Skocz do zawartości

BMW Advanced Car Eye 2.0


SebastianM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamontowałem kamerkę przód+tył i podłączyłem wszystko tak jak w instrukcji montażu którą znalazłem w necie. Problem jest taki, że wszystko działa pod czas jazdy ale pod czas parkowania (jak zgaszę auto to jest komunikat głosowy "nagrywanie w trybie parkowania") kamerka działa przez kilkanaście minut reaguje na ruchy itd a potem poprostu wyłącza się (stan uśpienia samochodu). Zasilanie kamerki podłączyłem pod piny w skrzyńce bezpieczników podane w instrukcji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W temacie kamer do samochodu, w Macanie mam zestaw BlackVue DR900S-2CH Power Set, zamontowany w Łodzi w firmie Connector. Z przodu kamera 4K a z tyłu 1080p obraz bardzo dobry i w dzień i w nocy. Przewody wszystkie pięknie poukrywali nic nie widać. Nagrywa podczas jazdy i na postoju. W nocy samochód stoi przed domem więc pełni funkcję monitoringu przy posesji. jeżeli macie samochód blisko domu można połączyć bezprzewodowo z telefon z kamerami i jest podgląd z kamer samochodu ale to działa w niewielkiej odległości. W lutym będę montował taki sam zestaw w BMW.

Uwagi: Kamery BlackVue w samochodzie nie rzucają się w oczy, nie maja ekraników (podgląd z telefonu) więc nie wygląda się jak potencjalny "zawalidroga - naciągacz na materiał video na Youtube" :)


Pozdrawiam.


Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu macie podobne rozwiązanie kilka razy tańsze, które moge polecić bo uzytkuję:

https://www.wideorejestratory24.pl/kamera-samochodowa-viofo-a129-pro-gps-dual


Na dole strony jest film z porównania właśnie do blackvue.

Sam chciałem blackvue ale zdecydowałem się na viofo ze względu na to, że nie chciałem wydawać aż tyle kasy na wideorejestrator.

Aha, pomimo tego, że viofo ma ekranik to wcale nie jest aż tak rzucające się w oczy za szybą jak inne wideorejestratory.

Moge polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - po co wogole ten zestaw kamer czy pojedyncza kamera ?

Rozumiem ze nagrywa ale jaki z tego pozytek ? :)


Magazynujecie te setki godzin aby potem oglądać trasy z wyjazdów ?


Jedyne co mi przychodzi do głowy to obcierka z ucieczką ale zwykle to chyba nie nagrywa na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pozwolę sobie odpowiedzieć Ci przykładem z przed 2 miesięcy. Jechałem lewym pasem ekspresówki i wyprzedzałem inne samochody, w tym czasie jeden sympatyczny jegomość z Passata postanowił zmienić pas i zjechać z prawego na lewy jak byłem na jego wysokości. Skończyło się obcierką mojej prawej strony. Po czym Pan wyskoczył z Passata i z "mordą" na mnie, że jak ja jeżdżę i że jestem sprawcą jego zdaniem. Poinformowałem "grzecznie" że samochód ma dwie kamery z tyłu i z przodu i proponuję wezwać Policję po co mamy się sprzeczać, przyjadą zobaczą materiał i rozsądzą. W 10 sekund Pan z Passata doszedł do wniosku bez żadnego przekonywania z mojej strony, że to jednak mogła być jego wina. Usiadł wyjął kartkę papieru i grzecznie napisał oświadczenie sprawcy. To w zasadzie dla mnie argument za posiadaniem kamer w samochodzie.

Pozdrawiam.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, kupujcie i się nie zastanawiajcie.

Szczególnie w autkach dla Waszych kobiet, które często są słabsze psychicznie i jakiś kark może je po prostu zastraszyć i niesłusznie zmusić do przyznania sie do winy.

Oszczędza czasu i nerwów a przy jednej jedynej szkodzie inwestycja się zwraca.

To powinna być opcja fabryczna normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest, można zamówić wbudowany rejestrator jeśli mamy kamery 360. Po tylu latach na to wpadli, ahh ta technologia premium.

 

No niee po takim czasie to wprowadzają no pięknie. Ciekawe czy jest to opvja tylko przy konfigu czy można dorzucić w każdej chwili?


O przydatności kamerki to chyba nie ma nawet co wspominać. To powinno być w standardzie jako jedno z urzadzeń poprawiających bezpieczeństwo na drodze i pozwalające wyklarować chyba niemalże każdą sytuację kolizji itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

W polskim konfiguratorze g20 jest jako osobna opcja, ale na bimmerpost ludzie wrzucali że taniej jest potem dokupić jako aplikację, bezpośrednio z poziomu idrive 7.

Kiedy to dojdzie to polskiego Connected Drive ? Ciężko powiedzieć, to taki user friendly system że może do 2021 uda im się to ogarnąć :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no też od dawna się zastanawiam, dlaczego producenci aut tego nie wprowadzili. Sądzę, że na tą opcje na bank by mieli klientów u nas, a przede wszystkim w Rosji i Chinach. I mówię tu o wszystkich producentach aut.

Możliwosci mają, miejsce za lusterkiem też. 1 oczko dodać i tyle. Reszta algorytmy załatwią bo i tak przeciez rozbudowane systemy są do obsługi kamer, które już funkcjonują.

A tak, każdy się drapie po głowie jaką kamerkę, żeby jak najmniej widoczna była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zakupiłem dawno temu kamerkę DOD RC500S dual i miałem problem z podłączeniem stałego zasilania ( oczywiście poprzez specjalną kostkę która odłączy zasilanie gdy napięcie akumulatora spadnie poniżej 11.5V). ASO w Kielcach odmówiło mi montażu bo to nie ich kamerka. Wsparcie telefoniczne bmw po 2 zleceniach tez nie dało odp gdzie znajdę stałe zasilanie po zamknięciu auta. ASO w Belgii nie podjęło się ingerencji w instalacje ze względów na bezpieczeństwo bla bla bla.


Postanowiłem na własna rękę znaleźć taki bezpiecznik. Po 4h udało mi sie zlokalizować bezpiecznik nr F32 odpowiadający najprawdopodobniej za alarm. Znajduje się on w skrzynce przy nogach pasażera. Trzeba zdjąć osłonę nad nogami, wypiąć boczek przy nogach- ten po prawej str jak siedzimy na miejscu pasażera. Pojawią się bezpieczniki. Jest tam brązowy mini bezpiecznik 5A. W jego miejsce wpiąłem specjalny trójnik ( zawarty w zestawie stałego zasilania od kamerki), w niego bezpiecznik 5A który wcześniej wyjąłem a na kamerkę ori było 2A. Uziemienie przykręciłem w pierwsze lepsze miejsce które znalazłem 5cm od skrzynki ( przyspawana nagwintowana szpilka do karoserii). Wspomagałem się instrukcją montażu BMW Advanced Car Eye 2.0 ściągniętą z netu. Wychodzi ze od 08/2018r zmieniono trochę układ bezpieczników dlatego polecam każdemu aby zerknął na opis bezpieczników z bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.