Skocz do zawartości

[BMW E87] Jaki akumulator wybrać ?


gawlica

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 207
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja za to od wielu lat kupuje Boscha, i na razie bez zarzutów.

Ktoś ostatnio pisał że Bosch i Varta to praktycznie to samo, ale nie porównywałem (parametry na etykiecie takie same).

Kup to, do czego masz lepszy dostęp i cenę. Obie marki godne polecenia.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chrysler 300C CRD miałem Bosch Silver i nie polecam. Szybciutko padał. Może to kwestia tego że jazda głównie miejska.

 

Sam sobie odpowiedziales na pytanie dlaczego padl. Aku w dzisiejszych autach nalezy co jakis czas samemu doladowac. Odwdzieczy sie praca przez lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Varta i Bosch to w zasadzie to samo,tylko Bosch zawsze jakoś szybko się kończył (2-3 lata) a Varta jakoś dłużej pracuje,kupuję akumulatory dość często,z racji mojego zawodu i od jakiegoś czasu nie kupuję już Boscha,z Varty jestem zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat Bosch wytrzymywały ponad 8 lat, więc byłem i jestem zadowolony.

Aku Banner są dobre.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie nie mam potrzeby wymiany akumulatorów mam agmy jednak warto je podładowywać, nowoczesne prostowniki np ctek mx5 konserwuje akumulator utrzymuje go w dobrym stanie odsiarcza.Kolega taksiarz od wielu lat nie jeździ co prawda BMW ale używa agm firmy exide i u niego wytrzymuje ok 3 lat a na taxi to bardzo dobry wynik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rejestrację wymiany akumulatora można zrobić samemu? Jak bardzo jest to skomplikowane?

 

Jak masz Inpę, to bardzo prosta sprawa.

 

Ja na razie nie mam potrzeby wymiany akumulatorów mam agmy jednak warto je podładowywać, nowoczesne prostowniki np ctek mx5 konserwuje akumulator utrzymuje go w dobrym stanie odsiarcza.Kolega taksiarz od wielu lat nie jeździ co prawda BMW ale używa agm firmy exide i u niego wytrzymuje ok 3 lat a na taxi to bardzo dobry wynik

 

Kolega właśnie testował Cetek na swoim kilkuletnim AGM, i jak na razie cudów nie uzyskał...no ale maże na ratowanie było już za późno.

Ja mam prostownik 3,8A (z Lidla) i często podłączam profilaktycznie (szczególnie w mrozy). Nie zauważyłem negatywnych skutków, wręcz przeciwnie. Jedyna wada to to, że wyjeżdżałem już z podpiętym prostownikiem pod maską w trasę :mrgreen:

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może nastąpił nieodwracalny proces chemiczny, ojciec jak do mnie przyjeżdża to ładuje aku kwasa chyba 8 letniego moim ctekiem mx5,kiedyś twierdził że to zabawka a teraz twierdzi że jego stary duży prostownik z możliwością rozruchu jest z innej epoki i że mu naprawił aku który miał wymienic 4 lata temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inteligentny prostownik może wydłużyć życie akumulatora, ale trzeba go regularnie używać i nie doprowadzać akumulatorów do głębokiego rozładowania.

Myślę że gdy akumulator osiągnie już 8 lat użytkowania - to dobry wynik. W E91 wymieniłem po 8,5 roku (ciągle działał i nigdy mnie nie zawiódł, ale już szybko się rozładowywał na postoju), a w E81 ma ponad 8,5 roku (AGM) i ciągle działa bardzo dobrze.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem akumulator BOSCH SILVER AGM S5 80AH 800A z montażem i adaptacją. Zobaczymy co z tego będzie :)

 

Przy okazji okazało się, że wcześniejszy właściciel wymienił akumulator ale na jakiegoś zwykłego chińczyka bez adaptacji, więc akumulator się gotował i dziwię się, że wytrzymał ponad pół roku... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lepniak, możesz zdradzić ile Cię ta przyjemność wyniosła ?

 

 

U siebie mam oryginalny 61 217 555 719, 80AH 800AH AGM

Chcę wymienić na o identycznych parametrach, również AGM ( choć żona z SS nigdy nie korzysta i się waham )

 

Jeśli wsadzę taki o identycznych parametrach, np Boscha jak kolega, to jak go zarejestrować w INPA

 

Mógłby ktoś opisać procedurę rejestracji

 

OPIS :

 

viewtopic.php?f=15&t=138242

 

Po fizycznej wymianie akumulatora połączamy interface do gniazda OBD i odpalamy program diagnostyczny INPA.

- Wybierasz swój samochód i następnie kolejno:

- engine

- dde (wybierasz typ silnika... w moim przypadku M57)

- status

- ibs-powermanagement

- battery reg

Po naciśnięciu [battery reg.] wyskoczyło okno [OKEY]

 

Funkcja ta w niektórych modelach może znajdować się w innym miejscu. Np. w BODY ---> POWER MODULE

 

W DIS funkcja ta ponoć znajduje się w (nie sprawdzałem, nie używam DISa):

 

service functions / body / power suply / battery / register battery replacement

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator - 550

Wymiana z rejestracją - 50

 

Jaki aku; Varta, Bosch?

Cena wydaje się dobra jak za AGM z rejestracją wymiany.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Pamiętaj ze po zmianie aku na większy powinieneś go zakodować oraz zresetować "pamięć ładowania". Pozwala to dłużej zachować żywotność aku

 

Jeśli wymienię na taki o identycznych parametrach to też muszę coś kodować, resetować czy cudować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje AKU to 61 21 7 555 285,

Auto jest z 2011 roku, i aku również, ostatnio był ładowany w serwisie ale nie pomogło mu to na długo. W kompie mam błąd "instrument cluster shutdown."

Po skasowaniu pojawia się na nowo zawsze przy odpalaniu auta, sprawdziłem miernikiem, napięcie spoczynkowe 12.1, napięcie ładowania 14.1, miernik ma funkcje min/max wiec wybadałem ze przy odpalaniu auta spadło poniżej 9V. Wiec wydaje mi się ze to wina aku. nie jest już w stanie utrzymać napięcia w dużym poborze prądu który jest potrzebny do rozruchu no i robi się "instrument cluster shutdown." bo 9V to za mało do poprawnej pracy kompa. Jeśli nie wyłączę zapłonu po zgaszeniu silnika o w ciagu mniej więcej 3m zapala sie żółta ikonka akumulatora. No i przy odpalaniu żółty podnośnik ale to nie zawsze.

Jeśli chodzi o błędy to jak mówiłem jest tylko "instrument cluster shutdown."

 

Czyli jak dobrze googluej to AGM, mogę go zastąpić zwykłym bo ten AGM są strasznie drogie :(

 

EDIT:

Znalazłem coś takiego:

http://katalog.zap.pl/category/index/3

 

AGM EXPEDITION PLUS

95Ah (780A) o kodzie produkcyjnym 595 01

 

Chyba powinien się nadać, tak wiem ze będę musiał przekodować pojemność aku w kompie.

 

Moj obecny AKU ma 80AH i 800A i tu ciekawa sprawa czy te 20A zrobi różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam w samochodzie akumulator od nowości sprawdziłem datę na nim, sadzicie że prawie 9 letni akumulator powinienem wymienić?

jaki polecacie? samochód wyposażony w system start stop, mam jeszcze pytanko jak mogę sprawdzić po Vin co było wymieniane w serwisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój ośmioletni akumulator wymieniłem przed zimą ,też był sprawny.Jeżeli zamierzasz pojeździć trochę autkiem to lepiej zmienić wcześniej i mieć spokój bo to i tak jest nie uniknione .Kup akumulator AGM o takiej samej pojemności jak oryginalny ja polecam Vartę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.