Skocz do zawartości

David 62

Zarejestrowani
  • Postów

    172
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez David 62

  1. Dzięki wielkie za pomoc kolego :D Przygotowuję się do wiosennych porządków. Po każdą śrubkę jeżdżę do serwisu. Kasy nieraz brakuje ale wrażenia nie zapomniane - TO NAPRAWDE RELAKSUJE! Już niebawem foto relacja. Jak zakupię specyfik, to opiszę działanie pracę w dziale "zrób to sam" dla pozostałych zrzeszonych :)
  2. Zgadzam sie z tym w 100%. Też się zgadzam nie ma co kombinawać przy naszych krasulach. Im świeższy i oryginalszy towar tym większa wartość kolekcjonerska i przyjemniejszy sen :)
  3. Witam koledzy. Ponieważ Z3 to "radość z posiadania" a nie środek lokomocji, to staram się dbać o szczegóły przy naprawach i konserwacjach okresowych :D Pytanie: Czy wie ktoś co to za specyfik jest używany do łączenia folii zabezpieczającej (która znajduje się za boczkiem drzwi) z ramą drzwi i gdzie go można dostać lub czym zastąpić? Zdjąłem boczek drzwi i folie zabezpieczającą (która znajduje się za boczkiem) przed kurzem i wilgocią, była ona przymocowana/przyklejona na czarny lepik przypominający smołę lub biteks. Niestety masa łącząca nie nadaję się do ponownego użycia, gdzie więc mogę znaleźć taki specyfik lub czym go zastąpić? Piszcie proszę :D Dziękuję za wszelką pomoc David.
  4. David 62

    Jakie zawieszenie?

    Witam wszystkich :D Na wstępie - szukałem, ale wciąż jestem w kropce :? Potrzebuję porady odnośnie amortyzatorów i sprężyn do Z3 1.8. Zależy mi na sprwnym roudsterze (komfortowej jeździe-na ile się da :D ), stosownie do mocy silnika 1.8, nie chcę obniżających sprężyn ani sportowych amortyzatorów. Myślałem o: 1) amortyzatorach - KAYABA (dedykowanych) ponieważ moim zdaniem są dobrą równoważnią między BILSTEIN B6 a B4. SACHS nie brałem pod uwagę (choć mam je w E36) 2) sprężyny - LESJOFORS (dedykowane) wydają się być najbardziej optymalne. Napiszcie proszę wasze opinie. Wszystko z myślą o innych :wink: Dzięki. David
  5. Racja maluch jest 4 sówem :duh: (już to poprawiłem :mrgreen:). Mójm nie osiągał swojej temp. i jeździłem w czapce szaliku i rękawiczkach :lol: :lol: Ale ustarka już zlekwidowana !!! :cool2: :cool2:
  6. Przykro mi "jedynakk", ale niestety mocno się skompromitowałeś. Koledzy mają rację. Idoc za tym co napisał MarekM-535i-wtrysk to jednostka sterowana komputerem,który zbiera sygnały z czujników odpowiedzialnych za prawidłową pracę silnika. Gaźnik - a w dodatku starej generacji jest sterowany nogą (już nie wspomne o maluchu , który chłodzony jet powietrzem). Ale gdybyś-tak jak wspomniał pawelj5 zrobił sobie sztuczne "ssanie"(tryb rozruchowy) na odcinku 250 km do byś mówił inaczej Otak o... :twisted2: Forum ma służyć dzieleniu się wiedzy przydatnej, aby inni mogli korzystając -np. z tego tematu i lekwidować swoje usterki. Bez urazy :8)
  7. Podsumowanie :norty: Benzyna dostawała się do oleju z powodu nie dogrzanego silnika. Wtryskiwacze lały benzynę otrzymując informację ze sterownika o nie dogrzanym silniku. Silnik przez cały czas pracował w stanie rozruchowym. Nadmiar paliwa spływało, po gładzi cylindrycznej do komory korbowodowej. Stąd nadmiar żadkiego oleju na bagnecie i wycieki z zimeringu i uszczelek. Przeczyną usterki był uszkodzony termostat. Po wymianie termostatu, wszystko wruciło do normy-"jak ręką odjoł". :dance: :dance: :cool2: Wymieniłem: - olej - filtr oleju - świece zapłonowe (profilaktycznie) - kable zapłonowe (profilaktycznie) Po umyciu silnika, narazie wycieku nie dostrzegłem. :roll2: Dziękuję raz jeszcze wszystkim za pomoc i zaangarzowanie! Bez was nie wiele bym zdziałał :cool2: :cool2:
  8. Też odetchnołem że to nie pierścienie. :modlitwa: :roll2: Odpowiadam na pytanie:"czy to napewno benzyna miesza się z olejem" tak jestem pewien w 100% że bynzyna dostaje się (lub już teraz dostawała :lol: :dance: :norty:) do oleju Zamierzam kupić te świece (takie same pracowały przed tym) http://moto.allegro.pl/item561289392_swiece_zaplonowe_iskrowe_ngk_v_line_20_bkr6ek.html Jest lepiej ,ale jeszcze nie jeździłem,muszę zmienić świece. Ale jak zmienie (w środę) i zacznę jeździć, to obowiązkowo napiszę.
  9. Wężyk podciśnieniowy jest suchy, nawet nie czuć od niego benzyny.
  10. Przedchwilą zaglądałem do świec. Tak wyglądają 1 http://img25.imageshack.us/img25/6971/wieca1wd0.jpg 2 http://img25.imageshack.us/img25/3996/wieca2tw9.jpg 3 http://img25.imageshack.us/img25/4264/wieca3wo5.jpg 4 ma pęknięty izolator http://img25.imageshack.us/img25/6510/wieca4az0.jpg Są to świece NGK "R" (bkr6ek). Co o tym myślicie (wygląd nalotu)? Czy to są odpowiednie świece (firma i rodzaj) czwartą świecę muszę wymienić, czy w związku z tym wymienić wszystkie cztery. Jakie świece polecacie do 316 coupe z 1996r M43?
  11. Przed chwilą wymieniłem termostat. Poprzedni był uszkodzony. Odpowietrzyłem układ chłodniczy.Teraz silnik się nagrzewa w normalnym tempie, obroty są równe i spadają bez problemu. Spuściłem trochę oleju. Teraz pojeżdżę i zobaczę czy będzie go przybywać. Jest duże prawdopodobieństwo że przyczyną całego zajścia był uszkodzony termostat. Czekam na dalszy bieg wydarzeń :worried: :worried:
  12. Najpierw w niezależnym serwisie BMW (tragiczny :mad2: ), a teraz u elektryka który posiada bogatą gamę oprogramowań i wiedzę i u niego najpierw miałem dwa błędy(przepływomierz i potencjometr) a po wykasowaniu i przejechaniu się "o". Tamte błędy powstały na skutek diagnozy wtryskiwaczy.
  13. Jestem po diagnostyce komputerowej. Komputer wykazał "o" błędów Odpadają więc: -czujnik temperatury silnika dla sterownika , -przepływomierz, -sonda lambda , -przełącznik przepustnicy, -potencjometrem przepustnicy: :dance: :clap: :roll2: :lol: Więc po konsultacji i powiązaniu faktów, dochodzę do wniosku że zawinił termostat-PANIE spraw żeby to było to :modlitwa: - biorę się więc za wymianę termostatu. Sprawdzę jeszcze świecę (tylko muszę znaleźć "porządny" klucz) Napiszę jak skończę :worried: :cry2: :roll:
  14. Duuuuuży krok do przodu. Dzięki wielkie. :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :cool2: :cool2:
  15. Serdecznie dziękuję za zaangażowanie w mój problem :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: We wtorek 17.02. jade do elktryka i zabieram się za diagnostykę. Będę zdawał relacja. Dziękuję za opis czynności diagnostycznych,które mogę wykonać sam. Po pierwszych ingerencjach zdam relację. :roll:
  16. człowieku o czym Ty piszesz procesor widzi za małe ciśnienie czego ? :mad2: paliwo przedostaje się przez pierścienie w najlepszym stanie wystarczy że podana ilośc paliwa jest zbyt duża do ilości podanego powietrza .Nie czytałem od początku całej historii byc może powtórzę co zostało napisane ale moim zdaniem do sprawdzenia ;termostat piszesz że auto długo się nagrzewa ,czujnik temperatury silnika dla sterownika ,przepływka ,sonda ,przełącznik przepustnicy ,regulator ciśnienia paliwa na listwie i oczywiście ciśnienie jakie podaje pompa i czy przewód powrotny do zbiornika jest drożny. Zgadzam się, ale w jaki sposób to sprawdzić?????? - termostat , -czujnik temperatury silnika dla sterownika , -przepływka , -sonda , -przełącznik przepustnicy , -regulator ciśnienia paliwa na listwie :?: :doh: :?:
  17. Silnik pracuje równo,bez zażutu. Wczoraj zdejmowałem kolejno przewody ze świec sprawdzając zmiany w pracy silnika, a tym samym wykluczając uszkodzenie którejś ze świec. Zastanawiają mnie dwie sprawy: - wolno się nagrzewa silnik do temp. 90 stopni (często wogóle nie dochodzi do 90). Może dlatego że jest zima,a ja nie stoję w korkach. - wolno spadają obroty w zakresie 2000/1000 tyś. :doh: :doh:
  18. 17.02 jadę na diagnostykę komputerową, więc sprawdzę też ciśnienie w cylindrach
  19. Jestem pewien że benzyna jest w oleju (opisałem to wyżej) tak to wygląda http://img25.imageshack.us/img25/2908/dsc05956qr7.jpg obudowa łańcucha (na łączeniu) foto z dołu http://img25.imageshack.us/img25/8199/dsc05953zt0.jpg widok na koło zębate wału, foto z dołu http://img25.imageshack.us/img25/4130/dsc05936gk0.jpg obudowa łańcucha (na łączeniu) foto z góry Jak to zrobić??
  20. Dotarłem do wtryskiwaczy. %5B640%3A480%5Dhttp%3A//img19.imageshack.us/img19/8382/dsc05901qh3.jpg http://img19.imageshack.us/img19/5390/dsc05899sj7.jpg %5B640%3A480%5Dhttp%3A//img19.imageshack.us/img19/4403/dsc05891ci9.jpg Sprawdziłem szczelność, rozpylanie i według mnie jest ok. (mogę się mylić co do prawidłowości rozpylania)
  21. Nie, nie kopci. Silnik pracuje jak gdyby nic. Nie mogę odkręcić, świec. Złamałem klucz (taki z Carfura). Zapiekły się? Co robić :?: :cry2: :cry2:
  22. Pierścienie są raczej w porządku, z resztą przy zużytych pierścieniach raczej by nie było takich "ostrych" objawów dostawania się paliwa do oleju z dnia na dzień. Przy odpalonym silniku wyjmowałem bagnet do pomiaru oleju i nie było znacznych zmian w pracy silnika,ale ewentualnie mogę sprawdzić ciśnienie w cylindrach. W charakterystyce pracy nie ma żadnych zmian,więc zastanawiam się czy nie padł jakiś czujnik i czy komputer nie przełączył się na tryb awaryjny pracy. Chce jeszcze zajrzeć do świec może to mi da jakieś rozwiązanie
  23. Ponieważ w tę stronę myślę co ty, dobrałem się do wtryskiwacz, i nic! Więc co dalej.....?
  24. silnik o pojemności 1.6 M43 z 1996 r. :|
  25. Witam Któregoś dnia zauważyłem mocny wyciek w dolnej partii silnika od strony czołowej w okolicach wału korbowego wyciek się nasila. Olej jest dosłownie rozlany,rozbryzgany po całej okolicy dolnych partii silnika. Przy tym nie ubywa: - oleju w silniku (jest jego nadmiar i jest on rzadki) - płynu chłodzącego (wyklucza to jego dostawanie się do oleju) - oleju od wspomagania. Olej wypływa zimeringiem na wale (od strony czołowej) i uszczelką przy wałku rozrządu. Udało mi się ustalić, że benzyna miesza się z olejem. Sprawdziłem wtryskiwacze. Ich praca wygląda na równomierną i prawidłową. Przyczyną mieszania się oleju z benzyną może być nie dogrzany silnik. Podejrzewam uszkodzenie: - termostatu, - czujnika temperatury silnika, - sondy lambda, - przepływomierza, - regulatora ciśnienia na listwie. 17.02 jadę na diagnostykę komputerową. Napiszcie co wiecie, czy ktoś miał podobny problem? :modlitwa: :modlitwa: Dziękuję
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.