Skocz do zawartości

Pytanie do posiadaczy wersii 5


Krupek

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do posiadaczy serii 5

 

jest to rok prod.1994 Bmw 520i, i nie wiem gdzie jest wbudowana antena radiowa

napewno nie w tylnej szybie

myślę, że napewno wiecie Panowie

pozdrawiam

WANTED
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... właśnie że w tylnej szybie :mrgreen: a rozgałęźnik i wzmacniacz jest za tapicerką / osłoną tylnego lewego słupka / patrząc w kierunku jazdy - jak się dobrać ? osłona jest na czterech zaczepach - zaczynasz od odciągnięcia w gornym prawym rogu / od strony drzwi / jak ją odchylisz to już widać ponieżej lampki oświetlenia wnętrza jest wzmacniacz i rozgałęźnik , delikatnie odciągasz w następnych miejscach gdzie są już widoczne zaczepy i po bólu ....
* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wzmacniacz jest w tylnym lewym słupku. Antena sprawuje się zupełnie normalnie, ale trzeba pamiętać, żeby zasilić jej wzmacniacz po wymianie fabrycznego radia na inne (biały kabelek w kostce BMW - sporo przejściówek nie bierze go pod uwagę).
Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oryginalnym radiu tak samo jest do kitu.W POLONEZIE na zwykłym tzw. bacie 100 razy lepiej odbiera niz to badziewie.Pomysl sobie KAI dlaczego posiadacze E34 montują w tylnym błotniku normalne anteny-bo ta w szybie to wielkie nieporozumienie,kazdy z mojej okolicy co ma BMW to potwierdzi.Może jak się znajduje blisko nadajnika to radio może ładnie odbierać.Albo nie miałeś porównania do innych anten i tak mówisz,ze sprawuje sie normalnie.Do normalności tym antenom brakuje bardzo dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oryginalnym radiu tak samo jest do kitu.W POLONEZIE na zwykłym tzw. bacie 100 razy lepiej odbiera niz to badziewie.Pomysl sobie KAI dlaczego posiadacze E34 montują w tylnym błotniku normalne anteny-bo ta w szybie to wielkie nieporozumienie,kazdy z mojej okolicy co ma BMW to potwierdzi.Może jak się znajduje blisko nadajnika to radio może ładnie odbierać.Albo nie miałeś porównania do innych anten i tak mówisz,ze sprawuje sie normalnie.Do normalności tym antenom brakuje bardzo dużo.

 

No właśnie miałem porównanie w mojej poprzedniej E34M20B20, gdzie poprzedni właściciel założył "bata", bo antena była słaba. Wystarczyło podłączyć zasilanie do wzmacniacza i jego zdziwienie było widoczne.

Aktualnie jeżdżę po Polsce i zawsze mam wzorowy odbiór, więc nie widzę żadnych minusów.

 

Niech sobie każdy zakłada antenę, jaką chce :) Ja jednak wolę moje BMW bez "bata".

 

Aaaa jeszcze jedna rzecz - wtyczka do radia. BMW ma płaskie wtyczki kątowe, a te żadko bywają w innych radiach (nie mówię, że nie ma). Nie wolno odcinać wtyczki, tylko zakupić przejściówkę (firmową).

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czyli nie miałeś porównania w innych samochodach,a jak ktoś źle sobie założył antene to odbiór też był zły.Ja mam porównanie z innymi samochodami bo różnymi jeżdżę.Radio w BMW odbiera podstawowe czyli badziewiackie stacje jak RMF,RADIOZET,PR3, odbiera mi jeszcze RADIO DLA CIEBIE,BIS, ale te radia mają nadajniki w okręgu 50km w Siedlcach i Łosicach,ale już te radia z Warszawy nie pójdą ani z Białegostoku ani z Lublina.A na innych natenach w innych samochodach odbierają.U siebie patrzyłem i na radiu oryginalnym i na PIONEER,radio oryginalne przełożyłem do POLONEZA i tam radia wszystkie sciąga a w BMW odbiór z tej anteny w szybie jest duzo gorszy.Jak jechałem w tym roku nad morze i mazury też mi radia odbierało ale tylko podstawowe i pewnie tak samo jest u Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest z ta antenka kiepsko. ale mysle ze znajde na to patent, tzn rozwiazanie.

 

 

w innych autach robilem takie podlaczenie anteny do ogrzewania i dzialalo duuuzo lepej. wiec wydaje mi sie ze jak znajde troszke czasu to zrobie na nowo instalacje a stara oryginalna puszke "bmw" usune :P

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam już kiedyś była rozmowa na ten temat na forum. Konkluzja była taka, zeby wsadzić dodatkowy wzmacniacz sygnału (takiego za ok 20 PLN) między radio a wzmacniacz oryginalny. Idealnie powinien zmieścić się w lewym tylnym słupku. Znam Osobę, która tak zrobiła i bardzo chwali sobie odbiór. Poza tym (jeśli dobrze pamiętam) zasilanie oryginalnego wzmacniacza idzie razem z kablem sygnałowym od radia - więc może nie macie podłączonego zasilania (a bez prondu nie warkajet ;) )
$M$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie taki podkupiłem w wzwmacniacz wkłada sie antene,ze wzmacniacza wychodzi przewód antenowy który wkładasz do radia a przewód prądowy ze wzmacniacza podłączasz do przewodu plusowego który idzie do radia.U mnie wszystko znajduje sie zaraz za radiem.Odbiór sie poprawił,ale wg mnie brakuje mu do idealu tak jak mialem w innym samochodzie i sie tak przyzwyczailem do tych lepszych stacji radiowych ktorych teraz nie moge zlapac.Kupilem nawet antene teleskopową BERU przymierzałem i bez żadnych wzmacniaczy lepiej radia odbierały niż na tej w szybie,ale jak do tej pory nie założyłem jej,jakoś nie mogę sie przybrać,zreszta słucham teraz tylko płyt bo w tych radiach co mi ściąga antena nic ciekawego nie ma do słuchania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem wczesniej poloneza, zakupilem wlasnie e34 i przerzucilem instalacje audio do bmw, mam to samo radio i antena w tylniej szybie dziala zdecydowanie lepiej. poprzedni wlasciciel cos papral przy wzmacniaczu, ale zrobilem na orginal i jestem zadowolony. zanim ta instalacje zamontowalem do 5ki jezdzila w fiescie (fordzie). w e34 jest najlepiej. rejon slask, jesli to ma znaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam radio firmowe i nic nie rzeźbiłem z anteną. Wyłapuje wszystkie stacje, nie tylko w W-wie, ale jak jeżdżę po Polsce ładnie wraca do zaprogramowanych stacji. Po prostu bajka.

W poprzednich autach miałem może lepsze radia , ale tutaj na prawdę nie mam na co narzekać, zmieniłem głośniki i radyjko hula jak trzeba. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Też miałem taki problem

Fakt , mi też gubi stacje i to w mieście, a niektórych wogóle złapać nie mogę...Czy to się popsuć może , chyba nie :?: :?: :?: :mad2:

 

Przeczytałem to:

No właśnie miałem porównanie w mojej poprzedniej E34M20B20, gdzie poprzedni właściciel założył "bata", bo antena była słaba. Wystarczyło podłączyć zasilanie do wzmacniacza i jego zdziwienie było widoczne.

Aktualnie jeżdżę po Polsce i zawsze mam wzorowy odbiór, więc nie widzę żadnych minusów.

(. . . )

 

 

I zrobiłem tak:

 

... (. . . )rozgałęźnik i wzmacniacz jest za tapicerką / osłoną tylnego lewego słupka / patrząc w kierunku jazdy - jak się dobrać ? osłona jest na czterech zaczepach - zaczynasz od odciągnięcia w gornym prawym rogu / od strony drzwi / jak ją odchylisz to już widać ponieżej lampki oświetlenia wnętrza jest wzmacniacz i rozgałęźnik , delikatnie odciągasz w następnych miejscach gdzie są już widoczne zaczepy i po bólu ....

 

Zasilanie wziąłem z jednej z końcówek, które były za tapicerką na słupku - może przy okazji ktoś wyjaśni od czego one są (oraz, czy nie nabroję nic w aucie podłączając tam zasilacz ;) )

I DZIAŁA!

Radio nie gubi stereo, wszystkie stacje czysto i bez szumów, no i stacje od razu "wchodzą" - wcześniej radyjko musiało sie "zastanowić" zanim załapało stację.

Radio nie najwyższa półka: JVC KD-G 401 - prezent od żony na 40-chę, więc ma dla mnie wartość sentymentalną ;)

 

Pozdrawiam i dziękuję cytowanym Kolegom Forumowiczom za przydatne rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e34 i e32 sa takimi fajnymi autami ze w wiekszosci jest kompletna instalacja, nawet jak nie masz jakiejs opcji to kable juz sa.

np zakupilem lampki na tyl (tez z soczewkami lampkami do czytania) wpialem we wtyczke i dziala (lampka do czytania zapala sie dopiero po wlaczeniu zaplonu) moze w to sie wpiales? generalnie w tych modelach jest kupe kabli nie wykozystywanych. przez to dzis jade na szrot, kupje cos fajnego - jakis gadzet , wpinam i ... dziala !!!

 

ps.s u mnie poprzedni wlasciciel tez nie podpial wzmacniacza, wywiercil dziure w dachu i zamontowal bata. wzmacniacz podpialem a w miejsce dziury na dachu powedrowala antena od CB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flash, właśnie te dodatkowe opcje bardzo mnie intrygują :D

Podpiąłem się w ten wtyk o okrągłym przekroju (drugi jest płaski i chyba podłączony do tego obwodu, co podgrzewanie tylnej szyby).

 

CB też będzie, ale antena przykręcana na klapie - nie odważę sie dziurawić karoserii :D. Choć takie podłączenie, jak u Ciebie, jest najbardziej optymalne.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.