Skocz do zawartości

--==AMORTYZATORY PRZOD==-- pomocy


badal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mieszkam teraz w Anglii i musze niezwłocznie wymienic amortyzatory przednie bo olej mi ucieka lub juz dawno wyciekł :D

Prosze powiedzcie mi jakie mam kupic amorki i gdzie najlepiej kupic, niedlugo bede w polsce to moge je zabrac, dodam ze za wymiane i nowe BILSTEINy musial bym wydac 200 funcikow a to nie jest fajne :evil:

Cos jeszcze oprucz amorkow mam dokupic?jakies poduszki czy odboje?czy same amorki wystarcza?

Moj samochod to E-36 115km rocznik 95 silnik 4 cylindry M43 B18

 

Prosze napiszcie cos bo mam malo czasu!Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 200 funtów to jest trochę kasy. W polsce za tę kwotę wymienisz wszystkie amorki.

Pamiętaj aby do amorków zakupić nowe odboje i osłonki trzpienia amortyzatora, a gdybyś wymieniał nawet tylnie to dodatkowo nowe siedliska.

Nawet z tymi wszystkimi częściami 200 funtów powinno starczyć - to jeszcze zależy od tego kto będzie wymieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro Bilsteiny z odbojami są po 500 zł. za komplet. W podobnej cenie mogą być Kayaby

lepiej nie porównuj Bilsteina do Kayaby bo to 2 inne ligi, a jak juz wymieniesz to tylko z odpowiednimi odbojami

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawność amortyzatora w BMW musi być powyżej 55%.

Na stacjach diagnostycznych ta norma jest dużo niższa, ze względu na różnorodność marek i naprzykład w punto mogą one jeszcze być sprawne przy 35%.

Dlatego wydruk ze stacji przeglądów może nie być dowodem niesprawności amortyzatora, a trudno mi powiedzieć na ile musi ona być niska, żeby reklamacja została respektowana.

Tak więc może się okazać że jesteś w kropce.

Albo będziesz jeździł dalej aż w końcu się wyleja co potrwa kilka tygodni, albo zaczekasz do zimy kiedy napewno będą już się nadawały do reklamacji.

 

Z reklamacją także jest nieprzyjemnie. Trwa ona dwa tygodnie w najkrótszym z mozliwych czasów i na decyzję czekasz z niecierpliwością, a auto stoi. Chyba, że zakupisz sobie drugie nowe i za nie ewentualnie zostaną zwrócone koszty - ale samych amorków. Za wymianę nie zwracają.

 

Tak więc jak ktoś mi powie, że polska to piękny kraj, to odpowiem "Tak. Piękny. I tylko tyle, że piękny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhehehe

mam dosyc wysiadam kraj jest moze ok ale mechanicy z konga z amorkami kazał latac do grudnia zrobic test i jak wyjdzie duza róznica to wymienia ale czy tak zrobią.......... ostatnio kupiłem wentylator w MAŁOPOLSKIM CENTRUM ELEKTRONIKI SAMOCHODOWEJ UMÓWIONY KOSZT 300 ZŁ przy odbiorze zapłaciłem 500 potrzebowałem wentylator to zapłaciłem otwieram a tam stary grat i to od e 39 odsyłam a klijent mi mowi po 2 miesiacach ze nie odesłe mi pieniedzy ale dopiero po 2 miesiecznych dzwonieniach do nich......i co wy na to

POZDRAWIAM !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

szukałem, szukałem...może i kiepsko szukałem :oops:

 

ale mam 1991rok e36

 

na allegro jest masa różnych amortyzatorów :duh:

jedni piszą rocznik od 1992,06 do 1998 itp

 

a ja potrzebuje do rocznika 1991 czy to jest to samo? czym to się różni?

 

czy amorki od rocznika 1992 podejdą do rocznika 1991?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz ci powiem w czym tkwi roznieca. Otoz na teleskopie amora jest taki gwint ktory sie przykreca do poduszki. Ten gwint w twoim roczniku zapeewne jest dluzszy niz w tych amorach z BMW 06-92 i mlodszych. Mozesz tez miec dlugi lacznik stabilazatora. Ja miaelm wlasnie zamowione takie do bmw 06-92 i nie pasowaly. Tamte to byly modele Bilstein VNE 4419 i 4420, a ja potrzebowalem VNE 4417 i 4418. Wszystko pasowalo jak ulal :D Zreszat poszukaj sobie na stronie bilsteina i tam znajdziesz. Poszukasz swojego mogelu i rocznika.

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirek2

 

Z tego co widze w KATALOGU BILSTEINA, to dla 320 91r. , a dokladniej:

%5B640%3A445%5Dhttp%3A//img83.imageshack.us/img83/4975/testoe4.jpg

beda pasowaly amortyzatory VNE-4417 (lewy przod) VNE-4418 (prawy przod), oraz BNE-2752 (tyl). Amorki VNE-4417 i VNE-4418 pasuja do 320i do 05.92 roku.

 

Zawsze mozesz porownac numer amortyzatora montowanego seryjnie w Twojej 320-tce na stronie:

realoem.com

(wpisujac w 'Serial Number ostatnie 7 cyfr Twojego numeru VIN) z numerami porownawczymi amortyzatorow w katalogu internetowym Bilsteina.

http://img166.imageshack.us/img166/6026/ichazq8.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.