Skocz do zawartości

BMW E92 320d Marcina


MarcinMa

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie mam zbyt wiele zdjec, bo przy aucie zeszlo sporo godzin. Ale wiekszosc tematow jest ogarnietych. Zdjalem pokrywe zaworow aby obadac w jakim stanie jest lancuch i zeby na kole, przy okazji wyjetych wtryskow oczyscilem gniazda, wymienilem podkladki pod wtryskami oraz sruby i oczywiscie przesmarowalem wtryskiwacze pasta do wtryskow, polecam kazdemu taki zabieg. Mam nadzieje ze nie bede musial juz tego sciagac, ale kiedys auto pojdzie w inne rece i ktos bedzie mial mila niespodzianke ode mnie.

20181102-132906.jpg 20181102-142454.jpg

Mala uwaga dotyczaca czyszczenia gniazd - uzywajcie kompletnego zestawu, szczotka do czyszczenia scianek, szczotka do czyszczenia podstawy, oraz zaslepek, zeby ten caly syf nie lecial do cylindra.


Niestety pozostaje sprawa wyrobionych klapek w kolektorze, na ta chwile szukam nowego, moze uda sie wyrwac gdzies w rozsadnej cenie, wiec do kolektora za jakis czas wroce.

Wymienilem wszystkie uszczelki ksztaltowe na szybkozlaczkach, bo juz sie gdzie niegdzie pocily, oczyscilem przepustnice (nie byla mocno brudna)

Dzis wzialem sie za wymiane napedu paskowego, w koncu wymienilem to nieszczesne kolo pasowe, rolki prowadzace, napinacz, pompe wody i termostat. Do wymiany pompy wody trzeba zdjac chlodniczke spalin, wiec przy okazji obadalem egr, byl jedynie pokryty nalotem sadzy, wiec nawet go nie mylem bo nie bylo takiej potrzeby.

20181103-094252.jpg 20181103-114310.jpg

Mam jedna wazna wskazowke, na ktorej dzis sam poleglem, nie wzialem pod uwage ze przy demontazu kola pasowego trzeba wymienic uszczelniacz i niestety bylem zmuszony zalozyc kolo na stary, ale jak bede montowal nowy kolektor, to odkrece kolo i zaloze nowy uszczelniacz.

Wymienilem takze nowy przegub elastyczny na wale od strony mostu, bo stary byl juz spekany i nie mial juz swojej elastycznosci, oraz poduszki skrzyni bo jedna scielo.

20180827-161846.jpg


Do ogarniecia jeszcze DPF i kolektor, i w koncu bede bral sie za strone wizualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun, widać, że konkretnie podchodzisz do tematu :)

---------------------------------Moja galeria------------------------------------


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=339720&p=2477504#p2477504 jest


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=306494 [*] była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze zalewala mnie krew z braku wskaznika temperatury, to sprawilem sobie takie urzadzonko:

20181114-201249.jpg


Na zdjeciu tego nie widac, ale kolor podswietlenia jest doslownie identyczny do calej reszty.

Sa dwie bardzo przydatne funkcje: Temperatura silnika/plynu i ladowanie. Jest kilka innych funkcji, ale mi najbardziej zalezalo na temp.


Teraz tylko ladnie to wpasowac w lewa kratke nawiewu co by wsi nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam zbierac, elementy wnetrza, kupilem wczoraj blende na kierownice.

20181116-091908.jpg


W ASO kupilem ja taniej, niz sprzedaja janusze biznesu na aledrogo :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, rece opadaja jak oglada sie te wszystkie perelki. Obejzalem w sumie 17 egzemplarzy :mad2:

Szacun za cierpliwość ja oglądam zazwyczaj max 7-8 sztuk i odpuszczam :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zaczynam zbierac, elementy wnetrza, kupilem wczoraj blende na kierownice.

20181116-091908.jpg


W ASO kupilem ja taniej, niz sprzedaja janusze biznesu na aledrogo :mad2:

Dużo rzeczy fabrycznie nowych w ASO jest tańsze od używek z allegro. :mrgreen: Tu jest kolejny przykład.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Kolejne km, kolejne naprawy. Na poczatku roku pekla mi szyba, ale nie ubolewam bo byl juz jeden spory odprysk i milony mniejszych, co powodowalo ze w sloncu byla masakra, wiec zakuilem nowa marki SEKURIT. To co szlo na pierwszy montaz, tyle ze bez znaczka BMW.

P1000674.jpg


Dla wszystkich ktorzy sa przed wymiana, mam kilka cennych informacji. Ceny byly rozne od 620zl z montazem, do 950zl. Ja z racji tego ze pracuje w ASO skorzystalem z uslug firmy ktora dla nas podwykonuje takie prace i zaplacilem 650zl, dodatkowo zakupilem dwie uszczelki, jedna gumowa + plastikowa rynienka na dole szyby, co w sumie daje 800zl. U mnie dodatkowym utrudnieniem byl czujnik zaparowania, ale nie kupilem nowego, uzylem jedynie szablonu aby swoj stary zainstalowac w tym samym miejscu. Trzeba sie uzbroic w doba tasme dwustronna.

P1000672.jpg


A dzis wzialem sie za zlacze elastyczne, bo stare wyzionelo ducha. Nawet sobie nie wyobrazacie jaka jest roznica. Tu tez podpowiem wam jak zrobic to dobrze zeby nie odwalic fuszerki i nie robic sobie pod gorke. Cala filozofia tkwi w odpowiednim odcieciu starego zlacza, podcinamy delikatnie na spawie i warstwa po warstwie pozbywamy sie elementow starego zlacza, tak aby zastal nas taki widok:

20190316-121837.jpg

Po prawej stronie widac zlacze jeszcze nie obrobione.

Jesli zrobimy wszystko dobrze to nowe zlacze powinno idealnie sie nasunac, tak jak widac na zdjeciu:

20190316-121849.jpg 20190316-123053.jpg

Dzieki takiemu rozwazaniu, po obspawaniu, bedzie mozliwosc w przyszlosci powtorzyc proces bez wiekszych komplikacji.

Potem wszystko najlepiej zalozyc na auto i wstepnie poskrecac, zaznaczyc sobie markerem punkty, zdjac z auta i dobrze pospawac. Nie zapominajmy o uszczelce miedzy turbina i dpfem, u mnie jej nie bylo, ale oczywiscie zakupilem nowa.

20190316-132746.jpg

Koszta: Zlacze elastyczne dobrej jakosci 60zl, obejma 60zl, uszczelka (chyba cos okolo 40zl) i jakies 3-5 godzin w zaleznsci od zdolnosci i doswiadczenia.

Ot cala filozofia.


Pozostalo jeszcze dokonczyc sprawe z kolektorem ssacym, i mozna brac sie za upiekszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profi robota Marcin!!!

650 za szybę z montażem to moim zdaniem niezła cena!

Marcin miałeś szybę "komfortową" czy zwykłą?

Ja w swojej E92 wg VINu mam właśnie komfortową, pobłyskuje z daleka na niebiesko, ma jakieś filtry UV czy coś....

Przymierzam się też do wymiany bo moja jest w opłakanym stanie, ma tylko jeden odprysk od kamienia ale jest wypiaskowana na potęgę i jazda pod słońce to dramat.


BTW, gdzie jest u Ciebie ten czujnik zaparowania szyby?? Nawet nie wiem czy też mam w swojej takie coś :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takimi prerelkami musi byc szybka akcja, gosc wystawil aukcje o 16:00, ja bylem o 18:00 juz po odbior.

Nie mam zdjec, bo zderzak czeka na montaz. Chce skompletowac wszystko i za jednym zamachem zrobic calosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzis wpadly dystanse eibacha 20mm na strone.

20190507-161233.jpg


Przy okazji sprawdzilem geometrie, jak dla mnie jest wrecz idealnie. Niestety zdjecia zakrzywiaja rzeczywistosc i auto na zdjeciach wyglada duzo slabiej niz na zywo.


20190507-172755.jpg20190507-172805.jpg20190507-174031.jpg20190507-194038.jpg


A zapomnialem sie pochwalic. Wpadly kola rial X10 8x18 + nowe oponki goodyear 225/40.

W przyszlym tygodniu jade na jakiegos softa, a potem zakladam m-paka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra decyzja z M-Pakiem, zdecydowanie go tutaj brakuje :P Wzór felgi fajny, ale dlaczego jedna szerokość?

Moje galerie:


Jest :) BMW F30 // 335XI // BLACK

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=167&t=397494


Była :( BMW E90 // 330D // M-PAKIET

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=339724

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge zapytac tak samo, dlaczego dwie szerokosci? Bardzo mi odpowiada jak uklada sie 225/40 na 8 calach. Nizsze spalanie, nizsze opory toczenia, mniejszy halas, opony w przystepnych cenach, felgi w dobrej cenie. Nie widze uzasadnienia dla 2 szerokosci (nie w przypadku dwulitrowego diesla)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W zyciu wlasciciela auta, sa dwa fajne momenty - jak kupuje nowe auto i jak sprzedaje auto. Chce znow poczuc smak i jednego i drugiego :) Jesli ktos z waszych znajomych szuka dosc doinwestowanej sztuki, to moje auto jest na sprzedaz.

Ja 2 miesiace temu przenioslem sie z sewisu Mercedesa do BMW i z racji tego ze mam do pracy niecale 4km, to posiadanie diesla z DPFem stalo sie bezsensowne. Chce kupic cos odrobine nowszego z benzynowym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzaki dokladam do auta, nie zakladalem na auto bo wszytsko zalezy od ceny za jaka auto sprzedam, jesli ktos bedzie chcial zbijac z ceny to m-paki sprzedam oddzielnie.

Przebieg na dzien dzisiejszy to 232 000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Auto dzis zostalo wykastrowane ze starego kolektora, na jego miejsce wjechal nowy.

20190928-090750.jpg 20190928-100410.jpg 20190928-113803.jpg


I przy okazji wymianilem stare sparciale tuleje stabilizatora

20190928-121438.jpg


Jako ze pracuje teraz w odpowiednim ASO, to beda wpadaly oryginalne czesci :D


Auto oczywiscie nadal szuka nowego wlasciciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.