Skocz do zawartości

Jakie felgi / opony do F3x


wuujtas7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć!

Szukam nowych felg i opon na lato do GT3 xdrive, czy może mi ktoś wytłumaczyć co daje poza efektem wizualnym różnica w rozmiarze opon przedniej i tylnej osi?

Upatrzyłem sobie felgi Bmw styling 397 calowe i opony w rozmiarze 225/50/18. Jakie opony runflat z homologacją BMW na lato polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

For staggered, the benefit lies with traction. BMW makes their xDrive rear-biased, so for both RWD and xDrive you will have wider rubber on the main drive wheels. This is better for acceleration. You also have better traction for cornering/turning where you would not be going hard enough to induce significant oversteer or understeer. If you hit cloverleafs at speed, wider rears can help you push a little more in the turn without losing your rear end. This is particularly important if you have a lot of power, since narrower tires are more likely to break loose under acceleration as you power out of the turn or increase speed on the turn.

The other "benefit" is aesthetics. Wider tires on the rear make the car look more aggressive from behind.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy

wrzuć 225/40, będzie lekki naciąg, bo felgi powinny mieć 8 cali szerokości. producent przy 8,5 daje 255, ale nie dasz takich opon na przód...

weź michelliny, które są dosyć szerokie w porównaniu do np. goodyearów jeśli można tak napisać (przy tym samym rozmiarze). chodzi o budowę boku opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część,

Czy do F36 bez xdrive można założyć felgi bez run flat?

Przód 225/35/19 tył 255/35/19

Felga przód 8,5 tył 9,5 ?

Opony Dunlop Sport Maxx RT2.

Wiem, że standardowo powinni być przód 225/40 i 255/35 i run flat

Czujniki nie będą wariować?

Bezpieczeństwo?

Co myślicie?

Edytowane przez kkamo84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli te z powyższego posta nie są ok, to mam do kupienia w dobrej cenie dwa rodzaje nowych opon:

I. Continental sport contact 5 bez run flat

2 x 225/40/19 i 2 x 255/35/19

II. Bridgestone Turanza T 005 Run Flat

2 x 225/40/19 i 2 x 255/35/19 z gwiazdką.


Wolałbym uniknąć kosztów, ale jak będzie trzeba to wymienię :wink:

Turenza droższa. Macie z nią jakieś doświadczenia? Jak z twardością ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Bezpieczna wersja bez run flat to jednakowe felgi przód tył i wtedy możesz to ominąć, a tak zapomnij.

A co za różnica czy opony są ROF, czy nie w kontekście prawidłowego rozmiaru mieszanego dla danego auta?

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Poza tym cały wątek o xDrive na tym forum.

Możesz podlinkować? Bardzo mnie to ciekawi, bo oczywiście moje F34 wyjechało na mieszanym ogumieniu 19 cali, a jedynie wyczytałem, że mają być homologowane (gwiazdka), nie koniecznie run flaty.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225 na 8,5 to jest naciąg. po co ci ogumienie mieszane na jednakowych felgach

 

W takim razie nie kombinuję i zostaję przy 235/40/19.

Teraz jakie ? Myślałem o Toyo Proxes Sport albo Uniroyal Rainsport 3 , generalnie coś w tej półce cenowej. Albo taniej, kupić takie same.

Teraz mam Landsail LS588 UHP i całkiem nieźle zachowują się w różnych warunkach.

Można kupić za ok 300 zł szt. Tylko czy warto oszczędzać na oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.