Skocz do zawartości

[F30] Kodowanie przez Bimmercode


xelibri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Da sie ogarnac podświetlenie cyfrowego wyświetlacza? Chodzi mi o to ze w dzień jest białe podświetlenie a w nocy automatycznie zmienia sie na pomarańczowe. I moje pytanie jest czy za pomocą bimera da sie ustawic ażeby kolor bym cały czas biały nie zmieniał sie w nocy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w przypadku digitali ale w u mnie przy rozszerzonym wyświetlaczu pod zegarami sprawę załatwiło takie kodowanie:

ECU: KOMBI [3007]

VALUE: DIM_NACHT_EIN

DEFAULT: werte = 32

NEW: werte = FF

Może u Ciebie też pyknie.

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czy da się w Bimmercode włączyć podświetlenie zegarów na stałe (nawet na dziennych) w jedynce F20?


Szukałem info na ten temat nawet na zagranicznych forach i są podobne zapytania, ale odpowiedzi nadal brak.


W apce Carly znalazłem info, że da się to zrobić ale w modelach E8x, natomiast w F2x już ta opcja się nie wyświetla.


Permanent speedometer lighting

• on

• off

Speedometer is always lit, even in the daytime. (codable in KOMBI)



http://cdn-blog.mycarly.com/blog/carly/carly-coding-for-bmw-and-mini/



Jeszcze jedna sprawa, dzisiaj kupiłem Vgate iCar 3.0 BT oraz Bimmercode i udało mi się zakodować kilka opcji, między innymi włączyłem temperaturę silnika w BC tylko problem jest taki, że wskazówka się nie rusza. Przejechałem 20 km i ani drgnęła cały czas pokazuje zimny silnik.


d58adf7a2ffe48a1med.jpg


Opcja siedzi w Instrument Cluster/Expert mode/ 3000 A_k/BC_MOTORTEMP_ENABLE


Ktoś się orientuje co by tu jeszcze ogarnąć żeby to działało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć.

czy ktoś wie jak wyłączyć odcinanie spryskiwacza tylnej szyby i reflektorów w momencie kiedy samochód sygnulizuje mały poziom płynu spryskiwacza?

Wyjątkowo irytujące..

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś ma wiedzę na temat oprogramowania F30?

W serwisie wgrali nową wersję oprogramowania bo stara była niestabilna. W tym momencie, nie mogę podpiąć Bimercode. Gwarancja się skończyła, chciałem porobić zmiany i teraz nie działa aplikacja, nie można się podłączyć. Czy samo przywrócenie poprzedniej wersji załatwi sprawę? ..i będzie można z poziomu bimmercode zrobić zmiany?


Auto :F31 320d grudzień 2018

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czy interfejs wpięty cały czas w gniazdo pobiera jakiś prąd w trakcie postoju samochodu ? Coś prawdopodobnie wysysa mi akumulator . Czasem samochód stoi kilka dni bez jeżdżenia i wyświetla komunikat że aku silnie rozładowany . Z dodatkowych urządzeń jakie mam wpięte to rejestrator, który jest wpięty w gniazdo zapalniczki i widzę że po kilku minutach od zamknięcia prąd znika ale nie jestem pewny co do interfejsu diagnostycznego , który cały czas jest podłączony ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Vgate icar pro ble 4.0

Dzialal i przestal dzialac, nie łaczy się z aplikacją. Cos sie popsuło, czy bimmercode juz nie akceptuje tego narzedzia diagnostycznego. Nie ma go na liscie

 

Ktoś to potwierdzi ?

chciałbym zakupić coś ma iOS

 

Ja mam i działa bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.


Mam dwa pytania odnośnie kodowania z BimmerCode. Jest opcja zakodowania CarPlay ? Dzisiaj sprawdze jaka mam dokładnie navi ale jest ID5. Drugie pytanie czy BimmerCode zakoduje skrzynie , dyfer itp na wersje CS/GTS ? Chodzi o M3 F80 :)


EDIT

Mam problem z połączeniem z HeadUnit wyskakuje „Error while reading coding data” , jak wejdę w „Activation Codes” to mam między innymi 0143 - Apple CarPlay activation code accepted , a nie mogę połączyć CarPlay. O co chodzi? Ani z BT ani po kablu nie wyszukuje mi CarPlay auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

koledzy czy vgate icar2 lub Vgate iCar Pro BT 3.0 działaja jeszcze z BC? szukam czegos w rozsadnych pieniadzach raczej jednorazowa akacja

 

Miesiąc temu kupiłem Vgate iCar Pro BT 3.0 i działa bez problemu z Bimmer Code i Bimmer Link. Oczywiście z Androidem, bo z Iphone musi być 4.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

koledzy czy vgate icar2 lub Vgate iCar Pro BT 3.0 działaja jeszcze z BC? szukam czegos w rozsadnych pieniadzach raczej jednorazowa akacja

ja mam vgate icar2 kilka lat i cały czas działa.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakodowałem sobie opcję, żeby klimatyzacja się nie włączała kiedy włączę tryb AUTO nawiewu. Wszystko działa, klima się nie włącza ale za to nie można całkowicie wyłączyć nawiewu (oczywiście gdy tryb auto jest wyłączony). Wcześniej było tak, że można było wyłączyć nawiew całkowicie panel robił się czarny i nie leciało w ogóle powietrze, teraz to nie działa i można tylko zmniejszyć nawiew do jednej kreski. To jest normalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
To musi zalezec od adaptera. Rozladowalem wiele aut przypadkowo zostawiajac ten ktorego uzywam.

 

I od adaptera (rozłączenie przy nieużywaniu) i od samego auta. BMW nowożytne chyba rozłączają OBD po jakimś czasie podobnie jak gniazdo zapalniczki.

Kwestia z którego pinu adapter pobiera zasilanie - czy ze stałego czy po zapłonie.


Kiedyś w Mażdzie miałem ten problem - miałem urządzenie do remapu silnika (COBB), które załatwiało aku w 3-4 godziny. A chciałem mieć podłączone zawsze. Jest na to rozwiązanie jak ktoś się uprze. Trzeba kupić krótką przejściówkę OBD, w wersji estetycznej zrobić z gniazdem OEM i schować pod deskę. Na przejściówce złapać stałe zasilanie i wyprowadzić na przekażnik, który jest włączany z zasilania po zapłonie. Wszystko jest w OBD więc prosta robota dla kogoś kto ogarnia podstawy drutologii.

Głowix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.