Skocz do zawartości

Czujnik Zmierzchu


kamilmichalec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanie odnośnie czujnika zmierzchu w moim BMW F30 . Czy jest możliwość wyregulowania tego oto czujnika , działa bardzo powoli a czasem wogóle . Pokrętło od przełączania świateł jest ustawione w pozycji " A " . Podczas odpalenia auta włączają się światła dzienne (Ideale Warunki Pogodowe ) po wjechaniu do tunelu światła mijania załączają się po pierwszej sekundzie , jednak gdy wyjeżdżam z tunelu światła nie przełączają się w tryb dzienny . Tylko 2 razy zaobserwowałem gdy rzeczywiście światła przełączyły się w tryb dzienny , ale po jakiś 3 minutach . W instrukcji obsługi auta znalazłem , że światła dzienne powinny przełączyć się po upływie 2 min , ale przeważnie to nie następuje .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forach w US sa obszerne tematy dot. czujnika.

Okazuje, sie ze byly 2 wersje: wczesniejsza, montowana do okolo 2013 roku, oraz pozniejsza, montowana po 2013 roku.

Ta pozniejsza wlasnie ma dluzsza zwloke, tak wiec wylacza swiatla znacznie pozniej, po uplywie kilku minut.

 

O ile pamietam te dyskusje, niewiele da sie w tym temacie zrobic... (oprocz wymiany na ta wczesniejsza wersje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jest to upierdliwe. Czasem w letni dzień przy przejeździe przez aleję z drzewami włączają się światła i później się jedzie na włączonych w pełnym słońcu.

Dlatego ja coraz częściej przestawiam się na ręczne sterowanie światłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś czytałem, że czujnik zapala światła w pełnym słońcu także, chodzi o światło oślepiające np poranne bądż popołudniowe żeby auto było lepiej widoczne.

Zaobserwowałem to u siebie wracając w okolicach 17 z miasta, mocne światło świeci w tył auta, światła załączone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie, jest to upierdliwe. Czasem w letni dzień przy przejeździe przez aleję z drzewami włączają się światła i później się jedzie na włączonych w pełnym słońcu.

Dlatego ja coraz częściej przestawiam się na ręczne sterowanie światłami.

 

A na czym polega problem, gdy te kilka minut "się jedzie na włączonych w pełnym słońcu"?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie widoczność aut w pełnym słońcu jest ideą jazdy w dzień na światłach i po to stworzono tzw. światła dzienne. W takim przypadku nie widzę sensu żeby czujnik włączał światła mijania w dzień tak jak mówiecie, że zaobserowaliście skoro mają się świecić dzienne.

Ja akurat u siebie nie zauważyłem, żeby włączały się światła mijania w pełnym słońcu. Nei wiem może tak jest, nie przeszkadza mi jak się zapalą w dzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jest to upierdliwe. Czasem w letni dzień przy przejeździe przez aleję z drzewami włączają się światła i później się jedzie na włączonych w pełnym słońcu.

Dlatego ja coraz częściej przestawiam się na ręczne sterowanie światłami.

 

A na czym polega problem, gdy te kilka minut "się jedzie na włączonych w pełnym słońcu"?? :)

 

Nie ma problemu.

Jak napisałem uważam to za upierdliwe. I jak dla mnie siedząc wewnątrz ma to marginalne znaczenie, tak dla innych użytkowników może być dziwne, że np jadąc za mną widzą, że włączam światła co kilka minut w pełnym słońcu :-)

Trochę przejaskrawione, wiem, ale można by to pewnie trochę poprawić oprogramowaniem.

Ogólnie jeden z problemów pierwszego świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Można kodowaniem zmienić parametry czujnika zmierzchu, w sensie jego czułość. Są trzy stopnie do wyboru. Myślę, że może to mieć wpływ też na ponowne wyłączania świateł mijania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Witam . Zmieniał już ktoś z kolegów czułość czujnika ? Chciałbym żeby w moim F31 światła dzienne świeciły dłużej bo teraz bardzo krótko świecą. Rano mimo tego że od dawna jest już jasno bardzo długo świecą światła mijania zanim włączą się dzienne i to samo jest po południu. Mimo że z powodzeniem jeszcze kilka godzin można by jeździć na dziennych to już zapalają się światła mijania. Niebawem będę miał interfejs i chciałbym to wyregulować w Bimmercode jeśli jest taka możliwość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.