Skocz do zawartości

Manual, kiedy ostatnie modele...


Andreus1979

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od zawsze jeździłem Alfami w kombi, teraz kupił bym następną ale jest tylko w sedanie...Mam zamiar w tym roku przesiąść się na BMW 330i lub 325d Touring koniecznie z manualną skrzynią. Zależy mi na jak najmłodszym Aucie. Może ktoś mi napisać do kiedy te wersje wychodziły z manualem. Bo jak na razie widziałem w ogłoszeniach tylko jedną z 06/2017r: https://www.autoscout24.de/lst/bmw/3er-(alle)?sort=price&desc=0&gear=M&ustate=N%2CU&size=20&page=1&powerfrom=147&powertype=hp&cy=D&fregfrom=2017&atype=C&

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, sam byłem wielkim przeciwnikiem automatu i wszystkie auta miałem w manualu... do czasu F30 ze sportowym zf'em :mrgreen:

i pomyśleć, że nawet do końca, ostatniego dnia przed zakupem się zastanawiałem czy dobrze robie, teraz za nic nie kupie manuala, po prostu bez sensu... Komfort jazdy jest nie do opisania a ten zf... jest po prostu lepszy od manuala na KAŻDEJ płaszczyźnie począwszy od spalania poprzez osiągi i w zasadzie brak awaryjności

Nie kupuj zwykłej skrzyni, naprawdę nie warto, mówię to jako osoba która również miała wielkie problemy z podjęciem decyzji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dwa lata temu mając 55 lat postanowiłem kupić w końcu nowy samochód. Jeździłem tylko manualami i uważałem że automat nie da mi tej frajdy z jazdy.

Nawet powszechne opinie na forum odnośnie wyższości automatu mnie nie przekonały. Umówiłem się w salonie na jazdę próbną automatem, zaznajomiłem sprzedawcę o moich preferencjach. Mądry sprzedawca nie przekonywał mnie argumentami słownymi. Wziął mnie na jazdę próbną automatem nie 15-20 min tylko ponad godzinę. Po tej jeździe moje argumenty za manualem szlak trafił i Bogu dzięki . Automat 10 lat temu a dzisiaj to dwa światy. Z perspektywy czasu Największe zaletę automatu odczuwam w mieście i co istotne przed max szybkiego wyprzedzania kilku samochodów, optymalny wybór z 8 biegów i szybkość ich zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, ze zeby byla palna jasnosc, nawet dzisiaj automat automatowi nie rowny.

Jezdzilem przez pewien czas 3ma jednoczesnie:


ZF 8 w 328i

DSG7 DQ200 w Superbie II FL kombi

GM 6T43


I teraz tak...

Najlepszy ZF 8 - praktycznie bez konkurencji. Szybko zmienia biegi, reaguje praktycznie natychmiast, kazdy bieg traktowany tak samo.

DSG7 - tak na serio, to bieg 1-6 chodza nawet fajnie, 7 to typowy nadbieg. Auto sie pol dnia "zastanawia", zanim to wlaczy..

No i na koniec perelka GM 6T43 - to jest typowy automat sprzed 10 lat.

Przeciaga biegi, szybkosci dzialania mocno zalezy od temperatury oleju, itd. Ogolnie, kaplica.


Wiec wracajac do tematu w F30 manuale sa niespecjalne (problemy ze wstecznym...), za to automat ZFa wybitny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze


Wiec wracajac do tematu w F30 manuale sa niespecjalne (problemy ze wstecznym...), za to automat ZFa wybitny.

Typowa skrajność, jakie to problemy ze wstecznym przysparza manualna skrzynia w F30 ? Jest pancerna jak wcześniejsze BMW.

Edytowane przez Andrzej62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że nikt nie odpowie na pytanie tylko zacznie się gadka jaki to Automat świetny itd...

Zdarza mi się czasem pojeździć automatem, bo Tato od jakiś 20 lat śmiga takimi autami. Obecnie ma 730d, może i fajnie ale jak dla mnie bez frajdy z jazdy. Uszanujcie preferencje innych, bo ja Was do manuala nie przekonuję...

I czy ktoś łaskawie jest w stanie odpowiedzieć na zadane na początku pytanie ( niezły rym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg katalogu z 2018

https://www.bmw.pl/content/dam/bmw/marketPL/bmw_pl/topics/pricelists-brochures/pricelists/Pricelist_new/Cennik-Modelowy-BMW-24.02.2018.pdf


praktycznie każdy silnik miał wybór pomiędzy automatem a manualem, a to, że z drugiej ręki nie ma manuali to inna sprawa, nikt tego po prostu nie kupował

A tak z ciekawości ojciec Twój mówisz ma 730d, który model/rocznik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jaka jest frajda z jazdy 330i manual w porównaniu do sportowego automatu z łopatkami gdzie nawet w razie chęci można cisnąć auto do odcinki i nie zmienia na wyższy bieg ? Może o czymś nie wiemy :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę jak kolega jestem fanem manualu, ale... wybrałem automat. Mimo szybkości ZFa nadal czuję, że jeżdżę automatem, tzn. czasami mnie irytuje. Po prostu trzeba się przestawić. Dużo, naprawdę dużo dają łopatki przy kierownicy - nie miałem, doposażyłem i teraz czuję się znacznie lepiej :) Sposób ich działania jest świetny. Już nie muszę się martwić reakcją skrzyni przy wyprzedaniu.

Automat kupiłem z lenistwa (bo się starzeję i bardziej zależy mi na komforcie jazdy), z ciekawości i z musu - jak juz koledzy wspomnieli, manual będzie (lub już jest) praktycznie nie sprzedawalny. Widziałem kilka bardzo atrakcyjnych ogłoszeń jak szukałem samochodu - wyposażenie dobre, silnik jeszcze lepszy, cena niska, a w środku manual... i auta stały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Też zdecydowanie wolałbym automat, ale jeśli kolega upiera się przy manualu, niech poluje na tą skrzynię.

Problem przy sprzedaży... może też znajdzie kierowcę, który nawet nie chce słyszeć o automatycznej skrzyni biegów, nawet tak doskonałej jak w F30 (wiem też z doświadczenia, bo 9 miesięcy użytkowałem F30 ze sportowa skrzynią, a teraz X3, chociaż nawet X3 i X4 czasami w ogłoszeniach można spotkać z manualną skrzynią, tak jak X5 E53).


Może byś spróbował pojeździć z automatem, bo ja sam jeszcze kilka lat temu nie myślałem o innej skrzyni, niż manual.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic na siłę :D


Pytanie kolegi jednak trochę bez sensu, bo w 2018 konfigurowałem trójkę w manualu (tylko mówię o sedanie, ale zakładam, że touring ma te same możliwości). Najnowsze tez wychodzą z manualem. Zatem manual nie wyginął, natomiast wcale się nie dziwię, że ciężko go znaleźć w ogłoszeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.