Skocz do zawartości

Jakie felgi / opony do F3x


wuujtas7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A ja do xdrive kupiłem wlasnie felgi 2x8.5j i 2x9.5j. Zastanawiam sie wlasnie jaka opone do tego zalozyc. Rozważam kilka opcji


225/40/19 na przod i 255/35/19 na tył. To daje różnice na poziomie 0.23% na obwodzie co xdrive powinien zaakceptowac


225/40/19 na wszystkie 4 koła. Z tył wtedy będzie bega naciąg ale obwód bedę miał wszędzie taki sam


jakiś 235/40/19 na wszystkie 4 koła. Naciąg z tyłu będzie mniejszy wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie jedna rzecz. Na jakiej zasadzie komputer mierzy ciśnienie w oponach? W E90 miałem pokazany spadek ciśnienia na zasadzie różnicy oporów toczenia (ABS). Teraz wartości ciśnienia mam podane do 1 miejsca po przecinku, co sugeruje na obecność czujników w kołach. Rzecz w tym, że chcę kupić komplet felgi+opony na zimę i czy coś jeszcze? Potrzebne są jakieś czujniki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nurtuje mnie jedna rzecz. Na jakiej zasadzie komputer mierzy ciśnienie w oponach? W E90 miałem pokazany spadek ciśnienia na zasadzie różnicy oporów toczenia (ABS). Teraz wartości ciśnienia mam podane do 1 miejsca po przecinku, co sugeruje na obecność czujników w kołach. Rzecz w tym, że chcę kupić komplet felgi+opony na zimę i czy coś jeszcze? Potrzebne są jakieś czujniki?

 

Prosty system mierzy różnicę średnicy kół, a nie oporów toczenia...

Zaawansowany potrzebuje czujników w każdych kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System sam prosi o kalibrację czujników co jakiś czas - nie wiem czy co ileś km czy co ileś dni. Wtedy wyskoczy ci komunikat, że coś jest z czujnikami.

Generalnie czujniki powinieneś mieć i tyle. Musisz te parę zł więcej liczyć do zakupu kół. To koszt mniejszy niż 0,5% zakupu twojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam.

Prosze o porade w sprawie doboru felg do F30 335i.

Lepsze beda 19 czy 20?

Jakie 8,8.5,9 itd?

Szukam czegos ciekawego w kolorze czarno - grafitowym,czarno-srebrnym ewentualnie czarnym.

Takie felgi aby zalozyc opony Run on Flat.

Lepsze oryginaly czy cos z innych typu BBS,Oz,Gmp Italia itd?...

Posiadam gwarancje na auto,wiec jakie rozmiary felg i opon moge zalozyc ,aby mi nic nie zarzucili w razie czego?

Podobaja mi sie z tylu opony szerokie,ale jestem troche zielony w tym.

Budzet na felgi okolo 1000 euro + osobno koszt opon.

Opony chcialbym Michelin lub Pirelli.

Dzieki za wszystkie podpowiedzi.

Pozdro


Pytanko

20 calowe BMW LA Cross Spoke nowki z nowymi oponami Pirelli P zero w cenie 1500 euro czy beda pasowac do mojego auta i czy dobra to cena?


ffb515dca170275cm.jpg


albo te bez opon odpowiednio tansze 700 euro nowki

20 cali BMW 405M


4440f7c059c9e3a7m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mnie naszło takie pytanie, czy jeśli kupię opony NIE-run flat, do samochodu na gwarancji, to nadal utrzymam gwarancję?


Edit: Gwarancji nie traci się pod warunkiem, że opony mają homologację (gwiazdkę zimowych opon).

Edytowane przez Wierzbin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co myślicie o tych felgach? https://allegro.pl/796-mb-felgi-m-performance-18-5x120-do-bmw-f10-f11-i7276676944.html Jest to zamiennik felg 405M, które niestety nie występowały w rozmiarze 18 cali w takim kolorze, tylko w czarnym. Co myślicie o takich zamiennikach? Są warte uwagi, czy będą trwałe? Wolałbym używane oryginały, ale nie mogę znaleźć podobnego wzoru felg w tym rozmiarze. Liczę na Waszą pomoc. Pozdrawiam Adrian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żeby nie zakładać nowego wątku, podepnę się tutaj :)


Zamówiłem w lipcu nowe f30 i za tydzień mam odbiór. Sprzedawca z salonu zaproponował mi kompletne koła po dużych rabatach za kwote 5700 pln brutto ( opony, czujniki , felga 16 )


i teraz pytanie - same koła ( felga + opona ) to koszt 3420 pln ale czujniki + ich montaż to kolejne 2400 pln !


Czy ktoś z was przekłada po prostu opony ( zostawię felgi letnie razem z czujnikami i zakupie same opony ) czy jednak muszę koniecznie kupić cały komplet ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego wątku, podepnę się tutaj :)


Zamówiłem w lipcu nowe f30 i za tydzień mam odbiór. Sprzedawca z salonu zaproponował mi kompletne koła po dużych rabatach za kwote 5700 pln brutto ( opony, czujniki , felga 16 )


i teraz pytanie - same koła ( felga + opona ) to koszt 3420 pln ale czujniki + ich montaż to kolejne 2400 pln !


Czy ktoś z was przekłada po prostu opony ( zostawię felgi letnie razem z czujnikami i zakupie same opony ) czy jednak muszę koniecznie kupić cały komplet ?

 

Generalnie wszystko zależy od ciebie jeśli masz 4x4 to wskazane jest założenie na obie osie opon 225/45/18, jeśli takie wchodzą na twoje felgi to ok, w wypadku ośki to zakładasz taki sam lub podobny rozmiar zimówek(żeby pasował na felgę).

Jeśli chodzi o czujniki z tego co wiem jeśli nie zainstalujesz czujników/tmps-ów to będzie wyświetlać ci błąd w komp, więc raczej musisz mieć, na zimowe felgi możesz je oczywiście przełożyć ale najlepiej kupić nowe czujniki, ori na olx czy all znajdziesz za 500-700zł ,poza tym poważnie chciałbyś wydać za komplet 16-ek prawie 6tyś ?

Moim skromnym zdaniem jeśli założyłbyś takie małe felgi jak na to auto(trochę się gubią w tej bryle), to ori za tą cenę mija się to z celem, lepiej kupić jakieś nowe nie ori np od chłopaków z felgi niemieckie, którzy dopasują ci fajny wzór i rozmiar żeby było jak ori(et dekielki etc), kupić opony u nich lub gdzie indziej plus czujniki i całość wyjdzie cię strzelam z ok 2 tyś mniej.

No chyba że musi być ori dla zasady, z tym że to ori to oprócz w miarę dopasowanego wzoru z jakością niczym nie przewyższa felgi dobrego producenta, mi np w ponad rocznym aucie schodzi klar z felg które reklamowałem, dlatego też sam sobie złożyłem zestaw nie ori na zimę

 

przecież nie musisz kupowac na salonie. JA złożyłem sobie zestaw na lato z AEZ antiqua dark 18 cali + continentale ROF za ok. 5800 brutto.

 

Dokładnie ja złożyłem sobie zestaw WHEELWORLD WH28 18", plus pirelli sottozero 3 i czujniki za lekko ponad 5tyś

Edytowane przez rabbit72
p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda kwestia gwarancji przy nieoryginalnych kołach ? mogą mieć z tym jakieś problemy czy nie ma tematu ? ( teoretycznie chcą mi w salonie dać 30 % od nominalnych cen ale to dalej dość kosmiczna kwota ;) )

 

Jeśli zachowasz wielkości felg i opon rekomendowane przez producenta to nie ma żadnego problemu, mógłbyś mieć problem gdybyś zaczął kombinować z rozmiarami, wtedy np przy xDrive przy jakichkolwiek problemach z napędem itd mieliby podstawy do odrzucenia roszczeń. U mnie jest jeszcze pół roku GW w Pl i 1.5 w UK gdzie kupowałem auto.

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego wątku, podepnę się tutaj :)


Zamówiłem w lipcu nowe f30 i za tydzień mam odbiór. Sprzedawca z salonu zaproponował mi kompletne koła po dużych rabatach za kwote 5700 pln brutto ( opony, czujniki , felga 16 )


i teraz pytanie - same koła ( felga + opona ) to koszt 3420 pln ale czujniki + ich montaż to kolejne 2400 pln !


Czy ktoś z was przekłada po prostu opony ( zostawię felgi letnie razem z czujnikami i zakupie same opony ) czy jednak muszę koniecznie kupić cały komplet ?

 

Ja kupiłem w ASO 17 kompletne koła zimowe (opny Dunlop 4D) za 6400 pln.

Napisz do kilku ASO jakie koła Cie interesują i dostaniesz od kogoś dobrą cenę. Przekładanie opon RunFlat 2x w roku to słaby pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda kwestia gwarancji przy nieoryginalnych kołach ? mogą mieć z tym jakieś problemy czy nie ma tematu ? ( teoretycznie chcą mi w salonie dać 30 % od nominalnych cen ale to dalej dość kosmiczna kwota ;) )

Ostatnio pytałem w ASO, bo sam chciałem kupić opony na własną rękę i kupiłem opony zimowe (Goodyear Ultragrip G1 - bo najcichsze). Warunek utrzymania gwarancji w przypadku zimówek to ich homologacja (wzór gwiazdki wpisane w obrys gór) i tyle. Inna sprawa to felgi i ich rozmiary zwłaszcza przy xdrive, ale o tym pisał wyżej kolega rabbit72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.