Skocz do zawartości

Rabaty na nową serię 3 g20


wehyr

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie w BMW dostaniesz u dealera na 318i rabat na poziomie 21-22%.

Nie ma sensu brać tych "bizesowych" bo tam rabat jest podobny a czasem mniejszy. Warto skonfigurować i porozsyłać zapytania.


Moja konfiguracja z 188k PLN spadła na 148k PLN (rata jest 1400netto) przy przebiegu 30kkm rocznie (wysoki wykup).

 

Dokładnie, lepiej złożyć coś samemu. Na buisness wychodzi 20%. U dealera można spokojnie 22% wyrwać. Tylko oczekiwanie. Zamawiałem w czerwcu a produkcja październik. Miej świadomość.

Pokazałem swoją ofertę od brokera dealerowi, można było uzyskać max 10% na auto do produkcji, o 23% nie było mowy

 

Tu mowa o 318i, na które jest zupełnie inne wsparcie niż 330i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z kolegów może mi tłumaczyć różnicę miedzy dealerem a brokerem ? , plusy i minusy ?

W moim przypadku wygląd∂a to tak, że broker ma umowę z dealerami. Taki podmiot szuka nabywców na auta z określonym dużym rabatem, przyjmuje kaucję, pośredniczy przy umowie finansowania, rezerwuje slot produkcyjny. Ja jako nabywca zawieram umowę leasingową i odbieram samochód w salonie.

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Kamil , no to gdzie jest szkopuł ? :mrgreen:

Z racji mojej profesji dość długo szukałem dziury w całym :mrgreen: wychodzi na to, ze broker zamawia dużo aut np. 200 i dostaje duży rabat na sztukę. Umowa jest jak na dzisiejsze czasy bardzo przejrzysta i uczciwa, przelew na konto banku-leasingodawcy, generalnie nie ,a się do czego przyczepić

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Kamil , no to gdzie jest szkopuł ? :mrgreen:

Z racji mojej profesji dość długo szukałem dziury w całym :mrgreen: wychodzi na to, ze broker zamawia dużo aut np. 200 i dostaje duży rabat na sztukę. Umowa jest jak na dzisiejsze czasy bardzo przejrzysta i uczciwa, przelew na konto banku-leasingodawcy, generalnie nie ,a się do czego przyczepić

 

U brokerów nie dostaniesz takiej oferty leasingowej jak w salonie. BMW ma oferty promocyjne na finansowanie rzędu nawet prawie 100% co w połączeniu z ich trochę niższymi rabatami może dać lepszą sumarycznie ofertę niż brokerzy oferują.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Kamil , no to gdzie jest szkopuł ? :mrgreen:

Z racji mojej profesji dość długo szukałem dziury w całym :mrgreen: wychodzi na to, ze broker zamawia dużo aut np. 200 i dostaje duży rabat na sztukę. Umowa jest jak na dzisiejsze czasy bardzo przejrzysta i uczciwa, przelew na konto banku-leasingodawcy, generalnie nie ,a się do czego przyczepić

 

U brokerów nie dostaniesz takiej oferty leasingowej jak w salonie. BMW ma oferty promocyjne na finansowanie rzędu nawet prawie 100% co w połączeniu z ich trochę niższymi rabatami może dać lepszą sumarycznie ofertę niż brokerzy oferują.

Atrakcyjne finansowanie dealerskie opłaca się jedynie, gdy różnica w rabacie jest niewielka (1%-2%, a nie 13%). W moim przypadku nawet 0% finansowanie przy tych samych parametrach przekładało się na znacznie wyższą ratę leasingową. Co więcej korzyści z lepszego finansowania zjada nam wartość pieniądza w czasie, a w przypadku aut, które są droższe niż 165.000 brutto część odsetkowa raty jest zawsze kosztem podatkowym, a część kapitałowa podlega limitowaniu, więc nawet przy nominalnie tych samych zdyskontowanych cenach rabat zawsze wygra z promocyjnym finansowaniem.

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

1- rozumiem że sam szukasz bank który finansuje - leasinguje - auto ?

2- czy możesz mieć wpływ na konfiguracje zamówionego auta ?

3- czy takie opcje typu przedłużona gwarancja czy pakiet serwisów gwarancyjnych ,są objęte w ofercie brokera z takim rabatem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- rozumiem że sam szukasz bank który finansuje - leasinguje - auto ?

2- czy możesz mieć wpływ na konfiguracje zamówionego auta ?

3- czy takie opcje typu przedłużona gwarancja czy pakiet serwisów gwarancyjnych ,są objęte w ofercie brokera z takim rabatem ?

Broker ma oferty leasingowe, warunki akceptowalne. Wybierasz konfiguracje jaka chcesz z całej gamy BMW. Pakiety serwisowe/naprawcze nie podlegają rabatowi.

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to znaczenie rabatu ma znaczenie przy zakupie za gotówkę. Łączny koszt zakupu to finansowanie plus cena za samochód.

Przy Comfort Lease to ile dostaniesz rabatu nie ma znaczenia. Wtedy liczy się łączny koszt użytkowania samochodu np. Przez 3 lata, tj. Samochód wartości 400tys, miesięczna rata 3000 brutto.


Do tego dochodzi jeszcze wplata własna np 10% i wartość wykupu.

Fajnie można sobie to porównać na stronie Audi jak rodzaj wybranego samochodu i parametrów ma wpływ na miesięczny koszt.

Na przykład za Audi Q7 o wartości 300tys i wpłacie 10% rata miesięczna wychodzi około 2100. W BMW dostaniesz rabat i za samochód o wartości 240tys zapłacisz 2300/mies.



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to znaczenie rabatu ma znaczenie przy zakupie za gotówkę. Łączny koszt zakupu to finansowanie plus cena za samochód.

Przy Comfort Lease to ile dostaniesz rabatu nie ma znaczenia. Wtedy liczy się łączny koszt użytkowania samochodu np. Przez 3 lata, tj. Samochód wartości 400tys, miesięczna rata 3000 brutto.


Do tego dochodzi jeszcze wplata własna np 10% i wartość wykupu.

Fajnie można sobie to porównać na stronie Audi jak rodzaj wybranego samochodu i parametrów ma wpływ na miesięczny koszt.

Na przykład za Audi Q7 o wartości 300tys i wpłacie 10% rata miesięczna wychodzi około 2100. W BMW dostaniesz rabat i za samochód o wartości 240tys zapłacisz 2300/mies.



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 


Otóż to dlatego dziwi mnie że ludzie nie potrafią porównać rożnych ofert ale każdy jest dumny że dostał 20% rabatu a potem całkowite koszty zakupu są większe niż rabat 16% w innej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to znaczenie rabatu ma znaczenie przy zakupie za gotówkę. Łączny koszt zakupu to finansowanie plus cena za samochód.

Przy Comfort Lease to ile dostaniesz rabatu nie ma znaczenia. Wtedy liczy się łączny koszt użytkowania samochodu np. Przez 3 lata, tj. Samochód wartości 400tys, miesięczna rata 3000 brutto.


Do tego dochodzi jeszcze wplata własna np 10% i wartość wykupu.

Fajnie można sobie to porównać na stronie Audi jak rodzaj wybranego samochodu i parametrów ma wpływ na miesięczny koszt.

Na przykład za Audi Q7 o wartości 300tys i wpłacie 10% rata miesięczna wychodzi około 2100. W BMW dostaniesz rabat i za samochód o wartości 240tys zapłacisz 2300/mies.



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Noe bierzesz jeszcze pod uwagę efektów podatkowych leasingu :lol:

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na przykład za Audi Q7 o wartości 300tys i wpłacie 10% rata miesięczna wychodzi około 2100

jak mówi przysłowie : diabeł tkwi w szcegółach

chciałem zaznaczyć że co kolega zobaczył na stronę Audi dotyczy cenę auta prosto z konfiguratora - nie podlejącej rabatowi - w przypadku rabatu kolega zostaje wtedy zaproszony do stanowiska kogoś w niebieskim garniturze i brązowe buty lub z głębokim dekoltem. żeby przedstawić ofertę finansowania . miałem to praktykowane jak chciałem kupić A4 , w końcu wyszło że BMW dało mi tańsze auto - tańsza wpłata własna i tańsza rata CL - wiem że jest dużo kolegów którzy z tym się nie zgodzą bo mieli inaczej , ale ja tak miałem , stąd jeżdżę BMW 318i a nie A4 150km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie wyczytałem, że ubezpieczenie przez pierwszy rok musi być dealerskie. Możecie napisać ile % od wartości auta u was wynosi/wynosiło ubezpieczenie G20 od dealera?

Stoję przed zakupem 330i, po rabacie 220 000 BRUTTO(będzie to leasing). Niestety aktualnie nie mogę skontaktować się z handlowcem, a jestem w trakcie kalkulacji kosztów :)

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.