Skocz do zawartości

Ogranicznik prędkości do 210 km/h

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Czy Panowie macie takowy w swoich X5? Bo ja w X7 niestety mam. Wiecie jak to wyłączyć/usunąć/pozbyć się? Opony mam odpowiednie (index Y), ale zawieszenie standartowe pneumatyczne.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
U mnie brak takiego ograniczenia.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Pewnie ktoś zaprogramował w kompie, że masz opony z niższym indeksem prędkości (np. zimówki). Jedź do ASO i niech to wyłączą.
Opublikowano
Możliwe, że x7 z racji większej masy ma dodatkowe ograniczenie :?:
Opublikowano
Każdy tuner Ci usunie ogranicznik prędkości
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
chyba nawet koder, a nie tuner
Opublikowano
  • Autor
Możliwe, że x7 z racji większej masy ma dodatkowe ograniczenie :?:

 

X7 w połączeniu z 40i oraz 5 strefową klimą (solidne chłodzenie 3 rzędu), nie spełnia normy WLTP, o czym dowiedziałem się miesiąc po zakupie. Producent nigdzie o tym nie pisze. Opony mam 315/35 R22 Y, jakby co.


Pozostałe X7, nawet 50 i nie ma tego problemu.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
I w związku z tym zakładają "kaganiec"???
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Zawsze myslalem, ze samochod albo spelnia ta norme albo nie? przeciez procedura pomiarowa jest scisle okreslona.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Zawsze myslalem, ze samochod albo spelnia ta norme albo nie? przeciez procedura pomiarowa jest scisle okreslona.

 

Teraz trzeba badac podobno rozne/wszystkie dostepne konfiguracje wyposazenia. Kiedys producenci wysyłali na testy golasy na najwezszych oponach napompowanych do granic wytrzymałosci. Pewnie jest tak ze wszystkie wersje X7 40i spełniaja obowiazujace normy i dopiero dołozenie kolejnych stref klimy przekracza cienka czerwona linie.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Tylko wtedy taki samochod nie powinien dostac homologacji?
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Tylko wtedy taki samochod nie powinien dostac homologacji?

 

No chyba masz racje. Nie wiem jak to sie odbyło :roll:

Jeszcze za chwile Mikiemu ogranicza moc silnika obowiazkowo :duh:

  • 2 lata później...
Opublikowano
Czy Panowie macie takowy w swoich X5? Bo ja w X7 niestety mam. Wiecie jak to wyłączyć/usunąć/pozbyć się? Opony mam odpowiednie (index Y), ale zawieszenie standartowe pneumatyczne.

 

Niestety ja też mam ogranicznik. Bmw x7 40i prędkość maks 212km/h w ofercie było prędkość maksymalna 245. Auto odebrane miesiąc temu. Czy ktoś z tym zrobił ? Pytam o oficjalne możliwości - gwarancja

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.