Skocz do zawartości

Remont przedniego zawieszenia


zamen133

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę wyremontować przednie zawieszenie. Na pewno musze kupić amory, wachacze. Czy łożyska też? Co jeszcze? No i ile te części mogą kosztować? Mam nadzieję, że żona ataku szału nie dostanie.

Pozdrawiam

http://images22.fotosik.pl/34/375df5381f18b28am.jpg

Moja śliczna była..........teraz w Gliwicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie jestem po remoncie. To wymienilem :

 

Amortyzatory przod : Kayaba olejowe - 360zl kpl

Amortyzatory tyl : Sachs gazowe - 320zl kpl

Sworznie wachacza : 45zl szt

Tuleje wachacza : 35zl

Laczniki stabilizatora : 42zl szt

 

Dodam ze wiele czesci kupywalem ze znizka w InterCar's nie pamietam juz co. Samochod teraz zupelnie inaczej sie prowadzi. Zalozylem jeszcze felgi 16' na oponkach 205/55/16 zalozylem dystanse na piasty i duzo powiekszylem rozstaw osi. Samochod prowadzi sie teraz na zakretac h jak tramwaj w szynach. Problem jest tylko w koleinach drogowych. Zanim cokolwiek wymienisz jedz do znajomego mechanika i niech posprawdza ci wszystko w zawieszeniu b yc moze wyienisz cos co nie trzeba. Moj znajomy pojechal do stacji diagnostycznej zaplacil kolesipowi 50zl do kieszeni i sprawdzil mu wszystko zapisal sobie na kartce i wiedizal.

. . . zero kierunkowy , jestem kajtek . . .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie mam tak zaufanego mechaniora. Nie mam pojęcia ile kosztuje wymiana łożyska w kole. Coś słyszałem, że trzeba wymianiać razem z piastą w jednym komplecie. W ASO piasta na przód do E30 to około 400zł. Trochę mnie to szokuje.

http://images22.fotosik.pl/34/375df5381f18b28am.jpg

Moja śliczna była..........teraz w Gliwicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są znacznie tańsze części (choćby na allegro) , a z wymianą nie ma problemu.

Amortyzatory przod : Kayaba olejowe - 360zl kpl

Amortyzatory tyl : Sachs gazowe - 320zl kpl

Sworznie wachacza : 45zl szt

Tuleje wachacza : 35zl

Laczniki stabilizatora : 42zl szt

A co do stacj diagnostycznej to ja podjechałbym do jakiejś lepszej w okolicy i zawsze istnieje możliwość porozmawiać i popatrzeć co robi diagnosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piasty się nie wymienia - jest tam tzw miska czy może inaczej którą się wybija i wbija nową kupioną jako komplet z łożyskiem w e30 stożkowym oczywiście (przód)

 

Chyba coś Ci się pomyliło... W E30 z przodu nie występuje łożysko stożkowe, tylko łożysko kulkowe skośne dwurzędowe. W dodatku jedna z bieżni tego łożyska jest wykonana w materiale piasty, więc nie da się wymienić łożyska bez piasty.

NSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.