Skocz do zawartości

E46 coupe - szum, hałas przy większej prędkości.


Blinek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie związane z szumieniem wokół szyb przednich w coupe. Mam wrażenie, że się nie domykają, nie uszczelnianą i wygłuszają dobrze wnętrza auta. Czy to jest przypadłość tego modelu??? Czy można coś z tym zrobić??? Prosił bym o pomoc.

Tak jeszcze przy okazji jak jest zimny silnik i trochę falują obroty to też nawiew powietrza nie równo dmucha. Czy to też jest normalne. Jak silnik dostanie temperatury i równo już pracuje to nawiew też dmucha równo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli szyba przy pociągnięciu za klamkę lekko się opuszcza, a po zamknięciu drzwi unosi (niewiele jakieś 3-4 mm), to wszystko powinno być ok. Przy jakiś prędkościach masz te "przeciągi"? Jak z stanem uszczelek? Lekki szum przy większych prędkościach (powiedzmy od 140-150 km/h), zawsze będzie występował, ale nie jest to nic uciążliwego, wynika to z konstrukcji szyby bez ramki.

 

PS. Spróbuj przesmarować uszczelki preparatem przeciw przymarzaniu, poprawia on bowiem ich elastyczność.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo ale u mnie to niestety wina dzwi tzn ich powypadkowej przeszlości.

Szumy są od 120km\h.

Orientuje się ktoś ile kosztuje uszczelka np prawa?

 

Nowa uszczelka w ASO kosztuje niecały 1000zł. Zamienników nie ma więc jedyne co zostaje to szukać używanych w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że wcześniej tego nie było :( To tak jakby zrobiło się z czasem. I szum się wydobywa z okolic łączenie szyby z nadwoziem. Ale się nie znam :(

 

Podejrzewam że coś jednak jest u ciebie nie tak , może coś się stało z samą uszczelką bądź ustawieniem szyby skoro wcześniej tego nie miałeś ? Zrobiłem dzisiaj test swoją 330ci , wyciszyłem całkowicie radio , wyłączyłem klimatronic i rozpędzając się zauważyłem że szum pojawia się dopiero od prędkości ponad 155 km/h i delikatnie rośnie i powyżej jest to delikatny wzrost tego szumu nie wiem jak jest u ciebie ale jeśli jest głośny to coś tu nie tak .

 

Pzdr

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo ale u mnie to niestety wina dzwi tzn ich powypadkowej przeszlości.

Szumy są od 120km\h.

Orientuje się ktoś ile kosztuje uszczelka np prawa?

 

Nowa uszczelka w ASO kosztuje niecały 1000zł. Zamienników nie ma więc jedyne co zostaje to szukać używanych w dobrym stanie.

 

 

Właściwie to jak się pogłośni muzykę to wcale nie słychać :)

dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zmartwiłeś :( albo jestem przewrażliwiony. Jak słucham radia to tego nie słychać. Ale jak tak jadę tak 140 to już jest słyszalne dosyć głośno :( Robiłem test na myjni bezdotykowej i jak strumień wody kierowałem od przodu nie było żadnych przecieków do środka. Ale jak od tyłu to były krople od środka na szybie. Mam ty na myśli miejsce pionowe. Tam gdzie szyba łączy się ze słupkiem. :( No i sam nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zachowaj spokój , nie ma co panikować . Jutro po południu podjadę na myjnię bezdotykową i specjalnie sprawdzę szybę z każdej strony pod strumieniem wody bo być może drobne kropelki pod wysokim cisnieniem mogą znaleźć się po wewnętrznej stronie i to może być całkiem normalna rzecz . Sprawdzę jutro na pewno i dam ci znać .

 

Pzdr

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dopiero co po teście i jedyne co ci mogę napisać to że nawet pod sporym ciśnieniem do środka absolutnie nic się nie przedostało . Ani jednej kropli z obu stron . U mnie nie ma żadnych przecieków i żadnych "uciążliwych" szumów więc stawiałbym u ciebie na uszkodzoną uszczelkę z którejś strony . Może ktoś jeszcze z forum (posiadający coupe) może zrobić test i też przedstawić jak się ma sytuacja i być może wtedy miałbyś lepszy pogląd na sytuacje . Może to wina "przeszłości" auta a może po prostu odkształciła ci się uszczelka na samochodzie . Więcej propozycji niestety nie mam .

 

Pzdr

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba,że auto wcześniej było uderzone w te drzwi ,albo ktoś tam grzebał i źle szybę wyregulował,na prowadnicy (pomiedzy szybą a prowadnicą) jest taki aluminiowy klin z ząbkami za pomocą którego mozna trochę zmienic docisk szyby do uszczelki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam , u mnie jak jestem na myjni bezdotykowej to nie ma problemu , ale jak myjecie karcherem nigdy nie płukajcie szyby " pod włos" zawsze ciśnienie wtłoczy wam wodę do środka :cry2: . Też miałem problem z jedną szybą , strasznie mi szumiało , chociaż przy otwieraniu i zamykaniu drzwi opuszczała się i podnosiła . Trzeba boczek drzwi ściągnąć i idzie to wyregulować bez problemu metodą prób i błędów ( ja tak zrobiłem i jest ok :cool2: ) pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 lat później...

Witam, sporo czasu straciłem aż udało mi się znaleźć przyczynę szumu powietrza przy szybach, konkretnie to słyszałem od strony kierowcy najbardziej w rogu w okolicy lusterka. Sprawdzałem uszczelki, wypychałem je żeby bardziej dociskały - wszystko na nic

w końcu zdemontowałem lusterka i znalazłem przyczynę - jak się odkręci 3 śruby, które trzymają lusterko to ono wtedy odchodzi i tam gąbczasta uszczelka (od zewnątrz, pod trójkątnym plastikiem), które wg mnie była przyczyną szumów, świstów i innych takich, które się pojawiały od 110km/h

ta uszczelka chyba się skurczyła i przez to do kabiny dostawało sie powietrze i powodowało szum

dociąłem pod wymiar taką uszczelkę z gąbki o grubości ok 5mm, wyciąłem w niej otwory na śruby trzymające lusterko i na nią założyłem tą oryginalną

ponadto wypełniłem gabkami wolne miejsca wokół otworów w blasze drzwi na śruby trzymające lusterko - oczywiście tak żeby śruby przyszły ta wylot

także asekuracyjnie podłozyłem jeszcze cienką gąbkową uszczelkę przy tej plastikowej osłonie zakrywające śruby od lusterka

po złozeniu można deptać i słychać w końcu radio a nie szum :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Panowie proszę o poradę bo juz ręce mi opadają. W mojej coupe szumi powietrze, podobnie jak u kolegów w rogu w okolicy listerka (drzwi kierowcy). Wymieniłem uszczelkę otworu drzwiowego na całkiem nową i nadal to samo.. Niestety nie potrafię sam wyregulować tej szyby. Czy ktoś z Wrocławia lub okolic byłby w stanie mi to zrobić? Lub polecić jakiś warsztat który ogarnia takie rzeczy? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie proszę o poradę bo juz ręce mi opadają. W mojej coupe szumi powietrze, podobnie jak u kolegów w rogu w okolicy listerka (drzwi kierowcy). Wymieniłem uszczelkę otworu drzwiowego na całkiem nową i nadal to samo.. Niestety nie potrafię sam wyregulować tej szyby. Czy ktoś z Wrocławia lub okolic byłby w stanie mi to zrobić? Lub polecić jakiś warsztat który ogarnia takie rzeczy? Pozdrawiam.

Możliwe że musisz zaprogramować szyby, włożyć kluczyk do drzwi przy zamknietym samochodzie, przekręcić w prawo lub lewo i trzymać aż wszystkie szyby się nie otworzą, później w drugą stronę aż wszystkie się zamkną.

Swoją drogą ile dałeś za całkiem nową i gdzie kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

 

Mam drobny problem z E46 w coupe. Przy wyższych prędkościach słychać szum i delikatnie czuć wiejący wiatr z drzwi kierowcy. Uszczelka jest jak okej, drzwi dolegają dobrze. Jedyny mankament to odklejająca się obramówka tapicerki, która jest umieszczona równolegle do uszczelki. Czy możliwe, że przez to puszcza powietrze do wnętrza?

 

eba869e58ea0f123.jpg

 

f216c3543f5d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.