Skocz do zawartości

jaki gaz do 316i ? poradźcie


MarcinJ

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy klubowicze chce założyć gazik do 316i i z tąd pytanie

 

czy zwykły czy warto zainwestować w sekwencje?

 

jeśli ktos ma problemy z gazem napiszcie jakiej instalacji sie wystrzegać wzglednie jaka polecić?

 

jakie w rzeczywistości sa przewagi instalacji sekwencyjnej? ile pali gaziku taki silnik na zwykłej instalacji?

 

gdzie jest jakas solidna montażownia w małopolsce - okolice krakowa?

 

dzieki z góry Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, a ja wam powiem ze sie nie oplaca... ktos na forum to juz kiedys liczyl i wychodzilo na to ze zagazowanie zwraca sie po... 13 latach !!! :jawdrop: :mad2: o ile dobrze pamietam... poza tym nie przesadzajcie ze te motory az tyle pala, a jesli bardzo wam to przeszkadza to uczymy sie jezdzic bardziej ekonomicznie... nie zamykamy obrotomierzy na kazdym biegu, tylko zmieniamy lagodnie przy 3k obr/min (poco sie sciagac z kazdym jedny golfem prowadzonym przez dresa, niech mu sie zdaje ze robi BMW na swiatlach - po prostu go olejcie), hamujemy silnikiem, dojezdzamy do swiatel na luzie idp. itd. zreszta sami wiecie :P moja zdanie (tak, jestem przeciwnikiem instalacji gazowych, ale i realista...) jest takie ze jesli na prawde nie musicie zagazowac waszym maszyn to tego nie robcie....

http://img119.imageshack.us/img119/5599/e125ty.jpg

"Człowiek więc najpierw czekał na Chrystusa, a jak już się doczekał, to wsiadł do samochodu. I stał się wolny."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayeusz ma rację, nie mozna wydać połowę kasy wartości auta na instalkę, jasne ze sekwencja to sekwencja, ja załozyłem II gen i nie narzekam jasne, ze troche mocy ubyło ale bez przesady. Wydając tyle kasy na sekwencyjny wtrysk gazu faktycznie instalka zwróci się za długi okres czasu chyba ze naprawde bardzo duzo jeździsz, ale musisz jeszcze doliczyc koszty wymiany kabli i świec za jakiś czas i inne związane z jazdą na gazie, jak dla mnie szoda kasy na sekwencję, no chyba że wydajesz na autko sporo kasy i jest w miarę nowe wtedy warto sie zastanowic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, czy nowe czy stare, jak jest w dobrym stanie to ma działać jak powinno i wtedy nie szkoda :) Zwykła insatlka 1800. Sekwencja 2500. Ja np wolę dołożyć niekiedy 2x tyle i mieć tak jak powinno być.

Czas zwrotu sekwencji przy 15000 rocznie to 10 miesięcy. Instalacji II gen - 8 miesięcy. Różnica niewielka 2-3 miesiące, a jest dalej radość z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

miałem kiedys 316 i 1994 instalka około 1800 zł moze taniej , załozona fachowo brc justy czy cos takiego z gruszką na kolektor. auto oki chodziło lepuiej niz na benzynie spalanie miedzy 9-10 liter.

 

TERAZ 2.5 VANOS SEKEWNCJA CHODZI WYSMIENICIE BRC PEŁNY WTRYSK POMARAŃCZOWE WTRYSKI BRC 56

 

POLECAM TEN ZAKŁAD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj racja, tak jak tam piszą panowie, jesli masz autko stare i dales za nie niezbyt duzo kasy to moim skromnym zdaniem nie ma sensu zakladac instalki ktorej wartosc to prawie polowe ceny auta, no chyba ze masz na to kase itd ale jak Cie stac na cos takiego zeby wkladac do starego w miare taniego auta to jeździj na benzynie, mniej problemow :mad2: powiedz jaki rocznik tego auta chociaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co polecacie do 316i Compact z 11.97r. chodzi mi glownie o to aby nie spadly osiagi auta i aby instalacja gazowa nie powodowala uszkodzen silnika itp. czy wystarczy gaz 3 generacji?? czy musi byc sekwencja?? czy na gazie 3 generacji osiagi nie spadna?? i czy na gazie 4 generacji beda lepsze niz na Pb?? do tego prosilbym o ceny tych instalacji??

zgory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek przelicz sobie ile kilometrów rocznie masz zamiar przejechac, potem sprawdz czy oplaca CI sie zakladac gaz za 3000zł to auta z takim silnikiem,czy nie bedziesz chcial go sprzedac zanim zwroci Ci sie zakup i zalozenie gazu. ja od "zakladow gazowniczych" trzymam sie z daleka...oduczylem sie gazu raz na zawsze i watpie zebym wrocil to tego rodzaju paliwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozumiem ludzi ktorzy kupuja BMW a potem sie wielce zala ze za drogie czesci, servis czy paliwo (akurat nie w tym temacie) :mad2: i podobnie jest tutaj, po kiego grzyba gaz w 1.6?!? :duh: panowie szkoda aut! przy umiejetnej jezdzie to auto nie spali wicej jak 7L !!! a zagazowanie sie nie zwroci przy takiej jezdzi, juz nie mowiac o na pewno gwarancji braku problemow zwiazanych z zagazowaniem, a jak chcecie sie scigac to dlaczego kupiliscie 1.6?

http://img119.imageshack.us/img119/5599/e125ty.jpg

"Człowiek więc najpierw czekał na Chrystusa, a jak już się doczekał, to wsiadł do samochodu. I stał się wolny."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozumiem ludzi ktorzy kupuja BMW a potem sie wielce zala ze za drogie czesci, servis czy paliwo (akurat nie w tym temacie) :mad2: i podobnie jest tutaj, po kiego grzyba gaz w 1.6?!? :duh: panowie szkoda aut! przy umiejetnej jezdzie to auto nie spali wicej jak 7L !!! a zagazowanie sie nie zwroci przy takiej jezdzi, juz nie mowiac o na pewno gwarancji braku problemow zwiazanych z zagazowaniem, a jak chcecie sie scigac to dlaczego kupiliscie 1.6?

 

POPIERAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!

-=BAWARKA TO DOBRA PARA DLA MNIE -=


http://img512.imageshack.us/img512/2996/333333333yq4.jpg


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=43306&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozumiem ludzi ktorzy kupuja BMW a potem sie wielce zala ze za drogie czesci, servis czy paliwo (akurat nie w tym temacie) :mad2: i podobnie jest tutaj, po kiego grzyba gaz w 1.6?!? :duh: panowie szkoda aut! przy umiejetnej jezdzie to auto nie spali wicej jak 7L !!! a zagazowanie sie nie zwroci przy takiej jezdzi, juz nie mowiac o na pewno gwarancji braku problemow zwiazanych z zagazowaniem, a jak chcecie sie scigac to dlaczego kupiliscie 1.6?

 

POPIERAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

wrescie ktos cos madrego powiedzial :mrgreen:

popieram w 100% :cool2:

moje modele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kiego grzyba gaz w 1.6?!? :duh: panowie szkoda aut! przy umiejetnej jezdzie to auto nie spali wicej jak 7L !!! a zagazowanie sie nie zwroci przy takiej jezdzi,

 

 

tak siedem ale pewnie na trasie w mieście to raczej 8-9 litrów

 

 

A wiec policzmy zakładamy ze przejedziemy 20 tyś km razy 8 litrów benzyny to daje nam 1600 litrów benzyny x 4,35

(a za chwile pewnie będzie po 5zł albo i więcej)= 6960zł

A teraz gaz na sekwencji spali 1 litr więcej a wiec, czyli 9 litrów, czyli za 20 tys km spali 1800 litrów gazu x 1,95 zł za litr gazu

(chociaż dzisiaj na Shelu płaciłem 1,69 bo była promocja na kartę Shela ) = 3510 zł

różnica pomiędzy tymi paliwami to 3450 zł oszczędności .

 

Tylko niech mi ktoś nie mówi ze trzeba wymieniać świece i kable (jeśli są dobre kable i świece to wymienia sie je tak jak przy jeździe na benzynie, to nie druga generacja gazu żeby co 10 tys km wymieniać świece i kable ) + dochodzi w ciągu roku przegląd który jest o 70zł droższy i przegląd gazu u gazowników 50zł .

 

 

A teraz pokaże na moim przykładzie pali mi 12 litrów gazu w mieście czyli koszt przejechania 100km = 23,40 zł

a na benzynie 11L x 4,35 = 47,85zł czyli 24 ,45 zł oszczędności na 100km

(po przejechaniu 20 tys km oszczędzam prawie 5 tys. zł )

 

 

Ci którzy nie chcą nie muszą jeździć na gazie ,zgadzam się z tym ,

na gazie jeżdżą ci którzy umieją liczyć i wiedzą na jakie inne

przyjemności w życiu można wydać te zaoszczędzone 5 tys zł :D

Jeśli BMW jest chorobą ,to ja nie chcę wyzdrowieć.


Mój mały czarny Diabełek 323Ti compact

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie szkoda aut! przy umiejetnej jezdzie to auto nie spali wicej jak 7L !!!

 

W trasie na 5 biegu przy 70 km/h :P

 

owszem mój 2.5L tez tyle spali w trasie przy tej predkosci na tym biegu :mrgreen:

Jeśli BMW jest chorobą ,to ja nie chcę wyzdrowieć.


Mój mały czarny Diabełek 323Ti compact

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, 1.8i ktore mam w rodzinie po miescie przy umiejetnej i nie szalenczej jezdzie polyka 7.5l/100km, wiec 1.6i moze wciagnac te 0.5l wiecej bo wg. mnie to za ciezka buda jak na ten motor, jak chce sie pozapierdzielac to na autostrade i rura, a nie od swiatel do swiatel bo obok stoi pozamiejsko stuningowany golf, a "CH" mu w "D"! niech sie cieszy ze "zrobil" BMW na swiatlach, ja prendziej bede patrzyl jak sie BMW kurzy niz je zagazuje...

http://img119.imageshack.us/img119/5599/e125ty.jpg

"Człowiek więc najpierw czekał na Chrystusa, a jak już się doczekał, to wsiadł do samochodu. I stał się wolny."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie szkoda aut! przy umiejetnej jezdzie to auto nie spali wicej jak 7L !!!

 

W trasie na 5 biegu przy 70 km/h :P

 

Bzdura jakaś 7l/100km przy 70km/h . A o przedziale obrotów w jakich silnik pracuje ekonomicznie ktoś słyszał ? Pewnie !! załadujmy pełny bagażnik cegieł , posadźmy 5 osób do auta , wrzućmy 5 bieg przy 70km/h i jeszcze spróbujemy wjechać pod stromy podjazd , wtedy nie tylko 7 spali a nawet więcej .

Całkiem niedawno okazałem się bez kasy ponad 200km od domu , na mojej betce oczywiście . Jedyne na co mi starczyło kasy to kupiłem ok13 litrów paliwa na rynku w Białymstoku u jakiś Białorusów , paliwo ponoć miało 92 oktany . Wcześniej silnik mi zgasł z braku paliwa , więc jestem pewien ,że w baku było tyle ile wlałem więc 13 litrów . Dojechałem na tym paliwie do Kętrzyna , na liczniku miałem równo 200 km i silnik jeszcze nie przerywał , dla złośliwych dodam , że przejechałem ten dystans za 2godziny i 30 min . Więc wolno nie jechałem , Fakt ruch był nie wielki a fotoradary miałem w d….. .Wystarczy policzyć ile mi spaliła na setkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, 1.8i ktore mam w rodzinie po miescie przy umiejetnej i nie szalenczej jezdzie polyka 7.5l/100km, wiec 1.6i moze wciagnac te 0.5l wiecej bo wg. mnie to za ciezka buda jak na ten motor, jak chce sie pozapierdzielac to na autostrade i rura, a nie od swiatel do swiatel bo obok stoi pozamiejsko stuningowany golf, a "CH" mu w "D"! niech sie cieszy ze "zrobil" BMW na swiatlach, ja prendziej bede patrzyl jak sie BMW kurzy niz je zagazuje...

 

7,5 litra?? są trzy wyjscia. Albo ktos sie mylnął w obliczeniach, albo ktoś Cię kłamie, albo ten ktos jest synem bożym i tworzy cuda. Uwazam ze jezdze umiejetnie (czeste hamowanie silnikiem, jazda na luzie z gorek, zmiana biegów do 3 tys obr i nie udało mi sie zejsc ponizej 9 litrów) silnik 1.8 M43. Tylko miasto (sosnowiec) zero tras, typowa miejsca jazda ze swiatłami i skrzyzowaniami. Wiec w wynik 1.8 7,5 litra w miescie poprostu NIE WIERZE jako uzytkownik tegoż auta od poltora roku. Za chwile ktos napisze ze 2.0 pali 9 w miescie wiec prosze darujmy sobie takie bajki i oszczedzcie ludziom nerwów bo juz nie raz takie opowiesci o spalaniu pojawialy sie na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie szkoda aut! przy umiejetnej jezdzie to auto nie spali wicej jak 7L !!!

 

W trasie na 5 biegu przy 70 km/h :P

 

Bzdura jakaś 7l/100km przy 70km/h . A o przedziale obrotów w jakich silnik pracuje ekonomicznie ktoś słyszał ? Pewnie !! załadujmy pełny bagażnik cegieł , posadźmy 5 osób do auta , wrzućmy 5 bieg przy 70km/h i jeszcze spróbujemy wjechać pod stromy podjazd , wtedy nie tylko 7 spali a nawet więcej .

Całkiem niedawno okazałem się bez kasy ponad 200km od domu , na mojej betce oczywiście . Jedyne na co mi starczyło kasy to kupiłem ok13 litrów paliwa na rynku w Białymstoku u jakiś Białorusów , paliwo ponoć miało 92 oktany . Wcześniej silnik mi zgasł z braku paliwa , więc jestem pewien ,że w baku było tyle ile wlałem więc 13 litrów . Dojechałem na tym paliwie do Kętrzyna , na liczniku miałem równo 200 km i silnik jeszcze nie przerywał , dla złośliwych dodam , że przejechałem ten dystans za 2godziny i 30 min . Więc wolno nie jechałem , Fakt ruch był nie wielki a fotoradary miałem w d….. .Wystarczy policzyć ile mi spaliła na setkę .

 

na trasie - zgodze sie. te silniki potrafią mało spalic. Moj wynik 6litrow przy 100-110 km/h. Wiec w to akurat wierze ale 7,5 litra w miescie - NIGDY W ZYCIU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi moje 1.8 m40 spaliło raz w mieście 9.6 (też nie wiem czy akurat wlałem tyle co zwykle etc...), choć średnio pali tak jak ma norme czyli koło 10.5. Sąsiada compact m43 1.6, co prawda w automacie spala mu koło 11L, więc to 7.5 w mieście to chyba jadąc za tirem na holu, tak żeby wolne obroty były.

Nic nie mówiłem, czekałem żeby zobaczyć czy ktoś też moje zdanie podziela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz racje 7,5 litra w miescie to przegiecie po calosci :mrgreen: Moja 318 M-40E-36 w miescie przy spokojnej jezdzie wciaga 9,5 litr ale jak jej troszke podeptac to i 11 wezmie.Tak wiec jesli ktos pisze ze mu pali 7,5 toniech sie lepiej zastanowi i nie pisze podobnych bzdur :mad2: bo tylo to pali stary kaszlak :twisted2: Pozdro Karol :cool2:
NIE MA JAK 192 KM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:nienie: Bzdura czy nie tego nie wiemy , moja E36 316 pali mało choć ma 10 lat silnik bzyka jak pszczółka . Stan techniczny mego auta jest prawie idealny , jak coś trzeba wymienić to zakładam tylko części najwyższej jakości i zawsze nowe . Mój brat ma identyczną E36 ten sam rocznik tylko kolor inny , jego pali nawet o połowę więcej od mojej . Ma założone szerokie lacze , silnik jakoś nierównomiernie w porównaniu do mojego pracuje i w ogóle to jej stan pozostawia wiele do życzenia . Więc najpierw zastanówmy się jakie mamy auta a dopiero potem możemy pisać bzdura , a może gostek sprawdzał spalanie w mieści gdzie jest tylko jedno skrzyżowanie lub ma naprawdę auto godne polecenia . Karol pisze ,że „przy spokojnej jeździe wciąga 9,5” a co można chcieć od auta z 91 roku , wystarczy policzyć jaki ma w przybliżeniu przebieg i to mówi samo za siebie , a dodać do tego jeszcze stan techniczny pojazdu . No chyba ,że wierzycie w ogłoszenia typu : :jawdrop:

„E30 w idealnym stanie , 87 rok produkcji i !!!!! 134000 km !!!!! przebiegu” Kto wierzy w takie bajki to ja już nie mam nic do powiedzenia ! Takie auta to wyjątki prawie nie osiągalne a patrząc na ogłoszenia w Polsce to cały kwiat motoryzacji znajduje się u nas . Tylko dlaczego kolekcjonerzy z innych krajów nie śpieszą się z zakupem naszych rarytasów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.