive - też jest AISIN.

To nieźle, z tego co na szybko googlałem to skrzynia porażka :evil: i pakują to do auta z dużą mocą...... Brawo BMW.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zrobili to samo, co teraz Ty zrobisz B-Toolem, po prostu reset i nic więcej. W sumie co innego mogliby zrobić, ASO pewnie też tak robi ;)

Ja się trochę cykam, że powinno się wykonać tę, nie tyle skomplikowaną, co wymagającą pustego pasa lotniska, procedurę. I jak się tego nie zrobi, to będzie gorzej niż przed.

Ja chyba odpuszczę, skoro skrzynia chodzi normalnie.

Zadam jeszcze pytanie w tasiemcowym wątku.


Przy okazji, trochę w temacie, trochę nie.

Jak kupiłem F34 i bawiłem się iDrive, to mam wrażenie, że widziałem jakąś opcję do zaznaczenia "uwzględnienie uczenia się stylu jazdy" czy coś w ten deseń. Wczoraj przeklikałem się przez iDrive i nic takiego nie znalazłem :mrgreen: :mrgreen: mam jakieś omamy po zakupowe czy wczoraj coś mi padło na oczy? :mrgreen: :mrgreen:

o którym tasiemcowym wątku piszecie? Tym w f10/11 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.