Skocz do zawartości

Rabaty na nową serię 3 g20


wehyr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)


Chcemy zamówić i4 na firmę, możecie polecić konkretnego handlowca? Kiedyś miałem dobry kontakt ale już nie pracuje :(

 

Proponuje Ci popytać (tylko sensownie) u kilku dealerów z różnych miast - ja w ten sposób ugrałem dobrą cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Przymierzam się do zamówienia g20 320i wersja M. Na jakie rabaty można obecnie liczyć u dilerow? Gdzie ostatnio udało Wam się urwać najwięcej z ceny? Wstępnie mam opcje za 11,5%, ale szału to na mnie nie robi ;)


Druga sprawa to leasing. Ten w BMW średnio się prezentuje...

W jakim banku wyszło Wam najkorzystniejszej?

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam. Przymierzam się do zamówienia g20 320i wersja M. Na jakie rabaty można obecnie liczyć u dilerow? Gdzie ostatnio udało Wam się urwać najwięcej z ceny? Wstępnie mam opcje za 11,5%, ale szału to na mnie nie robi ;)


Druga sprawa to leasing. Ten w BMW średnio się prezentuje...

W jakim banku wyszło Wam najkorzystniejszej?

 

Na obecną chwilę 11.5%, chyba nie jest złe.

Poziom z minionej wiosny, czyli 23%, prawdopodobnie prędko nie wróci, jeśli w ogóle.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11,5% to i tak więcej niż bym się spodziewał na chwilę obecną, tak jak pisze Medicus na poziomy 20-23% z zeszłego roku raczej na chwilę obecną nie ma co liczyć. Natomiast dodatkowe punkty proc. można otrzymać za grupę zawodową (lekarz, inżynier, prawnik, ksiądz :D etc.), posiadanie innego samochodu BMW lub flotę kilku samochodów.


Co do Leasingu to najlepiej indywidualnie podpytać, mnie osobiście najlepiej wychodzi mBank, niektórzy na forum pisali również o dobrych warunkach w PKO BP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile oczek dają za posiadanie już innego bmw?

 

To zależy od serii, każdy z dealerów ma taką tabelkę od centrali ile oni dokładają rabatu na dany model. Masz tam 3 grupy, osoba z ulicy, osoba posiadająca już historię bmw (z tego co wiem 1-2 pojazdy już wystarczą żeby się załapać), oraz flotowy. Ale są też serie na które nie ma znaczenia czy jesteś z ulicy czy flotowy, dodatek z centrali i tak wynosi 0% :D


O ile dobrze pamiętam, na G20 za 2 kategorię jest +2% rabatu. Jak ktoś ma świeższe info to niech mnie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile oczek dają za posiadanie już innego bmw?

 

To zależy od serii, każdy z dealerów ma taką tabelkę od centrali ile oni dokładają rabatu na dany model. Masz tam 3 grupy, osoba z ulicy, osoba posiadająca już historię bmw (z tego co wiem 1-2 pojazdy już wystarczą żeby się załapać), oraz flotowy. Ale są też serie na które nie ma znaczenia czy jesteś z ulicy czy flotowy, dodatek z centrali i tak wynosi 0% :D


O ile dobrze pamiętam, na G20 za 2 kategorię jest +2% rabatu. Jak ktoś ma świeższe info to niech mnie poprawi.

 

Takie same informacje o dodatkowych punktach procentowych posiadam - historia BMW +2%, grupa zawodowa +1%, było to aktualne jeszcze w Q3/Q4 2021.

Przy czym odnośnie wybranych serii to tak jak są wersje z 0% wsparciem niezależnie od posiadanego statusu tak bywają też wersje ze wsparciem centrali, choć jak wiadomo ostatnio z tym wsparciem centrali jest słabo, wersje business edition zostały wycofane w Q4 2021 i nie wiadomo kiedy powrócą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja kilka miesięcy przed końcem umowy sprzedałem Leona do das Welt Auto po cenie 10k zł wyższej jak ostatnia rata balonowa. Pewnie w tym roku przez zawirowania sprzedałbym w podobnej cenie... no ale już 8 miesięcy jeżdzę BMW :) To przewaga kredytu w VW Banku, że nie dostajesz kary umownej przy wcześniejszym końcu. Ja miałem jeszcze 0.00% oprocentowania, więc stabilnie było. Aż szkoda z perspektywy czasu, że człowiek się na Cuprę nie szarpnął. Ale nie to forum :) W bmw też błąd... było brać mocniejszą te jedynkę lub trójkę.

 

Kary umownej nie dostajesz ale dostajesz zgodnie z umową VW leasing banku dodatkową opłatę 2% wartości auta (w moim przypadku 2300 zł brutto) za "skrócenie czasu trwania umowy leasingu" + 61,50 brutto za sporządzenie nowego harmonogramu spłaty ;) No i jak np robisz wykup tak jak ja po 2 latach to zmieniają Ci wykup z 1% wartości auta na 19% (zgodnie obecnymi wymogami prawnymi). Tego wykupu nie wrzucasz ofc w koszty firmy. W moim przypadku ostatnia faktura wykupu była 30 tys zł zamiast 1000 zł. Także też nie jest tak różowo =) Mimo wszystko w VW leasing banku wyszedł mi leasingy operacyjny około 107%, a w bmw comfort lease wychodzi mi 120%....

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Mimo wszystko w VW leasing banku wyszedł mi leasingy operacyjny około 107%, a w bmw comfort lease wychodzi mi 120%....

:shock: Przynajmniej ty masz świadomość, jak mi kiedyś sprzedawca pokazał ile klient płaci w comfort lease za głupią 320i to mi oczy wyszły z orbit, nie wiem czy widziałem kiedykolwiek gorszy deal. Co ciekawe całość jest tak przedstawiona że do końca nie wiadomo ile % się buli za finansowanie, pewnie większość klientów jest bez bazy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Mimo wszystko w VW leasing banku wyszedł mi leasingy operacyjny około 107%, a w bmw comfort lease wychodzi mi 120%....

:shock: Przynajmniej ty masz świadomość, jak mi kiedyś sprzedawca pokazał ile klient płaci w comfort lease za głupią 320i to mi oczy wyszły z orbit, nie wiem czy widziałem kiedykolwiek gorszy deal. Co ciekawe całość jest tak przedstawiona że do końca nie wiadomo ile % się buli za finansowanie, pewnie większość klientów jest bez bazy..

 

Sam się czasami zastanawiam skąd ludzie którzy mają kasę na dość drogie zabawki nie umieją liczyć podstawowych rzeczy typu koszt finansowania ( nie chce im się ? ),

albo nabierają się na super ubezpieczenia przy zakupie elektroniki etc.

 

Na jaki leasing się ostatnio decydowaliście ? Gdzie wychodzi najkorzystniej ?

 

Z moich dotychczasowych rozmów z leasingami wynika ze Alior, mLeasing i PKO natomiast trzeba patrzeć na szczegóły

bo jedni doliczają opłaty za obsługę ale nie ma TOiP, inni mają TOiP w których są ukryte niektóre opłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Sam się czasami zastanawiam skąd ludzie którzy mają kasę na dość drogie zabawki nie umieją liczyć podstawowych rzeczy typu koszt finansowania ( nie chce im się ? ),

albo nabierają się na super ubezpieczenia przy zakupie elektroniki etc.

 

Mają to w pompie, nie mają zamiaru robić wykupu bo zmieniają co 3 lata albo wrzucają na FB na grupę z cesjami i jeszcze chcą na tym zarobić, potrzebują kosztów, wolą mieć niższe raty bo wolą obracać pieniędzmi a co będzie za 3-4-5 lat to teraz nawet wróżka nie jest w stanie przewidzieć itp. Przyczyn jest milion. Ja miałem normalny leasing z powodu kosztów. Teraz kosztów nie potrzebuje i moje zapatrywanie na sposób kupna zmieniło się o 180 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Sam się czasami zastanawiam skąd ludzie którzy mają kasę na dość drogie zabawki nie umieją liczyć podstawowych rzeczy typu koszt finansowania ( nie chce im się ? ),

albo nabierają się na super ubezpieczenia przy zakupie elektroniki etc.

 

Mają to w pompie, nie mają zamiaru robić wykupu bo zmieniają co 3 lata albo wrzucają na FB na grupę z cesjami i jeszcze chcą na tym zarobić, potrzebują kosztów, wolą mieć niższe raty bo wolą obracać pieniędzmi a co będzie za 3-4-5 lat to teraz nawet wróżka nie jest w stanie przewidzieć itp. Przyczyn jest milion. Ja miałem normalny leasing z powodu kosztów. Teraz kosztów nie potrzebuje i moje zapatrywanie na sposób kupna zmieniło się o 180 stopni.

 

dokładnie, ludzi interesuje tylko 1 parametr, wysokość raty.


Sam zmieniałem auta co 2-3 lata, teraz zamierzam kupić z dobrym rabatem ale za gotówkę. Jak pomyślę, że przy sprzedaży mam naliczyć 19% dochodowy, 23% vatu i składki zdrowotnej, zakładam że niedługo skoczy na 9% to sorry ale wolę kupić prywatnie i sprzedać na KS. Chyba, że ktoś kupuje na 10 lat to ok... Wynajmu nie chcę bo robię mało km.

ps

tak, wiem, że można zrobić darowizną na mamę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wiem, że można zrobić darowizną na mamę;)

No właśnie bezkosztowo to już nie można, bo nie wykupisz z leasingu na osobę prywatną tylko "w działalność".

Jak wyprowadzasz z działalności, nie ważne w jaki sposób, to podatki zapłacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wiem, że można zrobić darowizną na mamę;)

No właśnie bezkosztowo to już nie można, bo nie wykupisz z leasingu na osobę prywatną tylko "w działalność".

Jak wyprowadzasz z działalności, nie ważne w jaki sposób, to podatki zapłacisz.

 

No nie do konca...


- Znowelizowane przepisy ustawy o PIT mówią wyraźnie o przychodach z odpłatnego zbycia składników majątku, a nie jakiegokolwiek zbycia majątku - przyznaje Damian Kłosowicz, prawnik w kancelarii Staniek & Partners.

Potwierdza zatem, że możliwe będzie rozwiązanie, w którym przedsiębiorca wykupuje samochód z leasingu, a następnie obdarowuje nim np. swoją córkę, która następnie sprzeda auto bez PIT po upływie pół roku (zgodnie z zasadą ogólną).


wiec cos tam mozna wymyslec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wiem, że można zrobić darowizną na mamę;)

No właśnie bezkosztowo to już nie można, bo nie wykupisz z leasingu na osobę prywatną tylko "w działalność".

Jak wyprowadzasz z działalności, nie ważne w jaki sposób, to podatki zapłacisz.

 

No nie do konca...


- Znowelizowane przepisy ustawy o PIT mówią wyraźnie o przychodach z odpłatnego zbycia składników majątku, a nie jakiegokolwiek zbycia majątku - przyznaje Damian Kłosowicz, prawnik w kancelarii Staniek & Partners.

Potwierdza zatem, że możliwe będzie rozwiązanie, w którym przedsiębiorca wykupuje samochód z leasingu, a następnie obdarowuje nim np. swoją córkę, która następnie sprzeda auto bez PIT po upływie pół roku (zgodnie z zasadą ogólną).


wiec cos tam mozna wymyslec ;)

 

tak, to prawda, na dzisiaj można ale nie ma pewności, że za rok, dwa, trzy jak będzie dobiegał końca leasing i tego nie upier.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.