Skocz do zawartości

E39 Osłony silnika i skrzyni biegów - zamiennik


john coltrane

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie używałem osłony pod silnik a jedynie nadkoli krótkich m-pakiet. Generalnie zawsze musisz się liczyć z tym,że w zamienniku może być konieczna lekka korekta - coś trzeba podciąć, dopasować itp. Jeśli jednak jest tak, jak z nadkolami krótkimi, że wytrzymałość zamienników jest dużo lepsza niż oryginałów to warto trochę pomajstrować. Jak oryginalnym nadkolem lekko przyszlifowałem o krawężnik to rozsypało się w drobny mak. Zamiennikiem przeorałem kilka razy i oprócz głębszych rys na nim nic się nie wydarzyło. Oryginał jest taki jakby kruchy a zamiennik zrobiony z tworzywa, które jest w stanie się w pewnym stopniu odkształcić bez uszkodzenia.

Ale jak mówię - opieram to na przykładzie nadkoli krótkich, choć domyślam się, że osłony pod silnik robią z podobnego materiału.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Fabryczna osłona skrzyni ma dodatkowo coś jakby wygłuszenie piankowe, powleczone czarną folią.

Wg mnie jest lepsza jak zamiennik. Ori osłona pod silnik jest bez żadnych dodatkowych wygłuszeń, więc można pokusić się o zamiennik.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu szukałem osłony silnika i już byłem prawie zdecydowany na kupno nowego zamiennika, ale po przeczytaniu negatywnych komentarzy użytkownika znanego serwisu aukcyjnego postanowiłem kupić oryginalną używkę. Koszt oryginalnej używanej osłony był nawet trochę wyższy niż nowego zamiennika, ale wszystko jest jak być powinno.

Negatywne opinie dotyczyły złego spasowania i odkształcania się pokrywy do tego stopnia, że po niedługim czasie ciągnęło się ją prawie po ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna osłona silnika pomimo tego, że jest z plastiku, jest giętka, przy przytarciach zazwyczaj nic się z nią nie dzieje. Natomiast zamiennik jest z takiego odlewu, że pęka, osłona nie jest taka giętka jaki ori i jest łamliwa. Również polecam zakup dobrej używki lub zadzwonić i sprawdzić jaki jest koszt nowej w aso.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam jeszcze jedno pytanie: czy osłony z sedana będą pasować do wersji Touring?

Tak.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie: czy osłony z sedana będą pasować do wersji Touring?

Tak.

 

Dzięki za odpowiedź :) A czy w takim razie osłona skrzyni z samochodu z m-pakietem będzie pasowała do samochodu bez m-pakietu?


Bo na Real OEM widzę tylko jeden typ osłony skrzyni (część nr 19): https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=DS61-EUR-02-2001-E39-BMW-530i&diagId=51_2427

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak jest jeden typ to wszędzie jest taka sama a swoją drogą co ma mieć m-pakiet do osłony skrzyni? :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest jeden typ to wszędzie jest taka sama a swoją drogą co ma mieć m-pakiet do osłony skrzyni? :roll:

 

Nie mam pojęcia. Jak bym wiedział, to bym nie pytał na forum. Ale skoro osłona 525i nie pasuje do 530i, co raczej dziwi ze względu na konstrukcję tych silników, a do tego są różne części które ze względu na m-pakiet są inne, uznałem że warto zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem osłonę dokładnie z tej aukcji i powiem tak... na rok wystarczy. Po zimie i tak zacznie się łamać, pękać itd. Otwory montażowe są tak wywiercone, że część pasuje, a część nie, więc i tak trzeba dowiercać nowe. Jest dosyć sztywna, więc wszelkie wibracje się na niej potęgują.

Jakbym miał szukać znowu, to szukałbym używanego oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam.

Podobnie jak niektórzy też przymierzalem się do zakupu zamiennika osłony lecz po przeczytaniu opini szukam oryginału.

Ta pierwsza oslone za zderzakiem mam a brakuje tej drugiej i mniej więcej wiem jak powinna wyglądać ale nie wiem jaka będzie pasowała do mojego auta.

Mam e39 z 2003r 530i i znalazłem taką https://allegro.pl/oferta/oslona-pod-silnik-bmw-e39-2-0-2-5-3-0-4-4-7782049956

Tylko teraz pytanie czy to będzie pasować do mojego auta te wszystkie osłony są bardzo podobne i dosyć ciężko stwierdzić co do czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.